Dwa zwycięstwa od Ligi Mistrzyń

Marta
8 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Siatkarki Atomu Trefla "lekko, łatwo i przyjemnie" zdobyły awansował do półfinałów rozgrywanego w Inowrocławiu turnieju Pucharu Polski. Sopocianki w ostatnim piątkowym ćwierćfinale gładko pokonały broniąc trofeum Organikę Budowlanych Łódź 3:0 (25:14, 25:18, 25:12). W sobotę o godzinie 17.30 kolejnym rywalem podopiecznych Alessandro Chappiniego będzie mistrz kraju - Aluprof Bielsko Biała.

ATOM TREFL: Bełcik, Świeniewicz, Maculewicz, Fernandez Navarro, Ozsoy, Fatejewa, Maj (libero) oraz Sieczka.

ORGANIKA BUDOWLANI: Kosek, Szeluchina, Wojcieska, De Paula, Echenique, Mirek, Ciesielska (libero) oraz Szymańska, Bryda, Teixeira.

Mecz z obrońcą Pucharu Polski siatkarki z Sopotu rozpoczęły od iście atomowego uderzenia. Już na początku inauguracyjnego seta wiceliderki PlusLigi po sezonie zasadniczym zdobyły respekt rywalek, wychodząc na prowadzenie 8:3 i 11:4. Nie zdawały się wnosić przerwy na żądanie trener Budowlanych, byłej zawodniczki m.in. Energi Gedanii, Małgorzaty Niemczyk.

Przy drugiej przerwie technicznej było już 16:9 dla sopocianek a za chwilę siatkarki trenera Chiappiniego prowadziły już 21:11. W końcówce seta Atomówki minimalnie zwolniły swój marsz po zwycięstwo ale i tak wygrały inauguracyjną partię do 14.

Najwięcej walki było w secie drugim. Choć zespół Atomu Trefla rozpoczął go od prowadzenia 3:0 to później łodzianki zniwelowały straty na 3:2 i 4:3 i dość długo utrzymywało się jedno- bądź dwu-punktowe prowadzenie sopocianek.

Było więc m.in. 8:6 i 10:9. Przy tym stanie sopocianki szybko odskoczyły na 13:9 i 16:9, to, jak się później okazało, był decydujący atak w całej drugiej partii. Siedmiopunktowej straty łodzianki nie były już w stanie odrobić zwłaszcza, że podopieczne Chiappiniego popełniały o wiele mniej błędów niż rywalki. Ostatecznie drugiego seta Atom Trefl wygrał do 18.

Trzecia odsłona okazała się być tylko dopełnieniem egzekucji na broniących PP Budowlanych. Jeszcze na początku seta łodzianki próbowały nawiązać bardziej wyrównaną walkę. Jednak od stanu 9:6 sopocianki błyskawicznie przeszły do 22:9 i losy seta oraz całego spotkania były praktycznie rozstrzygnięte. Ostatecznie Atom Trefl triumfował w trzecim secie 25:12 a w całym meczu 3:0. Taki wynik zresztą był "obowiązujący" pierwszego dnia zmagań w Inowrocławiu. Na cztery rozegrane spotkania aż trzy rozstrzygnięto właśnie na najkrótszym siatkarskim "dystansie".

Pozostałe wyniki piątkowych ćwierćfinałów Pucharu Polski:
GCB Centrostal Bydgoszcz - Sandeco EC Wybrzeze TPS Rumia 3:0 (25:11, 25:11, 25:19), Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - PTPS Piła 3:0 (25:20, 25:14, 25:20), BKS Aluprof Bielsko Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:8).

Harmonogram sobotnich półfinałów został zmodyfikowany w stosunku do przedturniejowych zapowiedzi. Atom Trefl zagra z Aluprofem o godzinie 17.30. Natomiast w pierwszym pojedynku dnia Bank BPS Muszynianka Fakro zagra z GCB Centrostalem Bydgoszcz.

Natomiast nic nie zmienia się w niedzielę. Finał zaplanowany jest w Inowrocławiu o godzinie 14.45. Przypomnijmy, że zdobywca pucharu zarobi 150 tysięcy złotych oraz otrzyma prawo startu w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzyń.
Marta

Opinie (24) 3 zablokowane

• Brawo Atomówki! (1)

To był "mały pogrom"!
    Jutro Aluprof, a w niedzielę Muszyna i Puchar Polski nasz!

• 12 2

• Jutro BKS to napewno, a co w finale to się okaze.