• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Duże osłabienie reprezentacji Polski rugby. Karolina Jaszczyszyn kontuzjowana

Jacek Główczyński
15 lutego 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Karolina Jaszczyn została wybraną najbardziej wartościową zawodniczką turnieju HSBC World Series w Sewilli, ale tam również nabawiła się poważnej kontuzji kolana. 
Karolina Jaszczyn została wybraną najbardziej wartościową zawodniczką turnieju HSBC World Series w Sewilli, ale tam również nabawiła się poważnej kontuzji kolana.

Karolina Jaszczyszyn zastała wybrana najbardziej wartościową rugbistką turnieju HSBC World Series w Sewilli, ale ten występ okupiła też poważną kontuzją kolana. Musi pauzować przez 2-3 miesiące. Nie będzie jej na najbliższej konsultacji kadrowej w Giżycku, ani na silniej obsadzonym turnieju we Francji, ale są szansę, że zdąży się wykurować, gdy reprezentantki Polski bronić będą tytułu wicemistrzyń Europy oraz zagrają o awans do turnieju finałowego Pucharu Świata.Przeczytaj, jak reprezentacja Polski grała w SewilliPo udanym debiucie w cyklu HSBC World Series, 8. miejscu w Maladze i 10. w Sevilli polskie rugbistki rozpoczynają przygotowania do kolejnych wyzwań w tegorocznym, bardzo napiętym dla nich kalendarzu.

Od 18 do 20 lutego spotkają się na konsultacji szkoleniowej w Giżycku. Zazwyczaj odbywały się one w Gdańsku, skąd jest zdecydowana większość reprezentantek, ale rugbistki okazuje się, że też są jedną z "ofiar" niedawnej wichury w Trójmieście, która zerwała balon z boiska na ul. Meissnera.

- W ramach takich konsultacji odbywają się tylko trzy treningi, dwa w sobotę, jeden w niedzielę. Dlatego nie możemy być uzależnieni od warunku pogodowych. Zajęcia trzeba planować pod dachem. Stąd decyzja, że tym razem opuścimy Gdańsk - wyjaśnia Janusz Urbanowicz, selekcjoner reprezentacji Polski oraz Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Przeczytaj, czy i kiedy balnon wróci na boisko przy ul. MeissneraNa 18 kadrowiczek powołanych na najbliższą konsultację szkoleniową aż 13 to rugbistki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Nie ma wśród nich jednak kapitan drużyny narodowej.

Karolina Jaszczyszyn zastała wybrana najbardziej wartościową rugbistką turnieju HSBC World Series w Sewilli, ale ten występ okupiła też poważną kontuzją kolana.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk w reprezentacji Polski:
Hanna Maliszewska, Anna Klichowska, Natalia Pamięta, Patrycja Zawadzka, Małgorzata Kołdej, Marta Morus, Sylwia Witkowska, Julia Druzgała, Oksana Panasenko, Klaudia Respondek, Aleksandra Leśniak, Zuzanna Schutzmann, Martyna Wardaszka


- Doszło do zerwania tylnego więzadła krzyżowego. Zdecydowaliśmy się na leczenie zachowawcze, by uniknąć operacji. Karolina ma zabiegi rehabilitacyjne. Nie będzie mogła grać przez 2-3 miesiące. Na pewno nie będzie jej z nami w Giżycku, a pod koniec marca nie pojedzie na turniej towarzyski do Francji. Zostaliśmy zaproszeni do rozgrywek z udziałem gospodyń, Anglii, Irlandii, Brazylii i Japonii. Dlatego musieliśmy odmówić Tunezji, która chciała nam opłacić przelot i pobyt, abyśmy tylko z nimi trenowali - informuje trener Urbanowicz.

Historyczny turniej dla reprezentacji Polski rugby kobiet. Przeczytaj relację z MalagiPełna lista powołanych rugbistek do reprezentacji Polski na zgrupowanie w Giżycku. Pełna lista powołanych rugbistek do reprezentacji Polski na zgrupowanie w Giżycku.
Dobre występy w Hiszpanii owocują nie tylko tym, że Polki są wartościowym sparingpartnerem dla najlepszych, ale także sprawiły, że kalendarz międzynarodowych startów jest coraz bogatszy.

Co prawda jeszcze nie ma jeszcze potwierdzenia zaproszenia na kolejny turniej z cyklu HSBC World Series, który w maju odbędzie się w Tuluzie, ale to powinna być tylko formalności.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk po 12. tytuł mistrzyń Polski z rzędu. Sprawdź, klasyfikację po rundzie jesiennejNatomiast Polki na pewno zagrają w czerwcu w Lizbonie i Moskwie, gdzie bronić będą ubiegłorocznego tytułu wicemistrzyń Europy. Natomiast w lipcu czekają je kwalifikacji do turnieju finałowego Pucharu Świata, który we wrześniu odbędzie się w RPA.

- Szanse na awans na pewno są, bo z Europy zakwalifikują się cztery drużyny, nie licząc Francji, która już ma kwalifikacje. Jednak to wszystko zależeć też od tego jak ułoży się turniejowa drabinka oraz w jakim składzie pojedziemy. Rozgrywki w Hiszpanii pokazały jak trudno coś planować w dobie testów na COVID-19. Ponadto nasze zawodniczki nadal są amatorkami, uczą się i pracują. Tymczasem gra na tak wysokim poziomie sportowym wymaga coraz dłuższych wyjazdów, co też niekiedy sprawia perturbacje - przypomina Janusz Urbanowicz.
W kwietniu rugbistki wrócą również do mistrzostw Polski. Wiosną planowane są cztery turnieje z finałowym, w pierwszy weekend czerwca w Gdańsku. Biało-Zielone Ladies pewnie zmierzają po 12. tytuł z rzędu.

Opinie (2)

 • szkoda

  rzeczywiscie warto aby znalazł związek kasę dla dziewcząt by mogły z gry się utrzymać wtedy będzie jeszcze lepiej

  • 12 3

 • stypendium

  Bez opłacania KADRY
  Aby nie musiały pracowąć żeby zarabiać na życie nie widżę wielkich sukcesów
  Tym bardziej żę musża brać z pracy urlopy bezpłatne , co sie też wiąże z utrata ich docodów

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane