Dwa zwycięskie sparingi

2 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowiec wygrali oba sparingi z TKH Toruń. Na małej tafli "Olivii" gdańszczanie pokonali lokalnego rywala 4:2 (3:0, 1:2, 0:0) oraz 4:3 (3:0, 1:1, 0:2). W przyszłym tygodniu podopieczni Henryka Zabrockiego rozegrają mecze rewanżowe na wyjeździe.

W pierwszym pojedynku już na początku drugiej tercji miejscowi mogli prowadzić 4:0, a Wojciech Jankowski powinien ustrzelić hat-tricka. Niestety, skrzydłowy nie wykorzystał karnego. Potem mecz się wyrównał. Czym bliżej końca, tym bardziej widać było, że to dopiero początek przygotowań, bo obu zespołom wyraźnie brakowało sił.

Bramki: Jankowski-asysty Rzeszutko-Strużyk (8), Jankowski-Rzeszutko-Strużyk (11), Urbanowicz-Zachariasz (17), Furo-Wróbel (32) - Hlouch-Dołęga (31), Marmurowicz-Buril (40).

W drugim sparingu scenariusz był niemal identyczny. Znów gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze i już w pierwszej tercji strzelili trzy gole, a Maciej Urbanowicz po solowej akcji posłał krążek do siatki już w inauguracyjnej minucie. Potem rywale próbowali wyrównać, ale choć gdańskich szkoleniowiec sprawdzał w bramce dublerów, udało się utrzymać korzystny wynik. Torunianom nie pomógł hat-trick Jarosława Dołęgi, którego jeszcze niedawno przymierzano do gdańskiego zespołu. Warto podkreślić, że "Stocznia" ma obecnie czterech golkiperów, a ich szkoleniowcem został Tomasz Wawrzkiewicz.

Bramki: Urbanowicz (1), Furo-Zachariasz (11), Ziółkowski-Sowiński (19), Skutchan-Poziomkowski- Rompkowski (36) - Dołęga-Buril-Hlouch (27), Dołęga-Dąbkowski (49), Dołęga-Bomastek (55).

Opinie (19) 3 zablokowane

• hhhheeeeeeeeeejjj STOCZNIA gggggooooooooooolllllllllll

• 0 0

• lalalalalalalalalalalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• 0 0

• Brawo

Oby forma dopisywał w sezonie ! Powodzenia STOCZNIA !

• Lokalny rywal??? (2)

jag, proszę Cię!!!! 187 km. - odległość między Gdańskiem, a Toruniem. jag zacznij pisać bajki, albo chociaż przestań pisać o hokeju, o którym wiesz tyle co ja o krykiecie, czyli niewiele, ale i tak dużo więcej od Ciebie.