Lotos Trefl znów wygrał po tie-breaku

30 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Trefl Gdańsk

W dużej mierze to siatkarze, którzy rozpoczynali mecz na ławce rezerwowych, poprowadzili Lotos Trefl do zwycięstwa nad BBTS. W tej roli zaprezentowali się (na zdjęciu od lewej): Wojciech Grzyb, Przemysław Stępień i Damian Schulz. Natomiast najwięcej punktów dla gdańszczan zdobył Mateusz Mika (nr 15). W dużej mierze to siatkarze, którzy rozpoczynali mecz na ławce rezerwowych, poprowadzili Lotos Trefl do zwycięstwa nad BBTS. W tej roli zaprezentowali się (na zdjęciu od lewej): Wojciech Grzyb, Przemysław Stępień i Damian Schulz. Natomiast najwięcej punktów dla gdańszczan zdobył Mateusz Mika (nr 15).

Siatkarze Lotosu Trefla nie oszczędzają się przed Ligą Mistrzów. Przed zaplanowanym na 3 listopada meczem z Vojvodiną Nowy Sad na krajowych parkietach rozegrali dwie pięciosetówki. Na inaugurację PlusLigi gdańszczanie na wyjeździe wygrali z BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:18, 17:25, 20:25, 25:18, 15:9). MVP został Przemysław Stępień. W środę również takim wynikiem żółto-czarni zakończyli pojedynek o Superpuchar Polski.

BBTS: Pilarz 2 punkty, Wika 7, Sacharewicz 15, Janeczek 23, Kapelus 21, Krulicki 2, Lewis (libero) oraz Neroj, Gryc, Kwasowski 1

LOTOS TREFL: Falaschi, Hebda 10, Ratajczak 3, Troy 10, Mika 26, Gawryszewski 7, Gacek (libero) oraz Schwarz 3, Schulz 18, Grzyb 4, Stępień, Dębski

3 LISTOPADA INAUGURACJA LIGI MISTRZÓW W ERGO ARENIE

Do Bielska-Białej siatkarze przenieśli się z Poznania, gdzie w środę zdobyli Superpuchar Polski, wygrywając z Asseco Resovią 3:2. Wydawało się, że po takim boju, a mając w perspektywie już w najbliższy wtorek inaugurację Ligi Mistrzów w Ergo Arenie, Lotos Trefl spróbuje szybko wygrać z BBTS. Jednak tylko pierwszy set wskazywał na takie rozwiązanie.

LOTOS TREFL ZDOBYŁ SUPERPUCHAR POLSKI. WYSTAW OCENY GDAŃSKIM SIATKARZOM

W porównaniu z bojem z mistrzem Polski w "6" zaszły dwie zmiany. Szkoleniowiec postanowił nieco oszczędził Wojciecha GrzybaSebastiana Schwarza. Potem Andrea Anastasi dokonywał kolejnych roszad, bo meczu nie układał się po jego myśli. Dobrze, że rezerwowi potrafili wnieść nową jakość na parkiet, a jeden z nich - Przemysław Stępień zdobył tytuł MVP.

Lotos Trefl grę otworzyli wynikiem 5:1, a na pierwszą przerwę techniczną zeszli z przewagą 5 punktów (8:3). Miejscowi zerwali się do walki przy 6:12, odrobili straty na 10:13, grali jak równy z równym do 17:20. W końcówce bielszczanie popełniali jednak błędy, a seta zakończyli po pomyłce przy rozegraniu Bartłomieja Neroja.

Dlatego ze zdziwieniem obserwowaliśmy to co działo się w dwóch kolejnych partiach. Szczególnie w drugiej odsłonie pojedynku gdańszczanie mieli niewiele do powiedzenia. Co prawda prowadzili 3:2, ale potem ich gra się posypała. BBTS od 10:5 utrzymywał przewagę 5 punktów, a od 19:14 jeszcze powiększał prowadzenie.

Równie źle było w trzecim secie. Żółto-czarni przegrywali już 13:20. I dopiero wówczas nastąpiło przebudzenie. Lotos Trefl zbliżył się na 19:20. Seta nie udało się obronić, gdyż 4 kolejne punkty zapisano na konto rywali. Bielszczanie objęli prowadzenie w meczu 2-1 po zepsutej zagrywce Miłosza Hebdy.

Czwarty set dla gdańszczan znów zaczął się nie najlepiej, ale tym razem przy 1:4 żółto-czarni nie zwiesili głów, a ruszyli do walki o tie-breaka. Wyrównali na 9:9, a już na drugą przerwę techniczną zeszli przy korzystnym wyniku 16:12. Gdy następnie poprawili na 20:14, było wiadomo, że zobaczymy mecz na dystansie pięciu setów.

Po drugi ligowy punkt Lotos Trefl ruszył po zmianie stron w ostatniej partii. Od 6:8 zdobył 5 punkty z rzędu. To załamało na dobre gospodarzy. Do końca meczu odpowiedzieli już tylko punktem Serhija Kapelusa.

Warto podkreślić, że w tie-breaku gdańszczanie w porównaniu z wyjściową "6" zmienili skład aż w połowie. Od trzeciego seta na środku bloku występował Grzyb, dwie ostatnie partie w roli atakującego w całości rozegrał Damian Schulz, a na piątego seta jako podstawowy rozgrywający wyszedł Stępień. Jedynym siatkarzem, który na początku każdego z setów znajdował się w Bielsku w "6" był Mateusz Mika.

Wyniki 1 kolejki

• BBTS Bielsko-Biała LOTOS TREFL GDAŃSK 2:3 (18:25, 25:17, 25:20, 18:25, 9:15)
  • AZS Częstochowa - Asseco Resovia 1:3 (27:25, 22:25, 21:25, 19:25)
  • Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 16:25, 25:22, 18:25)
  • AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 21:25, 25:20, 25:17, 15:13)
  • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 19:25, 29:27, 25:21, 15:17)
  • Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22:25, 25:23, 25:21, 18:25, 8:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:23 ,23:25, 25:17, 25:21)