Drzewiecki i Łopuski bez sentymentów

Marta
15 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Gdańscy hokeiści w drugim meczu doznali drugiej porażki w PLH. W spotkaniu rozegranym awansem, Energa Stoczniowiec uległa na wyjeździe Cracovii 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Dwa gole dla rywali zdobyli wychowankowie... naszego klubu. Okazja do rewanżu nadarzy się już w najbliższą niedzielę, kiedy to "Pasy" stawią się o godzinie 19.00 w "Olivii".

1:0 D. Laszkiewicz as. Bondarevs, L. Laszkiewicz (7:16)
1:1 Vitek (12:46 – karny)
2:1 Pasiut as. L. Laszkiewicz, D. Laszkiewicz (17:46)
3:1 Drzewiecki as. Musiał, Piotrowski (25:51)
4:1 Łopuski as. Pasiut, Radwański (47:45)
4:2 Maj as. Maciej Rompkowski (52:45)

CRACOVIA: Radziszewski; Bondarevs-Csorich; Dudas-Dulęba; Noworyta-Kłys; Wajda-Guzik; L. Laszkiewicz-Słaboń-D. Laszkiewicz; Radwański-Pasiut-Łopuski; Piotrowski-Musiał-Drzewiecki; Biel-Rutkowski-Witowski.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Soliński; Kostecki-Benasiewicz; Mateusz Rompkowski-Maj; Maciejewski-Skrzypkowski; Smeja-Kabat; Maciej Rompkowski-Rzeszutko-Jankowski; Strużyk-Zachariasz-Vitek; Furo-M. Wróbel-B.Wróbel; Chmielewski-Ziółkowski-Wróblewski.

Gdańszczanie znów zagrali nieskutecznie. Mimo, że przeciwnik to zupełnie inna półka niż niedzielny TKH Toruń to jednak podopieczni Andrzeja Słowakiewicza nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Pierwszy strzał na bramkę w meczu był autorstwa Leszka Laszkiewicza ale później bramkarza Cracovii próbowali pokonać Jarosław Rzeszutko, Artur Kostecki czy Krzysztof Wróblewski.

Niestety w ósmej minucie było już 1:0 dla gospodarzy. Igors Bondarevs huknął silnie spod niebieskiej linii, Sylwester Soliński odbił krążek przed siebie a jako pierwszy dopadł do niego Daniel Laszkiewicz. Tak jak zapowiadał trener gdańszczan w meczu w Krakowie nie zagrał lekko kontuzjowany Roman Skutchan zmiana nastąpiła też w bramce, pomiędzy słupkami stanął Soliński. - Zmiana nie była podyktowana jakąś kontuzją Przemka Odrobnego, mamy szeroki skład i musze go wykorzystywać, ogrywać, przecież przed nami bardzo długi sezon - wyjaśnił trener Andrzej Słowakiewicz.

5 minut po trafieniu "Pasów" było już 1:1. Josef Vitek po profesorsku wykorzystał rzut karny, dając gdańszczanom nadzieje na wywiezienie z tafli mistrzów Polski punktów.

Na nieco ponad 2 minuty przed końcem pierwszej części gry na 2:1 podwyższył Grzegorz Pasiut wykorzystując podanie Leszka Laszkiewicza. Na początku drugiej tercji obydwie drużyny poszły na wymianę ciosów, dla Cracovii bramkę próbował zdobyć Michał Radwański dla gdańszczan zaś Milan Furo. Niestety po raz kolejny skuteczniejsi okazali się gospodarze, w 26 minucie Filip Drzewiecki z bliska pokonał Solińskiego.

- Niestety przy stanie 3:1 dla gospodarzy nie wykorzystaliśmy 3 stuprocentowych sytuacji, które wypracowali sobie Milan Furo i Bartek Wróbel, szkoda, bo gdybyśmy strzelili na 3:2 mecz mógłby się inaczej potoczyć. W sumie jednak było to wyrównane, dobre spotkanie, które mogło się podobać. Niestety zawiodła nas skuteczność - powiedział po meczu trener Andrzej Słowakiewicz.

Zamiast 3:2, zrobiło się więc 4:1 dla gospodarzy po trafieniu Mikołaja Łopuskiego, gdańszczanie odpowiedzieli trafieniem Dawida Maja jednak na dalsze odrabianie strat zabrakło już czasu.

Opinie (51)

• Meczyk podobno dobry.. nasi troche nie zdazyli sie obudzic. Pozostala tylko nadzieja ze zrewanzuja sie Pasiakom u Nas w niedziele.. ale najpierw Sanok na tapecie. Zycze powodzenia !!