Dzieci i młodzież trenują bezpłatnie

21 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Dynamicznie rozwija się sekcja bokserska w Sako. Treningi dla dzieci i młodzieży są bezpłatne. Gdański klub w tym roku dochował się już wicemistrza Polski seniorów. Tomasz Jabłoński zdobył srebro w kategorii 75 kilogramów. Ponadto były medale młodzieży.

.

Stowarzyszenie Sportu SAKO, bo tak oficjalnie brzmi nazwa tego klubu, powstało na początku 2008 roku. Jego założycielem jest Marek Chrobak, były pracownik i instruktor jednostek antyterrorystycznych.

- Prowadzi darmowe treningi dla dzieci i młodzieży. Mimo krótkiej historii sekcja może poszczycić się wieloma osiągnięciami - podkreśla Chrobak.

Już w pierwszym roku działalności drugie miejsce w Pucharze Polski juniorów wywalczył Aleksander Nadolny. W drugim sezonie Sako za największy sukces uznaje tytuł mistrzyni Polski kobiet Kamila Bałandy, a także medale na młodzieżowych mistrzostwach Polski - srebro Jarosław Dashke i brąz Nadolny. Ponadto Dominik Mułkowski zajął pierwsze miejsce w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.

W tym roku Nadolny i Dashke ponownie stanęli na podium młodzieżowego championatu kraju, ale zamienili się kolorami medali. Aleksander zdobył srebro, a Jarosław brąz. Rafał Łazarek zajął drugie miejsce w Grand Prix Białystoku, a Jabłoński w mistrzostwach Polski seniorów dopiero w finale uległ Piotrowi Rucińskiemu (Strzegom) 1:2.

- Klub kształci dzieci i młodzież szkolną w ramach naszego programu "wychowanie przez sport" oraz osoby dorosłe, chcące brać czynny udział w zawodach. Stowarzyszenie sportu SAKO jest klubem działającym na zasadzie non-profit co oznacza, że treningi są bezpłatne. Klub utrzymuje się wyłącznie z darowizn od spółki SAKO - podkreśla Chrobak.

Treningi odbywają się w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej 4a. W poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17:30 dla zaawansowanych, a we wtorki i czwartki o 17:00 oraz w soboty o 13:00 dla początkujący.

Trenerami w sekcji bokserskiej są Krzysztof Buczkowski, trzykrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, były bokser Stoczniowca oraz Dariusz Gumowski, m.in. piąty na mistrzostwach świata juniorów w 1985 roku.

Zapisy oraz bliższe informacje pod numerem telefonu 783-999-016 lub pod adresem mailowym sakogd@gmail.com.