Dwa sety oddane po walce na przewagi

Marta
4 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla jechali do Częstochowy powalczyć o drugie zwycięstwo ligowe. Niestety, w meczu "za sześć" punktów z ósmym w tabeli Tytanem AZS gdańszczanie nie ugrali nawet seta. Trudno na to liczyć, jeśli w pierwszym secie prowadzi się 23:15, by przegrać na przewagi. Podopieczni Grzegorza Rysia ulegli akademikom 0:3 (26:28, 24:26, 20:25). MVP spotkania został zawodnik gospodarzy, Michał Kamiński. Następna kolejka w PlusLidze rozegrana zostanie dopiero w grudniu.

TYTAN AZS: Janeczek, Drzyzga, Murek, Gierczyński, Sobala, Wiśniewski, Stańczak (libero) oraz Kamiński, Hebda, Oczko.

LOTOS TREFL: Hietanen, Łomacz, Wdowin, Augustyn, Oivanen, Świrydowicz, Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Wołosz.

Po pierwszym zwycięstwie w Plus Lidze naszych siatkarzy wydawało się, że nie stoją oni na straconej pozycji w konfrontacji z częstochowianami. Co więcej, wygrywając w piątkowy wieczór pod Jasną Górą gdańszczanie mogli awansować z ostatniej na ósmą pozycję w tabeli.

W pierwszym secie goście imponowali atomowymi wręcz atakami, które nie zawsze, zwłaszcza w pierwszej części seta, przynosiły zamierzony efekt. Cały czas jednak to gdańszczanie minimalnie prowadzili (2:0, 5:3, 8:6).

Z biegiem czasu gospodarze coraz gorzej grali w przyjęciu a że ich ataki również pozostawiały wiele do życzenia, przewaga beniaminka z Gdańska robiła się coraz bardziej wyraźna. Nieźle zaprezentowali się dwaj Finowie a po ataku Matti Hietanena z drugiej linii zrobiło się już 23:15 dla gości. Wydawało się, że gdańszczanie mają już w kieszeni zwycięstwo w pierwszym secie a jeśli sami nie zdobyliby brakujących dwóch punktów, to słabo dysponowani, popełniający błędy gospodarze, "podarowali by" brakujące "oczka".

Ku zaskoczeniu miejscowych fanów a chyba jeszcze większemu gdańskich siatkarzy częstochowianie wcale nie zamierzali oddawać seta. Na zagrywkę wszedł Michał Kamiński i poderwał swój zespół do walki. Gospodarze punkt po punkcie odrabiali straty a po fatalnym błędzie Dmitrija Wdowina doprowadzili do remisu 23:23.

W odpowiedzi na serię AZS-u skutecznym atakiem popisał się Mikko Oivanen, gdańszczanie dwa razy mieli jeszcze piłkę setową, ale za każdym razem gospodarze wyrównywali, wreszcie to oni wygrali pierwszą partię po drugim set-ballu, kiedy Hietanen w ataku posłał piłkę w aut.

Na początku drugiej odsłony gdańszczanie znów wypracowali sobie małą przewagę, teraz jednak w połowie partii to żółto-czarni "stanęli". Tytan AZS ze stanu 11:12 doprowadził do 20:15 a później scenariusz z pierwszego seta zdawał się powtarzać.

Tym razem goście zebrali siły i głównie dzięki swoim Finom doprowadzili do remisu 22:22. W przeciwieństwie jednak do ekipy częstochowskiej nie zdołali podtrzymać swojej skutecznej serii i w końcówce seta, znów granej na przewagi, okazali się gorsi. Drugą partię zamknął as serwisowy Fabiana Drzyzgi.

Trzeci set znów rozpoczął się od prowadzenia gości, ale spośród wszystkich rozegranych w piątkowy wieczór partii było ono najkrótsze. Gdańszczanie prowadzili 4:2 by za chwilę przegrywać 4:6. Takie niewielkie prowadzenie gospodarzy utrzymywało się praktycznie przez całą partię, gdańszczanie doprowadzili do remisu 13:13 ale zabrakło im sił na przełamanie rywali. Grali zbyt niedokładnie, udane ataki i przyjęcia przeplatali kompletnie nieudanymi zagraniami, ciężko w takiej sytuacji mówić o pogoni za rywalami, wyjściu na prowadzenie a co najważniejsze utrzymaniu go.

W końcówce AZS objął prowadzenie 24:19, gdańszczanie zdołali jeszcze zdobyć punkt ale za chwilę Bartosz Janeczek obił gdański blok, piłka wyszła na aut co oznaczało zwycięstwo gospodarzy bez straty seta.

Tabela wprowadzona: 2011-11-06

W pozostałych spotkaniach siódmej kolejki Plus Ligi: Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3 (25:22, 16:25, 24:26, 23:25), Indykpol AZS Olsztyn - Fart Kielce 0:3 (17:25, 19:25, 22:25), AZS Politechnika Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:20, 17:25, 25:23, 17:25, 13:15), Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 18:25, 25:22, 22:25)
Marta

Opinie (39)

• O co chodzi temu Treflowi.. powtorka z rozrywki sprzed 2 lat..

• 29 1

• Sami nie wiedzą o co im chodzi!

• 22 1

• Ha,ha,ha.

Pierwszy set przegrać w takim stylu to mistrzostwo.

• 28 0

• w takich momentach można przywrócić hasło:

"odwróć tabelę, a Trefl będzie na czele!"

• 19 1

• ogladalem 1 seta

straszne frajerstwo - jak oni mogli to przegrac?

• 20 0

• frajerstwo (1)

Co to w ogole jest za zespol?;/ jakos kielce w tamtym sezonie, pierwszy sezon w pluslidze potrafili walczyc z kazdym jak rowny z rownym, zdobywać punkty i mimo ze ostatecznie walczyli o utrzymanie wstydu nie bylo, na koncie dużo punktów, widoczna walka, zaangazowanie i pozostawione dobre wrazenie. A Trefl? Nie potrafia wygrac z nikim! Kolejny sezon! Nie potrafia urwac prawie nikomu seta, sprawic niespodzianki z wyzej notowanym rywalem nie mowiac juz o wygranych z dołem tabeli. Wszyscy moga, a Trefl nie? O co tu chodzi?

• 18 6

• żyła wodna pod siedzibą klubu, to samo koszykówka - wiecznie 4 drużyna

• 6 3

• (1)

1) Trefl już wygrał, 2) zmienić trenera, 3) zero przyjęcia, 4) złe wyjściowe szóstki, złe zmiany w setach - za późne5) czasy w złych momentach6) słaby atak no chłopaki daliście "d", tzn. pupy, gdyby 1 set był Wasz mecz inaczej by wyglądał, 2 i 3 set graliście jak własne cienie!!! szkoda... z Wwą i Kielcami wygracie!!!

• 9 1

• wwą moze i tak, Kielce za mocne 0:3Żeby się utrzymać wg. nowych zasad muszą wygrać 5 meczy - bez szans, druga liga