Dwa punkty od play-off

28 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Po niespodziewanym zwycięstwie w Olsztynie akademiccy szczypiorniści wrócili do gry o play-off. Czy w sobotę pokuszą się w Gdańsku o sensację w pojedynku z Wisłą Płock? Po niespodziewanym zwycięstwie w Olsztynie akademiccy szczypiorniści wrócili do gry o play-off. Czy w sobotę pokuszą się w Gdańsku o sensację w pojedynku z Wisłą Płock?

Traveland Społem Olsztyn powtórnie za cel stawia sobie zdobycie medalu, którego przed rokiem pozbawili tę drużynę gdańscy piłkarze ręczni. Dla borykającego się z kłopotami finansowymi AZS AWFiS szczytem możliwości wydaje się być utrzymanie. A jednak dziś w Olsztynie doszło do jakże radosnej dla nas niespodzianki. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego wygrali 33:30, choć jeszcze do przerwy przegrywali 12:14.

.

TRAVELAND: Wolański, Sokołowski - Urbanowicz 5, Bartczak 4, Malewski 2, Boneczko 5, Kłosowski 5, Frelek 1, Ćwikliński 5, Masiak 2, Krawczyk 1, Zyśk, Kopyciński, Żelazek, Szymkowiak.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Fogler 3, Kostrzewa 9, Marciniak 4, Chrapkowski 3, Sulej 2, Bednarek 2, Wysokiński 3, Olęcki 2, Ringwelski 5, Jankowski, Woynowski, Pilch, Suwisz.

Akademicy zaczęli źle. Aż do piątej minuty czekaliśmy na ich pierwsze trafienie. Gdy wreszcie Robert Fogler pokonał bramkarza Travelandu było już 0:3. Na początku gry gdańszczanom największe problemy sprawiał leworęczny rozgrywający, Daniel Urbanowicz, który kilka sezonów temu grał w gdańskich drużynach Wybrzeża i Spójni.

Naszej drużynie udało się wyrównać na 3:3 w 7. minucie po akcjach skrzydłowych Damiana Kostrzewy i Adama Marciniaka. Potem była szansa, aby przełamać olsztynian, gdyż przy 4:4 akademicy grali w liczebnej przewadze. Niestety, w tym okresie bramkę zdobył tylko Jacek Sulej, a rywale zdobyli dwie bramki.

Ale to wcale nie było najgorsze. W krótkim odstępie czasu akademicy nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, a na domiar złego na ławkę kar niemal równocześnie trafili Piotr Olęcki i Michał Bednarek. Pretendenci do medalu z takich prezentów nie mogli nie skorzystać.

Szybkie akcje Marka Boneczki i Michała Bartczaka podniosły rezultat na korzyść miejscowych na 9:5. Przy tym rezultacie, w 16. minucie o przerwę poprosił Daniel Waszkiewicz. Udało mu się trafić do podopiecznych.

Co prawda od razu po powrocie do gry Boneczko poprawił na 10:5, ale trzy następne rzuty (Bednarek, Michał Wysokiński, Kostrzewa) trafiły do olsztyńskiej siatki. Tym samym w 20. minucie straty zostały zniwelowane do 8:10.

Pięć minut później Kostrzewa zdobył kontaktową bramkę na 11:12, a w ostatniej minucie Fogler trafił na 12:13. Na doprowadzenie do remisu przed przerwą nie pozwolili Paweł Ćwikliński, który grał jeszcze w poprzednim sezonie w AZS AWFiS oraz Krzysztof Kłosowski.

Na drugą połowę gdańszczanie wyszli zatem z dwubramkową stratą. odpowiedzialność za gonienie remisu wzięli w swoje ręce Piotr Chrapkowski i Kostrzewa. To po ich akcjach w 34. minucie zrobiło się 15:15. Cztery minuty później zaś Wysokiński i Kostrzewa dali gdańszczanom prowadzenia 17:16.

Olsztynianie odzyskali animusz po trafieniach Ćwiklińskiego oraz karach w naszych szeregach dla Chrapkowskiego i Bednarka. W 41. minucie Traveland znów miał korzystny wynik (19:18). na szczęście sędziowie postanowili wyrównać karomierz. Tym razem wykluczyli rutyniarzy gospodarzy Boneczkę i Piotra Frelka.

Kamil Ringwelski, który po przerwie zdobył aż 5 bramek oraz Olęcki odbili wynik na 20:19 dla akademików. Natomiast w 47. minucie po akcjach Kostrzewy i Ringwelskiego przewaga AZS AWFiS wzrasta do 24:22, mimo że do Ćwiklińskiego w ostrzeliwaniu naszej bramki dołączył inny eksakademik, Łukasz Masiak.

Na 12 minut przed końcem, przy przewadze naszego zespołu 26:24 o przerwę poprosił Krzysztof Kisiel. Ale po powrocie na parkiet Marciniak i Kostrzewa dokładają kolejne bramki. W 51. minucie jest już nawet 30:24 dla gdańszczan.

Niestety, była znów kara dla Olęckiego i w przewadze rywali zdobyli dwie bramki z rzędu. Na trzy minuty przed końcem to olsztynianie tracą Michała Krawczyka, który otrzymał czerwoną kartkę w wyniku gradacji kar.

O zwycięstwie gdańszczan przesądziły ostatecznie trafienia Kostrzewy i Ringwelskiego na 33:28. Gospodarze co prawda grali do ostatnich sekund, ale zdołali zdobyć tylko dwie bramki.

Dzięki tej wygranej oraz porażkach Śląska i Piotrkowianina gdańscy szczypiorniści nadal są w grze o play-off. Po ósmej pozycji tracą zaledwie dwa punkty. W tym kontekście wielkiego znaczenia nabiera mecz, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w hali AWFiS. Jednak rywal akademików będzie niezmiernie silny - Wisła Płock. Rezultat spotkania już można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 20. kolejki:
Wisła Płock - Vive Targi Kielce 24:28 (10:14), MMTS Kwidzyn - AS-BAU Śląsk Wrocław 28:25 (13:9), AMD Chrobry Głogów - NMC POWEN Zabrze 32:28 (12:12), Piotrkowianin - Azoty Puławy 29:32 (16:17), Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 36:27 (18:12).

Opinie (27)

• Zgadza się Lechia grała w pierwszej lidze piłki ręcznej w roku 1972,następnie spadła do drugiej i trzeciej ligi.W roku 1974 rozwiązano sekcję i zawodnicy przenieśli się do Spójni,gdzie zdobyli mistrzostwo Polski juniorów w 1975r.
    Pozdrawiam

• 3 0

• Brawo dla chłopaków (2)

od paru lat słyszymy ż różnych stron że pozyskamy sponsora i wszystko się ułoży.
    Chciałbym żeby wreszcie się udało, bo żal mi tych chłopaków. Myślę jednak że potrzebny u nas na Wybrzeżu jest taki człowiek jak pan Wierzbowski który po latach sukcesów w koszykówce wziął się za siatkówke i może się to udać tym, bardziej że są plany aby siatkówka zaistniała w duzej hali. Uważam że na dłuższą metę męska piłka ręczna powinna być reaktywowana pod dawną nazwą Wybrzeże Gdańsk ze względów na tradycję i merketing. Miasto powinno podążyć tą samą drogą co Płock i w miejscu starej zrujnowanej hali postawić nową dla piłkarzy ręcznych i koszykarzy.Ale nie jakiś kurnik typu MOSIR na Kołobrzeskiej tylko porządną halę. Bo wbrew pozorom w Gdańsku w dalszym ciągu brak jest hal ( gdzie ma grać Gedania, Stoczniowiec)?. Kibicowi który podpisuje się lechia przypomnę że parę lat temu jego drużyna grała jeden sezon w I lidze ( piłki ręcznej ) w miniaturowej sali na Traugutta. To były czasy.

• 3 0

• (1)

Jacek mozesz napisac dokladnie o jakie lata chodzi?

• 0 0

• Lechia owszem, miała kiedyś sekcję ręcznej, ale nie parę, a kilkadziesiąt lat temu.

• 1 0

• do Vistalu (1)

to wwpadnijcie w sobotę na mecz z Wisłą, pomożecie dopingować.oczywiście ten,kto nie jedzie na wyjazd od Olkusza!

• 12 3

• czyżby nastawało normalne?? :)

pozdrowienia dla kibiców piłki ręcznej z Gdyni i Gdańska!!

• 2 0

• jest kasa to i sa zwyciestwa (3)

szkoda ze taka jest prawda bo gdyby chlopaki grali od poczatku tak to by nie trzeba bylo sie martwic

gratuluje oby tak dalej

• 18 1

• (2)

Na razie jest GRA! A kasa MA BYĆ! W TAKIM ZESTAWIENIU JAK W OSTATNICH DWÓCH MECZACH MOGĄ WYGRAĆ Z KAŻDYM. ŻYCZĘ WAM UTRZYMANIA! ZASŁUGUJUCIE NA EKSTRAKLASĘ!

• 3 1

• (1)

gra to powinna byc zawsze i to gra z sercem a nie byle pograc! kasa wazna rzecz ale jak nie ma dobrej gry to i nie ma promocji proste :)

• 3 1

• no ja nie wiem czy ty bys wkladał tyle serca w swoją nawet najbardziej kochana prace gdybys czekał od 2 do 6 miesięcy na wypłate i zastanawiał się za co opłacic mieszkanie i kupić zarcie... to działa w obie strony

a dla tych chłopaków jakby nie było to jest ciężka praca

• 5 0

• AZS-WISŁA

mecz z nafciarzami w sobotę o godz. 17.00 hala AWFiS. bilety wstępu 10 zł, na legitymację studencką, bądź uczniowską wstąp wolny!

• 1 0

• BRAVO, BRAVO, BRAVO, (1)

dla tych dzielnych chłopaków.
    A jeśli chłopaki się utrzymają, to miło by było, gdyby znalazła sie grupa sponsorów
    z jednym strategicznym, i w ten sposób można realizować plan budowy
    w perspektywie 3-5lat, silnej drużyny szczypirniaka, bo żeby w tej ponoć
    metropolii, nie było dobrej, męskiej drużyny piłki ręcznej, nawiązującej
    do znakomitej historii "Wybrzeża" Gdańsk, to nieporozumienie..

• 7 0

• jeszcze byla spojnia!

• 4 0

• Mecz z Wisła (2)

witam, wie ktos moze o której godzinie jest mecz z Płockiem? I po ile jest wjazd?

• 2 0

• O 17 (1)

Mecz w sobotę o 17 - o tej samej godzinie co mecz Lechii, kolejny mądry pomysł gdańskich działaczy na promocję piłki ręcznej

• 2 0

• niekoniecznie.

czesto daty i godziny dyktuja stacje telewizyjne, które mają podpisane umowy z ZPRP, PZPN, PLK, PLKK itd itp

• 1 0

• Dla mnie nie radosna, bo kibicowalem Olsztynowi :)

• 1 3

• Utrzymać się w sportowej walce chyba się uda, bo widać że to ambitna drużyna ale muszą jeszcze "wygrać" z tą psują hucińskim a ten mecz hyba przegrają!!!

• 6 0

• Szansa na 8 miejsce jest czysto iluzoryczna .Trzeba wygrac z Płockiem i Wągrowcem na wyjeżdzie w ostatniej kolejce i liczyć na korzystny układ meczów Chrobrego ,Piotrkowianina i Slaska .W praktyce praktycznie nierealne zwłaszcza pokonując Wisłę .Aczkolwiek byłoby cudownie zobaczyć w Gdańsku jeszcze raz Vive:-)