Dwa gole Kudyby

27 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku wygrali drugi mecz z rzędu w II lidze. Zwycięstwo u siebie nad Rakowem Częstochowa 2:1 (0:0) wyniosło gdynian na szóste miejsce w tabeli. Co prawda gole stracone przy ul. Olimpijskiej sprawiły, że obie drużyny oddały miano najlepszej defensywy w grupie zachodniej Zagłębiu Sosnowiec, ale przynajmniej wśród biało-niebieskich nikt z tego powodu nie rozdzierał szat. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania

.

Bramka:
Kudyba 56, 74 - Jankowski 88.

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Wasilewski, Martyniuk, Zybert - Drzymała (90 Chorab), Pietrzyk (54 Bielecki), Riebandt (70 Pięta), Adamus (78 Szweda) - Nadolny, Kudyba.

RAKÓW: Laskowski - Kaciczak (83 Witczyk), Jankowski, Mizgalski, Mastalerz - Pietroń - Gliński (68 Zachara), Orzechowski (76 Gajos), Jeremicz, Foszmańczyk - Stefański.

Sędzia: Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Zybert, Nadolny (Bałtyk), Pietroń, Orzechowski (Raków). Widzów: 800.

0' zapraszamy na bezpośrednią relację z ostatniego meczu 12. kolejki grupy zachodniej II ligi. W Gdyni piłkarze Bałtyku podejmują Raków Częstochowa. Naprzeciw siebie stają zatem zespoły, które mogą poszczycić się najlepszymi defensywami. W tym sezonie straciły one zaledwie po 9 goli. Równie dobrą obronę ma jeszcze tylko Zagłębie Sosnowiec.

0' chłopcy pod biało-niebieskimi flagami wyprowadziły drużyny na środek murawy.

1' mecz rozpoczęli piłkarze Rakowa, którzy atakować będą na bramkę od strony zegara. Goście na niebiesko-czerwono, gospodarze na biało-niebiesko.

1' wślizg Wasilewskiego przerywa groźną akcję gości

2' pierwszy strzał Bałtyku. Udana interwencja Laskowskiego.

6' odważna interwencja Chamery na linii pola karnego i wybicie piłki nogą

8' Kudyba sam na sam z bramkarzem, ale strzelił nad bramką. Doskonałe podanie od Granosika.

9' strzał Adamusa niecelny

10' strzał Stefańskiego zza "16", ale za lekki, aby zaskoczyć Chamerę

14' Laskowski ubiegł Kudybę

16' ładny atak lewym skrzydłem Nadolnego, ale na dryblingu na trzecim z rywali się skończyło.

20' niecelny strzał Drzymały, którego występ jeszcze wczoraj stał pod znakiem zapytania. Prawoskrzydłowemu udało się jednak zbić gorączkę.

21' spalony przerywa akcje Rakowa

22' Drzymała wywalczył pierwszy rzut rożny dla Bałtyku. Dośrodkowanie po ziemi, ale pewny wykop Glińskiego wyjaśnił sytuację.

23' dwa kolejne rzuty rożne dla Bałtyku. Po drugim faul Kudyby na bramkarzu Rakowa.

25' rzut rożny dla Rakowa

27' Pietroń uderzenie z dystansu, wyraźnie niecelne. Michał w przeszłości występował m.in. w Lechii Gdańsk.

29' ładna trójkowa akcja Rakowa, którą wyprowadził Foszmańczyk. Jednak strzał Jeremicza został zablokowany przez Wasilewskiego.

33' kolejne uderzenie z dystansu Pietronia, ale znów z identycznym skutkiem, czyli wysoko nad bramką.

34' bardzo dobre podanie Nadolnego do Adamusa. Błażej był sam na sam z bramkarzem, ale Laskowski obronił jego strzał.

39' Kudyba przedarł się przez obronę, ale przy strzale nie trafił w... piłkę i przejął ją bramkarz.

40' żółta kartka Pietronia za brzydki faul na Riebandtcie.

41' dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Adamusa. Kudyba przyjął piłkę w polu karny i uderzył ładnie z woleja. Szkoda, że nad bramką.

42' szybka odpowiedź Rakowa. Nad bramką strzelał Jeremicz.

44' sędzia dolicza jedną minutę

45' ostatnia szansa dla Bałtyku przed przerwą. Po dośrodkowaniu z wolnego Adamusa w polu karnym Pietrzyk nieczysto trafił w piłkę

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - 0:0

46' drugą połowę rozpoczęli od środka piłkarze Bałtyku. Obie drużyny w tych samych składach co przed przerwą.

47' dobra interwencja Martyniuka, który nie pozwolił oddać strzału z bliska Stefańskiemu. Napastnik Rakowa otrzymał dobre podanie od Mastalerza, który popisał się ładnym rajdem lewą stroną boiska.

50' Raków ma przewagę na początku tej części gry. Niecelny strzał z około 20 metrów Foszmańczyka.

51' Riebandt wywalczył róg. Po dośrodkowaniu Mastalerz wybił piłkę na kolejny korner.

53' żółta kartka dla Orzechowskiego za faul na Adamusie.

54' pierwsza zmiana w Bałtyku na środku II linii. Do gry wszedł Bielecki, wychowanek... Rakowa.

54' z wolnego Granosik wrzucił piłkę w pole karne, ale w polu karnym piłkę przejął bramkarz Rakowa.

56' Bałtyk prowadzi 1:0! W pole karne piłkę posłał Riebandt. Minął się z nią jeden ze stoperów Rakowa. Kudyba miał czas i miejsce, aby precyzyjnie przymierzyć. Darek z woleja uderzył w samo "okienko"!

61' prostopadłe podanie Jeremicza wyprowadziło sam na sam z Chamerą Orzechowskiego. Bramkarz Bałtyku obronił strzał pomocnika Rakowa, ale i tak gola by nie było, gdyż sędzia boczny podniósł chorągiewkę, a główny odgwizdał spalonego.

63' wielka szansa Bałtyku na poprawienie wyniku. Kudyba wyłożył piłkę Adamusowi. Niestety, strzał Błażeja nogą odbił Laskowski.

65' ewidentny błąd sędziego, który nie zauważył, że Jankowski przewrócił Kudybę około 20 metrów od bramki Rakowa. Powinien być wolny i kartka dla stopera gości.

66' Trener Rzepka zmienia decyzję co do zmiany, choć karteczkę z roszadą miał już sędzia. Do gry wkrótce wejdzie Pięta.

68' wcześniej zmiana w Rakowie. Do gry wszedł Zachara.

69' kilka z rzędu fauli piłkarzy Bałtyku w środkowej strefie boiska. Gdynianie strzały blokują, a dośrodkowania dobrze wybijają w pole.

70' na boisko w Bałtyku wszedł Pięta. To druga zmiana na środku pomocy.

71' strzał z dystansu Bieleckiego, ale niecelny.

72' "1:0 to za mało, by kibiców radowało" - skanduje gdyńska publiczność.

73' to powinien być gol. Drzymała z prawego skrzydła zagrał do Kudyby, ten wyłożył piłkę Pięcie, ale strzał Wojtka z około 16 metrów tuż obok słupka.

74' Bałtyk prowadzi już 2:0! Doskonałe dośrodkowanie z prawego skrzydła Drzymały, a Kudyba wpakował piłkę do siatki z bliska głową.

74' radość po golu żółtą kartką okupił Zybert

75' po dośrodkowaniu z rogu do strzału głową doszedł Kaciczak, ale na szczęście dla Bałtyku główkował niecelnie.

78' zmiany w obu drużynach. Na boisko weszli Szweda (Bałtyk) i Gajos (Raków).

80' na spalonym Zachara

81' dobra kontra Bałtyku trzech na trzech. Szkoda, że Kudyba zbyt długo zwlekał z podaniem, a wreszcie zagrał piłę poza... boisko.

82' "Hej, Kudi, chcemy hat-tricka" - skandują kibice pod adresem Kudyby. Darek zerwał się z kolejnym atakiem, ale został powstrzymany przez Mastalerza.

83' trzecia zmiana w Rakowie. Na boisko wszedł Witczyk

85' wolny z około 30 metrów. Mizgajski strzelił mur.

85' Bałtyk od razu wyprowadził szybką kontrę. Strzał Pięty Laskowski sparował na róg.

86' dośrodkowanie z rogu Pięty zbyt głębokie i Laskowski pewnie łapie piłkę.

88' Raków zdobył gola. Po dośrodkowaniu z wolnego Jeremicza, Jankowski zmienił kierunek lotu piłki i tym samym zaskoczył Chamerę.

89' żółta kartka dla Nadolnego.

90' sędzia doliczył trzy minuty.

90' zmiana na zyskanie czasu w Bałtyku. Na boisko wszedł Chorab.

KONIEC MECZU. BAŁTYK wygrał 2:1!

Dzięki trzem punktom gdynianie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Pole do kolejnej promocji jest otwarte. 3 października Bałtyk czeka wyjazdowy mecz z GKS Tychy. Jego wynik już można obstawiać w naszym typerze (lewa zakładka na tej stronie).

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Lechia Zielona Góra - Tur Turek 1:1 (1:0), Olimpia Grudziądz - Polonia Słubice 3:2 (1:1), Miedź Legnica - Czarni Żagań 1:2, Ruch Radzionków - GKS Tychy 1:1 (0:1), Unia Janikowo - Ślęza Wrocław 1:2 (1:1), Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 3:2 (1:0), Górnik Polkowice - Elana Toruń 3:3 (1:2), Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0).