Dylewicz pogryziony przez psa

Marta
2 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla nie przedłużyli zwycięskiej passy w lidze. Sopocianie przegrali pierwszy raz od 28 listopada i po sześciu kolejnych wygranych. W Koszalinie żółto-czarni źle rozegrali końcówkę spotkania i przegrali z miejscowym AZS 81:83 (24:17, 18:16, 14:24, 25:26).

AZS: Reese 23, Bogavać 12, Sroka 9, Arabas 7, Milicić 7 - Śnieg 14, Frazier 10, Łopatka 1.

TREFL: Ceranić 19, Waczyński 17, Kinnard 10, Gustas 7, Stefański 5 - Kikowski 16, Harrington 7.

Już przed meczem wiadomo było, że będzie to ciężkie spotkanie dla wicelidera tabeli z Sopotu. AZS Koszalin to groźna drużyna, zwłaszcza na własnym parkiecie, do tego, przed meczem doszły jeszcze kwestie urazów podstawowych graczy żółto-czarnych. Slobodan Ljubotina po artroskopii kolana nie mógł zagrać w Koszalinie, zaś Filip Dylewicz został niedawno pogryziony przez psa i na parkiet w Hali Gwardii również nie wyszedł.

Mecz rozpoczął się jednak pomyślnie dla sopocian, którzy dzięki skutecznej grze w 4 minucie wyszli na prowadzenie 10:4. Przewagę tą jednak dość szybko stracili i gospodarze już dwie minuty później doprowadzili do remisu 11:11.

W końcówce znów skuteczniejsi byli goście, którzy ponadto wykorzystywali swoją przewagę na tablicach, po 10 minutach Trefl prowadził 24:17 a aż 10 punktów w tym czasie zdobył dla sopocian Adam Waczyński.

W drugiej kwarcie gospodarze na chwilę zbliżyli się na odległość 5 "oczek" po trafieniu Tomasza Śniega było 26:21 dla Trefla, jednak momentalnie "trójką" odpowiedział Dragan Ceranić i goście wyszli na prowadzenie 29:21. Choć w drugich 10 minutach Waczyński zdobył w sumie tylko 2 punkty, to jednak skutecznie uzupełnili go koledzy z drużyny i przed przerwą Trefl prowadził 42:33.

Koszalinianie znacznie uszczelnili swoją obronę w drugiej połowie i rozpoczęli skuteczną pogoń za rywalami. Trzecią kwartę wygrali różnicą 10 punktów i przed ostatnią częścią meczu wyszli na prowadzenie 57:56.

W ostatniej kwarcie niemal przez cały czas minimalne prowadzenie utrzymywali gospodarze. Na około 100 sekund przed końcem gry Trefl wyszedł na prowadzenie 79:78. AZS jednak po dwóch wolnych doprowadził do stanu 80:79, w odpowiedzi Lorinza Harrington nie trafił i gospodarze przejęli piłkę.

Trener Karlis Miuznieks wziął czas i próbował odpowiednio ustawić zespół na ostatnie sekundy meczu, niestety sopocianie po raz kolejny nie zakończyli swojej akcji punktami, tym razem nie trafił Kikowski.

W ostatniej minucie gry jednego wolnego trafił Śnieg (81:79 dla AZS), ale na 45 sek. przed końcem meczu Ceranić doprowadził jeszcze raz do remisu (81:81). Niestety, w kolejnych akcjach sopocianie już nie trafiali a 2 punkty na miarę zwycięstwa w meczu zdobył George Reese.

Tabela wprowadzona: 2011-01-02
Pozostałe wyniki spotkań 12 kolejki TBL: Asseco Prokom Gdynia - Zastal Zielona Góra 83:60 (20:18, 17:17, 23:12, 23:13), Polonia Warszawa - Anwil Włocławek 77:75 (17:23, 23:19, 24:21, 13:12), Polpharma Starogard Gdański - Siarka Tarnobrzeg 84:75 (23:20, 18:19, 19:15, 24:21), Kotwica Kołobrzeg - PBG Basket Poznań 82:84 (23:16, 22:20, 22:15, 15:33), PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 95:78 (25:18, 24:24, 24:9, 22:27).
Marta

Opinie (14) 4 zablokowane

• Niewiele zabrakło do wygranej:( (2)

Trzeba rozszerzyć skład, bo niedługo nie będzie komu grać.
    Brawo za walkę.
    Hej Trefl!!!

• 19 6

• szerszy skład

Zgadzam się z przedmówcą , znowu grali 7-mką ...

• 11 0

• jestem gotów

i lechję opędzę

• 0 2

• kibice oceniają- Dylewicz na "6"

Jak można ocenić Dyla, skoro nie zagrał? ;)

• 18 0

• ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

• 1 3

• (3)

Lider Dylu zawodzi, ostatnio nie grał,bo skręcił kostkę, teraz znów nie grał, bo pies pogryzł go w rękę, dlatego kapitanem powinien być Stefan!