Trefl z trzecią porażką z Czarnymi

1 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Adam Waczyński liderował w niedzielę Treflowi. Trafił 8 z 13 rzutów z gry, miał 4 zbiórki i 3 przechwyty jednak okazało się to za mało, aby jego zespół wygrał z Czarnymi. Adam Waczyński liderował w niedzielę Treflowi. Trafił 8 z 13 rzutów z gry, miał 4 zbiórki i 3 przechwyty jednak okazało się to za mało, aby jego zespół wygrał z Czarnymi.

Trzeci mecz w tym sezonie Trefla z Energą Czarnymi i trzecia porażka sopockich koszykarzy. Mecz w Słupsku był popisem ofensywy, ale to rywale lepiej wytrzymali wymianę cios za cios. Żółto-czarni przegrali 77:81 (21:23, 24:20, 17:22, 15:16), a ich katem okazał się rozgrywający rywali Jordan Hulls, który w końcówce starcia trafił dwa razy za trzy punkty.

Trice 23 (2x3, 5 zb.), Dutkiewicz 13 (2x3, 7 zb.), Stutz 13 (9 zb.), Hulls 8 (2x3), Borowski 0 oraz Nowakowski 10 (2x3), Śnieg 6, Jankowski 3 (1x3), Wright 3, Mokros 2
Sędziowie: Kowalski, Fiedler, Andrzejewski
Waczyński 23 (3x3), Gadri-Nicholson 11, Michalak 8 (5 zb.), Leończyk 6, Vasiliauskas 3 (1x3) oraz Majstorović 11 (1x3), Jeter 7 (5 zb.), Stefański 6, Brembly 2, Roszyk 0

Trener Czarnych Andrej Urlep stwierdził tradycyjnie, że nie skupia się na jednym zawodniku rywali, a na całej drużynie. Nie ma się co dziwić ponieważ w Trefli aż czterech koszykarzy zdobywa średnio więcej niż 13 pkt.
Goście rozpoczną piątką: Vasiliauskas (TREFL), Waczyński (TREFL), Michalak (TREFL), Leończyk (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL)
Pierwsza piątka gospodarzy: Trice (ENERGA CZARNI), Dutkiewicz (ENERGA CZARNI), Hulls (ENERGA CZARNI), Borowski (ENERGA CZARNI), Stutz (ENERGA CZARNI)
W słupskiej hali z głośników płynie "Pieśń o małym rycerzu", a kibice śpiewają
1'
ZACZYNAMY MECZ
1'
Pierwsza piłka pod kosz do Stutza (ENERGA CZARNI), ale Amerykanin nie przepchnął Gadri-Nicholsona (TREFL)
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL), który ograł Borowskiego
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI), który skorzystał na zamieszaniu w obronie Trefla
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
2'
Czarni, Czarni - krzyczą słupscy fani
za 3 punkty
2'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
3'
[7:5] 2 punkty z kontry zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
4'
[9:5] 2 punkty wsadem zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI). Ładna asysta Hullsa
za 2 punkty
4'
[9:7] 2 punkty zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL). Do tego jest faulowany przez Stutza
za 1 punkt
4'
[9:8] Rzut wolny trafia Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
5'
[11:8] 2 punkty rzutem z półdystansu, po minięciu Michalaka zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
5'
[11:10] 2 punkty po jednym koźle zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
5'
[13:10] 2 punkty zdobywa Hulls (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
6'
[15:10] 2 punkty zdobywa Nowakowski (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
6'
[15:12] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL). Asysta nad kosz Vasiliauskasa
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[15:13] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
za 3 punkty
7'
[18:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (ENERGA CZARNI).
7'
Najpierw kroki, teraz ofensywny faul Leończyka (TREFL), którego zmienia Stefański (TREFL)
7'
Wright (ENERGA CZARNI) pudłuje spod kosza
za 2 punkty
8'
[18:15] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL), któremu w pole trzech sekund podał Vasiliauskas
za 2 punkty
8'
[20:15] 2 punkty po minięciu Michalaka zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
8'
[20:17] 2 punkty spod kosza zdobywa Majstorović (TREFL).
9'
Wright (ENERGA CZARNI) z kolejnym pudłem spod kosza
wolne (trafione oba)
9'
[20:19] Majstorović (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
9'
10'
Ofensywny faul Majstorovicia (TREFL). 53 sekundy do końca kwarty
10'
[23:21] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Jeter (TREFL) rzuca za trzy równo z końcową syreną, ale nie trafia
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
za 2 punkty
11'
[23:23] 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL), który rzucił nad Stutzem
za 3 punkty
12'
[26:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jankowski (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
12'
[26:25] 2 punkty zdobywa Brembly (TREFL), który zebrał piłkę po niecelnym rzucie Majstorovicia
za 3 punkty
13'
[26:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
14'
[28:28] 2 punkty zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI), który minął Majstorovicia
15'
Faul Borowskiego (ENERGA CZARNI), skomentowany przez trenera Urlepa, za co trener Czarnych został ukarany przewinieniem technicznym. Najpierw dwa rzuty wolne Leończyka (TREFL), a następnie za faul szkoleniowca
15'
[28:30] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
[28:31] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
16'
[28:33] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
16'
[30:33] 2 punkty zdobywa Mokros (ENERGA CZARNI).
16'
Faul ofensywny Jetera (TREFL) na Mokrosie (ENERGA CZARNI)
za 2 punkty
17'
[32:33] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI).
17'
Trzeci faul Nowakowskiego (ENERGA CZARNI), trener Urlep sadza go na ławce rezerwowych i instruuje, jak nie grać w defensywie
17'
[32:34] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
17'
[34:34] Stutz (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
[34:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
18'
[36:35] Stutz (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[36:37] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL). Wcześniej popisał się ładnym zwodem w polu trzech sekund
18'
[38:37] Śnieg (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[38:39] 2 punkty po wbiciu się "pomalowane" zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
19'
[40:39] 2 punkty zdobywa Stutz (ENERGA CZARNI), który najpierw zebrał piłkę w ataku, a po rzucie został faulowany
za 1 punkt
19'
[41:39] Rzut wolny trafia Stutz (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
20'
[41:41] 2 punkty rzutem przez ręce rywala zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
20'
[43:41] 2 punkty spod kosza zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
20'
Śnieg (ENERGA CZARNI) otrzymuje przewinienie techniczne za próbę wymuszenia faulu w ataku
20'
[43:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Gadri-Nicholson (TREFL).
20'
Vasiliauskas (TREFL) wszedł pod kosz, podał do Roszyka (TREFL), który spudłował prosty rzut!
za 2 punkty
20'
[43:44] PIłkę zebrał jednak i 2 punkty zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL). Do tego był faulowany!
za 1 punkt
20'
[43:45] Rzut wolny trafia Gadri-Nicholson (TREFL).
20'
Trice zablokowany w czasie szybkiego ataku. Urlep szaleje, sędzia ostrzega go, że zaraz wyśle Słoweńca do szatni!
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Garść statystyk po pierwszych 20 min. Trefl wygrał zbiórkę 13:11 (aż 6 zb. sopocian w ataku), w asystach lepsi gospodarze - 7:5. Trefl rzuca ze skutecznością 54 proc. za 2 pkt i 33 proc za trzy, Czarni mają 75 proc! za dwa i 50 proc. za trzy
Wśród gości najskuteczniejsi są: Waczyński (TREFL) i Gadri-Nicholson (TREFL) po 11 pkt oraz Majstorović (TREFL) - 7 pkt. Dal gospodarzy najwięcej zdobyli: Stutz (ENERGA CZARNI) - 13 pkt, Trice i Nowakowski (ENERGA CZARNI) po 8 pkt.
Trefl wykonał w pierwszej połowie 18 rzutów wolnych, trafił 13. Czarni w tym elemencie gry 7/7.
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ
za 2 punkty
21'
[45:45] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
21'
[45:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 3 punkty
22'
za 3 punkty
22'
[48:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
22'
[49:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Trice (ENERGA CZARNI).
23'
Faul ofensywny Leończyka (TREFL), to już 4. przewinienie gości w tej kwarcie. Tyle samo ma silny skrzydłowy. Każdy kolejny faul w obronie, to rzuty wolne dla Czarnych.
za 2 punkty
23'
[51:51] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
24'
[53:51] 2 punkty z kontry zdobywa Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
25'
[54:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Wright (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
25'
[56:51] 2 punkty z kontry zdobywa Dutkiewicz (ENERGA CZARNI). Do tego jest faulowany
czas
25'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL). To dopiero pierwszy czas w tym meczu!
za 1 punkt
25'
[57:51] Rzut wolny trafia Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
25'
Wright (ENERGA CZARNI) w efektowny sposób blokuje Stefańskiego (TREFL)!
25'
[59:51] Nowakowski (ENERGA CZARNI) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[59:53] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
26'
[59:55] 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL), który zebrał i dobił po niecelnym rzucie Michalaka
za 2 punkty
27'
[59:57] 2 punkty spod kosza zdobywa Stefański (TREFL).
czas
27'
Przerwa na żądanie Urlepa (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
27'
[62:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI). Asysta Hullsa, który podał za plecami
za 3 punkty
28'
[65:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
czas
28'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL). Dotychczas każdy czas przynosił oczekiwany skutek, czy to dla sopocian, czy Czarnych.
za 2 punkty
28'
[65:59] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
29'
[65:61] 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL), który minimalnie przekroczył linię 6,75 m
30'
49 sekund do końca kwarty, 4. faul Nowakowskiego (ENERGA CZARNI)
30'
[65:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
30'
Waczyński (TREFL) wchodzi pod kosz, rzuca równo z syreną kończącą kwartę, ale nie trafia
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY OSTATNIĄ KWARTĘ
za 2 punkty
31'
[65:64] 2 punkty spod kosza zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
32'
[65:66] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL). Goście zaliczyli w tej akcji dwie ofensywne zbiórki
33'
Jeter (TREFL) faulowany w kontrze, podczas wejścia pod kosz
33'
Jeter (TREFL) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
34'
[65:68] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL), który wszedł w pole trzech sekund i trafił o tablicę
za 2 punkty
34'
[67:68] 2 punkty zdobywa Trice (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
34'
[67:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stefański (TREFL). Asysta Jetera
za 2 punkty
35'
[69:70] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Śnieg (ENERGA CZARNI).
za 2 punkty
35'
[69:72] 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL), który ograł Śniega
za 2 punkty
36'
[71:72] 2 punkty zdobywa Wright (ENERGA CZARNI).
37'
Jeter (TREFL) wkręcił się pod kosz, ale nie trafił
37'
Trice pudłuje drugi rzut z rzędu, podobnie Jeter (TREFL)
za 2 punkty
38'
[71:74] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL), ponownie rzucił o tablicę z prawej strony
za 3 punkty
39'
[74:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hulls (ENERGA CZARNI).
schodzi za faule
39'
Nowakowski (ENERGA CZARNI) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Przewinienie na Waczyńskim, ale jeszcze bez rzutów wolnych
czas
39'
za 2 punkty
39'
[76:74] 2 punkty z kontry zdobywa Trice (ENERGA CZARNI), który przechwycił piłkę Michalakowi
40'
Waczyński (TREFL) wypadł za linię końcową. 54 sekundy do końca kwarty
za 3 punkty
40'
[79:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hulls (ENERGA CZARNI).
czas
40'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL). 39 sekund do końca kwarty
40'
Leończyk (TREFL) pudłuje rzut za trzy, zbiera Michalak, rzuca, ale również nie trafia zza linii 6,75 m
40'
Faul na Dutkiewiczu (ENERGA CZARNI), ale nie ma jeszcze rzutów wolnych
40'
Jeter (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[80:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
za 3 punkty
40'
[80:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
40'
Faul na Dutkiewiczu (ENERGA CZARNI), 12,7 sekundy do końca
40'
[81:77] Tylko jeden rzut wolny trafia Dutkiewicz (ENERGA CZARNI).
40'
Vasiliauskas (TREFL) nie trafia za trzy, Gadri-Nicholson (TREFL) nie może zebrać piłki
40'

Wyniki 8 kolejki

• Śląsk Wrocław - ASSECO Gdynia 86:78 (20:23, 17:11, 23:22, 26:22)
  • Energa Czarni Słupsk - TREFL Sopot 81:77 (23:21, 20:24, 22:17, 16:15)
  • Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 73:77 (20:12, 21:17, 18:25, 14:23)
  • Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 72:83 (18:21, 15:29, 17:24, 22:9)
  • Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 66:87 (13:29, 17:23, 18:17, 18:18)
  • Stelmet Zielona Góra - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 98:69 (29:17, 22:17, 27:17, 20:18)

Opinie (32) 3 zablokowane

• (1)

Klątwa Czarnych trwa.

• 10 5

• Gra Trefla opiera się na Nicholsonie i Waczyńskim. Jak wchodzą rzuty Michalakowi czy Wasilauskasowi to jest szansa coś ugrać ale tak się nie da grac całego sezonu.

• 4 3

• Szkoda

Znowu brak głowy w końcówce !!! Tragedia , moim zdaniem zawody były do wygrania, ale... Głową też trzeba grać! Brawa za walkę!

• 20 2

• :( (1)

niestety znow sie nie udalo ale z tak slabymi rozgrywajacymi jak nasi to daleko sie nie zajdzie:) wiadomo czerniawy slaby od poczatku a vasiliauskas cien samego siebie z pierwszego meczu !
    do tego dochodza zawodnicy co nic nie daja w ataku jak roszyk,brembly czy stefan:(
    mysle ze jakies roszady sa konieczne aby powalczyc o cos wiecej niz tylko o srodek tabeli
    hej TREFL

• 15 3

• Stefan cyrkowiec

• 4 5

• Brak rozgrwającego - Flower go harder !!!! (5)

• 7 5

• W 90% zgoda, ale jak Stefan dzisiaj w meczu nic nie dawał to nie wiem co oglądałaś (4)

• 6 5

• Oby do wiosny i stabilnej kasy przed play-offami (2)

na jakieś wzmocnienie na jedynce.

• 6 4

• 4 faule na początku 3 kw. - te gwizdki były kluczowe (1)

do tego dziwnie nie gwizdane faule na Adamie czy rzeczy których nie było ....a w drugą stronę b. wysoka tolerancja .
          Mecz wygrany przez Urlepa po raz kolejny. Pomysł, rotacja i system.

• 9 4

• to praktycznie jedyny grojek który broni w totalu

po to jest teoretycznie Majster, żeby dać to coś więcej w ofensywie i oby od tego meczu było już tylko u niego lepiej i min,. jak dziś

• 3 2

• na tel innych moze i dawal ale nam trzeba z jedna lub z dwie strzelby a nie tylko walczakow co rzucaja tylko hakiem wejdzie lub nie wejdzie! poza tym bedac samemu przed koszem i dac sie zablokowac?????? a wsad wie on co to jest?????
        ps.jest dobry w obronie ok--ale jak nie idzie w ataku to zbytnio nie pomoze

• 2 6

• Brawo Czarni (1)

Flinstony poległy. Oby tak dalej

• 17 19

• no co Ty?

taka fajna strategia marketingowa drużyny Ci się nie podoba?
      Normalnie DKF ;-)

• 0 1

• Nadal brak pomysłu na granie końcówek..... (1)

i zbyt mała, spóźniona rotacja.
    Choć to wynika po trochu z głębi ławki może uda się zamienić jednego rozgrywającego i Flowera na jakieś istotne wzmocnienie.

• 4 3

• Pozdrowienia dla Willmy z redy

• 2 0

• "Trefl z trzecią porażką z Czarnymi" (2)

chyba z trzynastą ???? trzecia - to w ciągu miesiąca

• 14 4

• URLEP znów wygrał z całym Treflem

• 12 1

• liczy się z tego sezonu, tępy matole

• 1 0

• A Flower nie chciał Waltona - why ????

bo kasa raczej tutaj nie grała roli .....

• 3 4

• Haha

ojej tak mi przykro bunkier znowu ulegl ...placze hehehehe

• 5 10

• Fatalna końcówka (1)

Dwa przechwyty Czarnych : z autu Michalaka oraz wyjśie za linie autową Wacy . To był większe ciosy niż rzuty Hullsa.. Szkoda gdyż trefl nie zasłużył na nią swoją grą. Adam zaś zagrał sświetnie . Więcej spodziewałem się od Jetera . Początek sezonu nie najlepszy . Nie czas i za wcześnie na podsumowanie zwłaszcza po dobrym meczu Trefla.