Mad Dogs wygrali hokejowe derby z Oliwą

Rafał Sumowski
18 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Mad Dogs Sopot wywalczyli w Hali Olivia komplet punktów. Mad Dogs Sopot wywalczyli w Hali Olivia komplet punktów.

Mad Dogs Sopot pokonali Oliwa Hockey Team 7:4 (2:0, 2:2, 3:2) i 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) podczas trójmiejskich derbów w ramach II ligi hokeja na lodzie. W barwach zwycięskiej drużyny błyszczał braterski duet ze Stoczniowca Gdańsk - Adam i Bartłomiej Wróbel, a pierwszą bramkę w rozgrywkach centralnych zdobył eks-strongman Lubomir Libacki. W najbliższy weekend kibice hokeja w Hali Olivia zobaczą aż cztery pojedynki.

Oliwa Hockey Team - Mad Dogs Sopot 4:7 (0:2, 2:2, 2:3)
0:1 A.Wróbel as. B.Wróbel w przewadze (3:22)
4:7 A.Wróbel as. B.Wróbel (57:25)

OHT: Zaręba; Bagiński - Z.Obłoński, Maj - W.Obłoński - Juchniewicz; Szczepkowski - Narzyński, Szot - Stańczyk - Jasiński; Cytawa - Cejnóg, Kaczmarek - Bruliński - Nowak oraz Rasmus, Kuklis.

MAD DOGS: Simaniuksztys, Wojtoniak; Heltman - Klein, B.Wróbel - A.Wróbel - Łada; Libacki - Marcin Okuniewski, Michał Okuniewski - Żołnowski - Zaleski; Brucki - Śmigielski, Tyczyński - Przybyła - Kocemba.

W obydwu drużynach wystąpiły znane wszystkim kibicom hokeja na Wybrzeżu rodzinne duety: Obłońskich (Zenon i Wiesław) oraz Wróbli (Adam i Bartłomiej). Z tego familijnego pojedynku zwycięsko wyszli ci drudzy, grający dla ekipy z Sopotu.

Pierwszy pojedynek rozegrano na "Małej Hali Olivia" w obecności ok. 250 kibiców. Głodni zwycięstwa po dwóch porażkach w Warszawie, Mad Dogs rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0, po bramkach Adama Wróbla. Zdobywca 99 bramek w Polskiej Lidze Hokeja w barwach Stoczniowca Gdańsk w obu przypadkach korzystał z podań brata Bartłomieja.

Na początku drugiej tercji rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Łada, a zespół z Oliwy zwietrzył swoją szansę i doprowadził do wyrównania po trafieniach Krzysztofa SzotaBartosza Maja. Po okresie bardzo wyrównanej gry zawodnicy z Sopotu powoli zaczęli jednak odzyskiwać przewagę. Prowadzenie odzyskał Karol Przybyła po znakomitej akcji Jacka Tyczyńskiego, a trzy minuty później z linii niebieskiej swoją pierwsza bramkę w rozgrywkach II ligi zdobył były strongman Lubomir Libacki.

STRONGMAN LIBACKI ZOSTAŁ HOKEISTĄ

Trzecia tercja rozpoczęła się od kary dla Mad Dogs, co wykorzystał Stanisław Cytawa zdobywając bramkę kontaktową. "Psiaki" odpowiedziały jednak dwiema bramkami w ciągu zaledwie dwóch minut - celnie uderzali Tyczyński i Bartłomiej Wróbel. Odpowiedź Oliwy w postaci bramki Szota w 54 minucie nie pozwoliła już na nawiązanie dalszej walki, ponieważ 3 minuty przed końcem meczu hat-trick skompletował Adam Wróbel, ustalając wynik spotkania.

Oliwa Hockey Team - Mad Dogs Sopot 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
0:1 Kocemba as. Zaleski (22:30)
0:2 B.Wróbel as. A.Wróbel - Łada (28:09)
1:2 Rasmus as. W.Obłoński (31:32)
1:3 A.Wróbel as. B.Wróbel (38:56)
1:4 B.Wróbel as. A.Wróbel (40:15)

OHT: Jakubowski; Bagiński - Z.Obłoński, Maj - W.Obłoński - Juchniewicz; Szczepkowski - Narzyński, Szot - Stańczyk - Jasiński; Rasmus - Cejnóg, Kaczmarek - Bruliński - Nowak oraz Kuklis.

MAD DOGS: Soliński; Klein - Heltman, A.Wróbel - B.Wróbel - Łada; Libacki - Marcin Okuniewski, Michał Okuniewski - Żołnowski - Zaleski; Brucki - Śmigielski, Tyczyński - Przybyła - Kocemba.

Na rewanż hokeiści przenieśli się do dużej hali. I tym razem emocji nie brakowało, choć bramek padło zdecydowanie mniej. Szczególnie w pierwszej tercji zarówno Oliwa Hockey Team jak i Mad Dogs skupili się przede wszystkim na defensywie. Zespół z Oliwy zaatakował wprawdzie odważniej niż miało to miejsce w pierwszym pojedynku, ale bramki sopocian czujnie strzegł Sylwester Soliński. Dwoił się i troił także jego vis-a-vis Paweł Jakubowski, który był bohaterem inauguracyjnego meczu OHT przeciwko MH Automatyce Dragons Gdańsk.

LIGOWY HOKEJ WRÓCIŁ DO HALI OLIVIA

W drugiej tercji worek z bramkami rozwiązała dosyć szczęśliwa akcja Mad Dogs, po której Piotr Kocemba wrzucił krążek do siatki obok zupełnie zaskoczonego Jakubowskiego. Kolejne trafienia zostały zapisane na konto Mad Dogs po akcjach braci Wróbel, a Oliwa zdołała odpowiedzieć jedynie bramką debiutującego w drużynie Tomasza Rasmusa.

OHT liczyło na odrobienie strat w ostatniej partii, ale ich nadzieje błyskawicznie zgasili bracia Wróbel, którzy potrzebowali zaledwie kilkunastu sekund by podwyższyć prowadzenie na 4:1. Z rywali wyraźnie uszło powietrze i nie zdołali podnieść się po tej stracie.

- W tym meczu wystąpiło czterech nowych zawodników, którzy w przyszłości powinni w decydujących momentach brać grę na swoje barki i swoim doświadczeniem wspierać młodszych kolegów. To jedna trzecia drużyny. Naturalnym więc jest, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie zarówno na lodzie, jak też w boksie. Niektóre bramki padły po nieporozumieniach podczas zmian. To pokazuje, że możemy poprawić proste elementy, a w kolejnych potyczkach powinniśmy mieć więcej powodów do radości - podsumował postawę Oliwa Hockey Team ich kapitan Arkadiusz Bruliński.

Kolejne mecze w Hali Olivia w ramach rozgrywek grupy centralnej II ligi odbędą się już w najbliższy weekend. Trójmiejskich kibiców hokej czeka spora dawka emocji, gdyż w ciągu dwóch dni zobaczą aż cztery spotkania. W sobotę o godzinie 15:00 MH Automatyka Dragons Gdańsk podejmie drużynę z Warszawy, natomiast Oliwa Hockey Team o godzinie 20:30 poszuka punktów w starciu z ŁKH Łódź. Niedzielne rewanże zaplanowano odpowiednio na godzinę 13:30 i 16:00. Wstęp wolny.

• (2)

za 25 mln pln - powiedzial szalenie optymistycznie nastawiony MK.

• 1 1

• (1)

ja Wam mowie - gruby cos knuje,,,,tak hop siup i miasto z ministerstwem da 25 baniek ? najpierw fasada bedzie podobna do Olivia center a potem i wnetrze a on zostanie portierem na dozywociu z pensja 2 tys ojro

• 2 1

• to jest dla nich za duża polityka - oni chcą grać

• 2 0

• Mad Dogs Gool :) (1)

Oby tak dalej :)

• 6 3

• moze inni ex-Stoczniowcy dojda do skladow?

• 2 1

• Jeżeli to ten Łada, który grał kiedyś w Stoczni to nie Szymon tylko Sebastian o ile pamiętam. No i fajnie było zobaczyć tego zawodnika w swojej koszulce :) Graty Mad Dogs!

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.