Arka po golach Japończyka wygrała w III lidze

6 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Tomoki Fujikawa nie mógł grać w Arce, gdyż oczekiwał na stosowne uprawnienia. W niedzielę jego gole dały wygraną rezerwom żółto-niebieskich. Tomoki Fujikawa nie mógł grać w Arce, gdyż oczekiwał na stosowne uprawnienia. W niedzielę jego gole dały wygraną rezerwom żółto-niebieskich.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na własnym boisku Cartusię 2:1 (0:0) po golach Tomoki Fujikawy, który po raz pierwszy zagrał w oficjalnym meczu żółto-niebieskich. Podopieczni Grzegorza Witta odbili się tym samym od ostatniej pozycji w tabeli III ligi. Pozycję czerwonej latarni zajmuje teraz Polonia Gdańsk.

Bramki dla Arki: Fujikawa 48, 68
ARKA II: Kędra - Glauber, Robakowski, Juraszek, Stolc - Sulewski (63 Jankowski), Gałecki, Szwoch (46 Aurelio), Wojowski - Jamróz (46 Fujikawa), Szubert (75 D.Patelczyk)

Tomoki Fujikawa po letnich testach w Arce kontrakt z gdyńskim klubem podpisał w sierpniu roczną umowę. Na pierwszy oficjalny występ przyszło mu jednak czekać aż do października, gdyż Japończyk oczekiwał na stosowne dokumenty dające mu prawy gry w Polsce.

ARKA ZAKONTRAKTOWAŁA JAPOŃCZYKA

Swój debiut ofensywny pomocnik zaliczył w niedzielę w meczu rezerw, w którym w ciągu 45 minut zdobył dwie bramki. Trener Grzegorz Witt wpuścił go na boisko w drugiej połowie. Przy stanie 0:0 Fujikawa zastąpił Łukasza Jamroza, który w sobotę rozegrał kwadrans w przegranym meczu pierwszej drużyny z Energetykiem ROW Rybnik.

NAJSŁABSZY MECZ SEZONU PRZY OLIMPIJSKIEJ

Arka II wzmocniona zawodnikami z I-ligowego zespołu: Jamrozem, Glauberem, Mateuszem SzwochemMichałem Szubertem w pierwszej połowie nie była w stanie zagrozić gościom z Kartuz. Wprowadzenie Japończyka zaowocowało jednak zwycięstwem.

- Cartusia postawiła nam bardzo trudne warunki. Goście dominowali fizycznie, a poza tym to dobrze poukładany zespół. W pierwszych 45 minutach praktycznie im nie zagroziliśmy - mówi trener Witt.

Po zmianie stron gola na 1:0 Fujikawa zdobył po prostopadłym podaniu Michała Gałeckiego, gdy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Akcję zainicjował również wprowadzony po przerwie Marco Aurelio, który podawał do Szuberta, a ten zgrał do Gałeckiego.

Goście wyrównali uderzeniem z rzutu karnego po faulu gdynian podczas zamieszania w polu karnym. Ponownie na prowadzenie Arkę wyprowadził jednak Fujikawa, który wyskoczył do dośrodkowania z prawej strony i uderzeniem głową strzelił swoją drugą bramkę.

- Zaprezentował się z bardzo dobrej strony, jego gole były efektowne i dały nam wygraną, ale przede wszystkim pokazał, że ma to, co powinien mieć ofensywny piłkarz - ocenia trener Witt.

Gdynianie mogli podwyższyć rezultat w doliczonym czasie gry, ale z 3 metrów niecelnie uderzył Dawid Patelczyk. Arka II dzięki zwycięstwu nad Cartusią opuściła ostatnie miejsce w tabeli zrzucając na nie Polonię Gdańsk, która w sobotę przegrała wyjazdowy mecz z Pomorzem Potęgowo.

• Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1 (1:0)
  • Puszcza Niepołomice - Okocimski Brzesko 4:0 (1:0)
  • Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
  • Energetyk ROW Rybnik - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 1:4 (1:2)
  • Kolejarz Stróże - GKS Katowice 0:0
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 0:1 (0:1)

• dmuchane baloniki

Lepsza jest atmosfera dmuchanych baloników,malowania buziek i waty cukrowej na stadionie rugby

Czy w Arce się w ogóle trenuje?
    1-sza drużyna co drugi mecz to wtopa. Rezerwy na dnie tabeli.
    Co oni robią na treningach.
    1-sza drużyna potrzebuje psychologa i solidnego treningu.

• 26 5

• To sie Energetykowi upieklo, ze zdazyli przed tym japoncem.

• 22 4

• Rozpad Arki

Jak ma Arka trenować jak nie ma trenera.Przecież sikora prawie jak Midas -czego się dotknie to zepsuje.Trudno go zresztą nazwać trenerem.Zespól gra bez składu i ładu a on jest bezradny jak dziecko we mgle. Albo przyjdzie trener pokroju Tarasiewicza który weźmie to wszystko za mordę albo będą wielkie problemy z utrzymaniem.

• 10 5

• bedzie dobrze juz niedługo. .. (2)

Nie zgadzam sie ze Starym Arkowcem...moim zdaniem Arka ma potencjal w tym skladzie i z tym trenerem! Aczkolwiek wzmocnienia w zime musza bycna kilku pozycjach! Bo z tym skladem jestesmy wstanie tylko namieszac w lidze ale na awans to za malo...wkoncu bedzie przelamanie i zaczna grac jak należy!

• 6 9

• chyba nie oglądasz meczów Arki

Z meczu na mecz jest coraz gorzej, ci co coś grali teraz już nie grają nic (da Silva Radza, Pruchnik... brak kondycji, i umiejętności, brak zgrania i dokładności...)