Asseco trójkami pokonało Anwil

5 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Fiodor Dmitreiw wykończył kluczową akcję w meczu z Anwilem. W całym spotkaniu trafił m.in. 4 razy za trzy punkty i miał 6 zbiórek oraz 3 asysty. Fiodor Dmitreiw wykończył kluczową akcję w meczu z Anwilem. W całym spotkaniu trafił m.in. 4 razy za trzy punkty i miał 6 zbiórek oraz 3 asysty.

Asseco po raz pierwszy w tym sezonie pokonało Anwil. Po trzech porażkach z zespołem z Włocławka gdynianie wygrali w niedzielę w TBL 78:72 (25:23, 17:11, 11:20, 25:18). Do zwycięstwa poprowadził ich A.J. Walton, który grając ze złamanym palcem, uzyskał 14 asyst. Jego koledzy wykorzystywali podania Amerykanina głównie na obwodzie, trafiając 12 trójek. Tę najważniejszą, na niespełna 12 sekund przed końcem, umieścił w koszu Fiodor Dmitriew. Udany debiut przed gdyńską publiczności zaliczył Ovidijus Galdikas, który w meczu z Anwilem pokazał, że może być przydatny w drużynie Davida Dedka.

Dmitriew 15 (4x3, 6 zb.), Seweryn 12 (4x3), Szczotka 12 (2x3, 7 zb.),Walton 8 (6 zb., 14 as.), Szymański 3, oraz Galdikas 11, Frasunkiewicz 8 (2x3), Matczak 7, Kowalczyk 2, Żołnierewicz 0
Sędziowie: Pastusiak, Nowak, Czajka
Widzów: 2500
Dulkys 22 (4x3), Hajrić 10 (5 zb.), Katnić 9 (3x3), Sokołowski 9 (7 zb.), Mijatović 5 (1x3) oraz Clanton 15 (8 zb.), Kostrzewski 2, Witliński 0, Pamuła 0

Trenerzy po meczu:

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Przeciwnik prezentuje się w tym sezonie na wysokim poziomie więc niedzielny mecz był bardzo ciężki. Anwil postawił trudne warunki i nie mogliśmy czasem na nie zareagować. Największe problemy sprawił nam Dulkys w pierwszej kwarcie. Poza tym dobrze dzieliliśmy się piłką. Mamy zespół złożony z młodych i bardzo doświadczonych zawodników. Żeby ich zgrać, trzeba rozegrać sporo meczów. To nie jest proste. Powoli pierwsze efekty widać jednak już teraz. Niedzielny mecz uważam za nasz najlepszy w tym sezonie.

Milija Bogicevic Milija Bogicevic

Milija Bogicević (Anwil) - Widać, że zmiana jaka zaszła w Asseco na pozycji środkowego, dobrze wpłynęła na drużynę. My rozegraliśmy bardzo słabą drugą kwartę. W całej pierwszej połowie Asseco zbyt łatwo rzucało za trzy punkty. Dawaliśmy im czyste pozycje, a oni to wykorzystywali. Trudno jednak grać skutecznie, gdy przeciwnik z 9 rzutów zza linii 6,75 m. trafia aż 7. A tak było w przypadku gdynian do 20 min. Natomiast w czwartej kwarcie zabrakło nam skupienia w najważniejszych momentach. Asseco trafiło 9 punktów z szybkich ataków, które powinniśmy przerwać faulami.

Gdynianie przegrali co prawda trzy spotkania z Anwilem, ale w żadnym nie odstawali aż tak bardzo od rywala. Jak twierdzi trener David Dedek, już przed sezonem włocławianie wydawali się mu kandydatem do czołowych miejsc w lidze, a teraz potwierdzają to na boisku.
Po porażce Trefla ze Stelmetem Anwil ma taki sam bilans jak sopocianie. Asseco podejmuję więc drużynę z drugim bilansem w lidze.
Zespół Davida Dedka zagra dzisiaj o przerwanie serii dwóch porażek z rzędu.
Do składu Anwilu, po kontuzji, która trwała od początku sezonu, wszedł na mecz z Asseco Piotr Pamuła (ANWIL), czyli były gracz gdyńskiej ekipy.
Goście rozpoczną piątką: Hajrić (ANWIL), Dulkys (ANWIL), Sokołowski (ANWIL), Katnić (ANWIL), Mijatović (ANWIL)
Pierwsza piątka gospodarzy to: Walton (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Szymański (ASSECO), Seweryn (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY MECZ
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
1'
[3:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dulkys (ANWIL).
za 2 punkty
1'
[5:3] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO). Trafił równo z syreną kończącą akcję.
za 3 punkty
2'
[8:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 2 punkty
2'
[8:5] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Dulkys (ANWIL).
3'
Dwa błędy kroków - Katnicia (ANWIL) i Szczotki (ASSECO), tyle wydarzyło się w tej minucie
za 2 punkty
4'
[10:5] 2 punkty wsadem zdobywa Szymański (ASSECO). Nad kosz podał mu Walton.
za 3 punkty
4'
[10:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dulkys (ANWIL).
wolne (trafione oba)
5'
[10:10] Sokołowski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
5'
[12:10] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[12:12] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
6'
[14:12] 2 punkty zdobywa Matczak (ASSECO), który rzucił lobem nad obrońcami Anwilu.
za 2 punkty
6'
[14:14] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL). Do tego faul Szymańskiego.
6'
Galdkias pojawia się po raz pierwszy na boisku w Gdynia Arena.
za 2 punkty
6'
[16:14] 2 punkty zdobywa Matczak (ASSECO). Do tego jest faulowany. Kolejna asysta Waltona.
za 1 punkt
6'
[17:14] Rzut wolny trafia Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
7'
[17:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dulkys (ANWIL).
7'
Asseco Gdynia, Asseco Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
8'
[17:19] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
za 3 punkty
9'
[20:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
9'
[20:21] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Dulkys (ANWIL).
9'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba wolne.
za 2 punkty
10'
[22:21] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 3 punkty
10'
[25:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[25:23] 2 punkty zdobywa oczywiście Dulkys (ANWIL).
10'
Mijatović (ANWIL) zablokował Dmitriewa (ASSECO).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
11'
[25:25] Sokołowski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
12'
Hej Asseco, hej Asseco, kosz, kosz, kosz - krzyczą fani gospodarzy
za 3 punkty
13'
[28:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 2 punkty
14'
[28:27] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL), który dobił rzut Katnicia.
za 2 punkty
14'
[28:29] 2 punkty zdobywa Clanton (ANWIL). Wcześniej blok Seweryna na Kostrzewskim.
czas
14'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[31:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
15'
Pierwszy niecelny rzut w meczu Dulkysa (ANWIL), który wcześnie posłał do kosza 6 rzutów - 15 pkt
za 2 punkty
16'
[31:31] 2 punkty po wejściu z obwodu pod kosz zdobywa Mijatović (ANWIL).
za 2 punkty
17'
[33:31] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO). 8 asysta Waltona!
za 2 punkty
17'
[35:31] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO). To jego pierwsze trafienie.
czas
17'
Przerwa na żądanie Bogicevicia (ANWIL).
18'
[37:31] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
18'
[37:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
za 3 punkty
19'
[40:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
19'
[40:34] 2 punkty zdobywa Clanton (ANWIL), który dobił rzut Dulkysa.
za 2 punkty
19'
[42:34] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
20'
Clanton (ANWIL) pudłuje oba wolne.
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W pierwszej połowie najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Szczotka (ASSECO) - 10 pkt, Matczak (ASSECO) - 7, Walton (ASSECO) i Seweryn (ASSECO) po 6
Dla przyjezdnych najlepiej punktowali: Dulkys (ANWIL) - 15 pkt, Sokołowski (ANWIL) - 7, Clanton (ANWIL) i Hajrić (ANWIL) po 4
Asseco trafiło 7 z 9 rzutów za trzy punkty, Walton (ASSECO) ma natomiast już 9 asyst.
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ
za 2 punkty
21'
[42:36] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL).
22'
Anwil, Anwil - skandują kibice przyjezdnych
22'
Dulkys (ANWIL) zablokował Szymańskiego (ASSECO), Dedek protestował i dostał przewinienie techniczne. Dwa wolne i piłka dla gości.
22'
[42:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Dulkys (ANWIL).
za 3 punkty
22'
[42:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dulkys (ANWIL).
23'
[43:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Szymański (ASSECO).
23'
Szymański (ASSECO) fauluje Dulkysa (ANWIL) przy rzucie za trzy punkty.
23'
[43:42] Dulkys (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
23'
[43:43] Rzut wolny trafia Dulkys (ANWIL).
23'
Clanton (ANWIL) blokuje Galdikasa (ASSECO)
24'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują kibice Asseco
za 3 punkty
24'
[46:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
24'
[49:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty w kontrze zdobywa Seweryn (ASSECO).
czas
24'
za 2 punkty
25'
[49:45] 2 punkty po akcji przez całe boisko zdobywa Clanton (ANWIL).
25'
Galdikas (ASSECO) zablokował Kostrzewskiego (ANWIL)
25'
[49:47] Clanton (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[49:49] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Clanton (ANWIL).
za 2 punkty
27'
[51:49] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[51:51] 2 punkty także wsadem zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
28'
[53:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Galdikas (ASSECO).
29'
Na boisku po raz pierwszy w sezonie pojawia się Pamuła (ANWIL).
za 3 punkty
29'
[53:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
30'
Szczotka (ASSECO) rzuca jedna ręką z połowy i... niestety minimalnie chybił. KONIEC TRZECIEJ KWARTY.
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ
za 2 punkty
31'
[55:54] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
31'
[55:56] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Clanton (ANWIL). Do tego faul Dmitriewa.
za 1 punkt
31'
[55:57] Rzut wolny trafia Clanton (ANWIL).
za 2 punkty
32'
[57:57] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
33'
[60:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
33'
[60:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mijatović (ANWIL).
za 3 punkty
33'
za 2 punkty
34'
[65:60] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO). Asysta Dmitriewa.
czas
34'
Przerwa na żądanie (ANWIL).
34'
Asseco, Asseco - skandują kibice
za 2 punkty
35'
[67:60] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO). Plus faul Kostrzewskiego.
za 2 punkty
35'
[67:62] 2 punkty spod kosza zdobywa Clanton (ANWIL). Spóźniony blok Galdikasa.
za 2 punkty
37'
[69:62] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO), 12 asysta Waltona.
37'
[70:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
38'
[72:62] Frasunkiewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[72:64] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
39'
[74:64] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
39'
[74:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
39'
[75:67] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
39'
[75:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
40'
Błąd 24 sekund Asseco.
za 2 punkty
40'
[75:72] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Hajrić (ANWIL).
czas
40'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO). 34,5 sekundy do końca kwarty.
za 3 punkty
40'
[78:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
czas
40'
Przerwa na żądanie Bogicevicia (ANWIL). 11,9 sekundy do końca.
40'
Hajrić (ANWIL) pudłuje z pola trzech sekund.
40'

Wyniki 13 kolejki

• TREFL Sopot - Stelmet Zielona Góra 66:85 (14:19, 17:19, 12:19, 23:28)
  • ASSECO Gdynia - Anwil Włocławek 78:72 (25:23, 17:11, 11:20, 25:18)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 102:97 (17:12, 26:19, 26:22, 19:35, d. 14:9)
  • Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 84:68 (19:19, 19:17, 29:15, 17:17)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 63:64 (13:15, 19:21, 20:5, 11:23)
  • Śląsk Wrocław - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 105:66 (30:17, 24:18, 27:17, 24:14)