Duda przypomniał o sobie golami

20 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Adam Duda strzela gole dla Lechii w Młodej Ekstraklasie i w III lidze. Czy dostanie kolejną szansę w pierwszej drużynie? Adam Duda strzela gole dla Lechii w Młodej Ekstraklasie i w III lidze. Czy dostanie kolejną szansę w pierwszej drużynie?

Zakończenie rozgrywek w niższych ligach to dla klubów ekstraklasy okazja do przetestowania piłkarzy z tych drużyn jeszcze jesienią. Z tej możliwości korzysta Lechia. Gdańszczanie właśnie sprawdzają Roberta Krause, a na 19-letnim stoperze MSP Szamotuły ma się nie skończyć. W najbliższą niedzielę w Młodej Ekstraklasie powinno zagrać co najmniej dwóch nowych graczy.

W trakcie rundy czas na testowanie nowych graczy jest praktycznie tylko podczas przerw dla reprezentacji. Jednak tej jesieni taka pauza była tylko jedna. W październiku Lechia sprawdzała czterech zawodników, z których jeden - Christopher Clark Oualembo - wywalczył angaż (czytaj więcej).

Kolejne "polowanie" na nowych zawodników ruszyło wraz z tym tygodniem, gdyż na krajowych boiskach zakończyły się w ostatni weekend praktycznie wszystkie rozgrywki w niższych ligach (jako jedna z nielicznych zagra jeszcze bałtycka III liga). Na celowniku znaleźli się zwłaszcza piłkarze na dorobku.

Takim testom sprzyja również regulamin Młodej Ekstraklasy. Do meczu można zgłosić piłkarza nawet bez podpisanego kontraktu, a jedynie za zgodą jego dotychczasowego klubu. Z takiej możliwości skorzystała Lechia. W ostatniej kolejce gdańszczanie wystawili do gry Roberta Krause. To 19-letni stoper MSP Szamotuły, który pod koniec minionego sezonu zagrał w dwóch spotkaniach Lecha Poznań w Młodej Ekstraklasie.

W Gdańsku obrońca będzie mógł się zaprezentować w najbliższą niedzielę, o godzinie 12:00, gdy na stadionie przy ul. Traugutta młodzież Lechii zmierzy się z GKS Bełchatów. Czynione są starania, aby do gry w tym spotkaniu uprawnić co najmniej jeszcze jednego defensora, który ma przyjechać na testy.

Na razie poszukiwania transferowe Lechii koncentrowały się właśnie na obrońcach. Ewentualne ruchy kadrowe w ofensywnych formacjach w dużej mierze zależą od decyzji Abdou Razacka Traore. Jeśli reprezentant Burkina Faso zostanie w Gdańsku, to dużych wzmocnień nie należy się spodziewać. Mocniejsze przebudowanie składu może nastąpić, gdy tego zawodnika nie uda się zatrzymać. Wówczas także w jeszcze większym stopniu niż obecnie szanse może otrzymać gdańska młodzież.

O snajperskich umiejętnościach przypomniał właśnie Adam Duda. Napastnik strzelił dla Lechii Młodej Ekstraklasy oba gole w wygranym meczu wyjazdowym z Widzewem Łódź 3:1 (2:1). 21-latek stara się o powrót do składu na ekstraklasę, bo w seniorskiej elicie dostał tej jesieni szanse tylko raz, gdy na 9 minut wszedł do gry w meczu z Piastem Gliwice. Znacznie lepiej wiedzie mu się w innych drużynach biało-zielonych. W Młodej Ekstraklasie strzelił cztery gole, a w III lidze jedną bramkę, łącznie grając w 12 meczach w tych rozgrywkach. W Łodzi młodzieżowiec zepchnął w cień rywala do gry w ataku w pierwszej drużynie Piotra Grzelczaka.

Meczu z Widzewem, a także całego pobytu w Gdańsku miło nie może wspominać Mateusz Górka. 19-letni pomocnik, który wszedł po przerwie po drugiej żółtej kartce opuścił boisko już w 80. minucie. Z kolei po letnim wypożyczeniu z Rodła Kwidzyn ani razu nie zdołał się przebić nawet ani razu do "18" w ekstraklasie, co praktycznie negatywnie weryfikuje jego przydatność do pierwszej drużyny Lechii. Inna sprawa, że pomocnika w ostatnich miesiącach prześladowały kontuzje.

WIDZEW ŁÓDŹ ME - LECHIA GDAŃSK ME 1:3 (1:2)
Radzio 7 - Czerwiński 18, Duda 33, 67

LECHIA: Sobczak - Bielawski, Krause (46 Zbrzyzny), Powszuk, Przybylski - Kaszuba (46 Górka), Żmijewski, Frankowski, Czerwiński, Duda (88 Ł.Wiśniewski) - Grzelczak (89 Preizner)

• Bardzo dobrze

Mamy mlodych utalentowanych zawodnikow ktorzy stopniowo przebijaja sie do pierwszego skladu.Troche cierpliwosci i jeden czy drugi zostanie podstawowym graczem Lechii.Tylko sie cieszyc i mocno trzymac kciuki.

• 36 3

• widze ze Dudus pokazal ze jest lepszy od Grzelczaka

• 37 4

• Dla młodych piłkarzy powołanie do składu Lechii to wyróżnienie i powód do dumy na całe życie

• 27 4

• Szansa dla Dudusia

Trener powinien dać szansę Dudusiowi, ale co naj mniej na 45 minut bo przez 9 minut to i Ronaldo trudno byłoby dostrzec...Trzymam kciuki :-)

• 21 4

• Ten Robert Krause ma troche podejrzane nazwisko.

• 15 5

• Nie ma Ryby, nie ma Wani, a jakiś piękny złotowłosy w składzie musi przecież być

Swoją drogą to rzeczywiście można by go wypróbować, bo z gry Rasiaka niewiele do tej pory wynikało, Wiśnia znów udowadnia, że nie jest w stanie grać na równym poziomie całej rundy, Grzelczak to Grzelczak, a Łazaj i Kacprzycki to jeszcze nie poziom podstawowego składu w e-klasie.

• 8 2

• Dać kilkanaście minut szansy Adamowi Dudzie

Duda już kilka razy wchodził na boisko w meczach pierwszej drużyny Lechii , ale niestety nie zaprezentował się dobrze . Widać było , że ewidentnie brakowało mu szybkości , dobrego startu do piłki oraz indywidualnej techniki . Oglądając wówczas grę Dudy na PGE Arenie byłem mocno rozczarowany . Czy teraz jego umiejętności są już większe ? Nie wiem , ale można wpuścić go na kilkanaście minut w którymś z ostatnich jesiennych meczy Lechii . Zobaczymy , czy Duda okaże się lepszy , niż Łazaj albo Kacprzycki .

• 5 6

• Podoba mi się filozofia prowadzenia drużyny Pana Kaczmarka.

Nie boi się sięgać po młodzież, ogrywa młodych chłopaków w meczach seniorów. Oby tak dalej, to musi przynieść efekty!

• 17 2

• DD Duda Drewniak (1)

Duda juz kilka razy grał, ale jego umiejętności to III lub IV liga. Po co chłopa stresować jak z niego jest po prostu boazerio

• 7 15

• prawda

do razu widać że duda to połączenie najgorszych cech rasiaka i grzelczaka.
      W młodej ekstraklasie niech sobie strzela bo tam jego miejsce. A w rezerwach w 12 meczach 1 bramka. To duzo a ekstraklasa jest trudniejsza to w 100 meczach strzeli 1 gola. Lepiej zeby lazaj sie ogrywal a nie duda gdzie on ma 21 lat to juz mlody taki nie jest jest duzo wiecej dobrych i tanich napastnikow w 2 lidze w takim wieku gdzie on by sie nawet nie nadawal