Vistal Łączpol męczył się w Elblągu

Marta
9 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Indywidualnie Patrycja Kulwińska (nr 77) była lepsza od Moniki Aleksandrowicz o 4 bramki zaś Vistal Łączpol pokonał Start dwoma trafieniami Indywidualnie Patrycja Kulwińska (nr 77) była lepsza od Moniki Aleksandrowicz o 4 bramki zaś Vistal Łączpol pokonał Start dwoma trafieniami

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu obroniły drugie miejsce w PGNiG Superligi. Gdynianki wygrały wyjazdowy mecz ze Startem Elbląg 24:22 (11:12), choć jeszcze na kwadrans przed końcem gry przegrywały 13:17. W środę w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego podopieczne Jensa Steffensena zmierzą się u siebie z AZS Politechniką Koszalińską.

START: Dżukiewa, Kędzierska, Kordunowska - Wolska 5, Białoszewska 4, Szymańska 4, Jędrzejczyk 3, Karwecka 3, Aleksandrowicz 2, Jałoszewska 1, Cekała, Janaczek, Woronko.

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Kulwińska 6, Petrinja 5, Koniuszaniec 4, Zych 3, Białek 1, Pawłowska 1, Andrzejewska 1, Krnić 1, Mateescu 1, Królikowska 1, Duran 0.

Gdynianki zagrały w Elblągu bez Karoliny Kalskiej, ale chyba żadna z nich nie spodziewała się aż tak ciężkiej przeprawy, jaką zgotuje mistrzyniom Polski dziewiąty zespół ekstraklasy szczypiorniaka. Praktycznie do ostatnich minut spotkania wynik mógł być korzystny dla jednej, bądź dla drugiej drużyny a gdyby porównać czas prowadzenia Startu i Vistalu Łączpolu wyszłoby, że to właśnie gospodynie dłużej prowadziły w meczu.

Przed meczem Jerzy Ciepliński, były trener gdyńskiej i elbląskiej drużyny, zwracał uwagę na bramkarki Startu. Nie bez powodu, w sobotnim meczu, zwłaszcza w drugiej połowie Jekaterina Dżukiewa omal nie powstrzymała mistrzyń Polski.

JERZY CIEPLIŃSKI O SZANSACH OBU ZESPOŁÓW

Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Ewa Andrzejewska ale gdynianki na prowadzeniu były tylko przez chwilę, gospodynie odpowiedziały dwiema bramkami z rzędu i prowadziły 2:1. Później, w 11 minucie było 3:2 dla Startu a pięć minut później to Vistal minimalnie prowadził (4:3) po trafieniu Magdaleny Pawłowskiej i 5:4 po trafieniu Patrycji Kulwińskiej.

Jednak był to ostatni moment prowadzenia gdynianek praktycznie aż do końcówki spotkania. Elblążanki dotrzymywały kroku faworyzowanym rywalkom i zdobywały bramki nawet grając w liczebnym osłabieniu. W 24 min. spotkania było 9:7 dla gospodyń a na początku ostatniej minuty pierwszej części gry już 12:9. Na szczęście dla gdynianek, dwie błyskawiczne akcje skutecznymi rzutami zakończyła Patrycja Kulwińska i po 30 minutach było 12:11 dla Startu.

Kulwińska, tuż po przerwie trafiła na 12:12, ale przełamanie nie nastąpiło. Głownie dzięki doskonale spisującej się wówczas w bramce Startu Dżukiewej, która odbijała większość rzutów gdynianek.

To z kolei stwarzało okazje do kontr "siódemce" z Elbląga i w 42 min. meczu na 17:13 trafiła Magdalena Białoszewska. Jens Steffensen błyskawicznie poprosił o czas, gdynianki wprawdzie nadrobiły dwa trafienia ale ponownie Białoszewska dała prowadzenie Startowi 18:15. Wówczas za zdobywanie bramek w zespole gdyńskim wzięły się Katarzyna KoniuszaniecAna Petrinja. Po karnym w wykonaniu Słowenki w 49 min. był remis 19:19.

Jednak to nie był wcale koniec emocji w Elblągu. W 49 min. Edyta Szymańska rzuciła na 20:19, było to jednak ostatnie prowadzenie Startu w meczu. Ponownie trafiła Petrinja i przypomniała o sobie Koniuszaniec. W 58 min. było 23:21 dla gości ale na ławkę kar powędrowała Koniuszaniec.

Elblążanki grały w przewadze liczebnej, ale zdołały zdobyć tylko kontaktową bramkę. W ostatnich sekundach powracająca z kary Koniuszaniec stanęła oko w oko z Dżukiewą i tym razem bramkarka z Bułgarii została pokonana.

Wyniki 21 kolejki

• Start Elbląg - VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia 22:24 (12:11)
  • Ruch Chorzów - KSS Kielce 21:26 (10:9)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (12:14)
  • Aussie Sambor Tczew - SPR Lublin 25:32 (12:16)
  • Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 29:27 (13:12)
  • KU AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin 26:24 (16:12)
Marta

Opinie (15)

• MPJ - Pomorze rządzi!!! (3)

Złoto dla Conrada, srebro dla Vistalu Łączpolu, brąz dla Kwidzyna :))).

• 10 0

• Sia lal la Conrad Mistrza ma!!!!

• 7 1

• SUPER iNFo

Gratulacje dla MŁODYCH!

• 3 0

• Finały o miejsca 1-4 na miarę Mistrzostw Polski Juniorek!!!

Poziom meczy o medale był bardzo wysoki i emocje do ostatniego gwizdka!!!Rośnie nam nowe pokolenie piłkarek ręcznych!!!To są zawodniczki z dużymi umiejętnościami i charakterem!!!W każdym zespole grały kadrowiczki z Młodzieżowej Reprezentacji Polski a te, które w kadrze nie są też dały z siebie wszystko.WIELKIE BRAWA I SZACUNEK DLA NASZEJ POMORSKIEJ MŁODZIEŻY I ZESPOŁU ZE SZCZECINA!!!3 medale dla naszego województwa - to super wyczyn!

• 2 0

• ale się męczyły z Elblagiem to cud, że wygrały

nawet jesli uda im się wejść do półfinału to tam będą czekały miedziowe i to będzie koniec marzeń o obronie mistrza bo w obecnym sezonie w 3 meczach w ucho i to mocno.

• 6 3

• Kolejny fantastyczny występ prezesowej! Od ślubu p. Matykaescu ma głowę w chmurach i nic nie może jej sprowadzić na ziemię. Dziś była ława, czy to oznacza wylot dla Steffensena?

• 6 9

• Koniuszna nieźle ze środka trafiała :)

Może tak jak w Elblągu Jędzę, dać Ją na rozegranie :)

• 5 3

• Owen

Owen 6 brameczek...całkiem nieźle...chyba częściej musi Ci się psuć samochód :)

• 4 2

• Co da 2 miejsce, w domu czy na wyjeździe lubin nasze nokautuje

• 4 0

• Panie Prezesie Matyka

Czas zmienić politykę klubu - trzeba zrezygnować z przeciętnych zawodniczek, kontraktować gwiazdy dużego formatu i postawić na młodzież!!!!!!Trochę cierpliwości i wyniki będą a żadna "najemniczka" nie będzie tak oddana i wierna klubowi jak jego wychowanka))))

• 5 0

• Szkoda, że zarząd rozj*bał taki zespół... (2)

... na pewno M@tykowie, P@szkowski i reszta są z siebie dumni i z niecierpliwością czekają na "sukcesy" Vistalu...

• 6 0

• Selekcjonerzy, menedżerowie (1)

Narzekajcie dalej na sponsorów to ani koszykówki ani ręcznej w Gdyni nie uświadczymy. Jak na razie piłka ręczna najwyżej stoi w Gdyni a do rozdawania kolorów medali jeszcze droga daleka. Ponadto widać, że w Gdyni mamy wierną drużynę "pikników" jak to szumnie są rodzinni kibice nazywani, i którzy bez względu na wyniki wspierają zespół. Ponadto paru pozytywnych zapaleńców w klubie kibica i parę marud rownież chyba w kk. z ktorych co poniektórych kibice jak z koziej d*pki trąbka. Zamiast wspierać ciągle narzekają, co dla dziewczyn chyba nie jest budującym zjawiskiem. Ponadto mądrale od siedmiu boleści widać, że i na sponsoringu, pozyskiwaniu kasy jak i na prowadzeniu klubu (nie zapominając o trenerce) znają sie najlepiej. Nic tylko składać papiery bo brakuje takich fachowców. Tym bardziej teraz to potrzebne bo kasa na wzmocnienia potrzebna. A widać , że wiedzę macie potężną o ekonomii więc super - bo teraz sport jak by nie było usilnie szuka kasy. To co pomożecie?

• 2 0

• Przy takiej organizacji i zasad pracy ja nie dam złamanej złotówki. Nie będę współpracował ze złodziejami? Gdzie są pieniądze za mistrza? gdzie obiecane premie? gdzie podziała się kasa za PP z ubiegłego sezonu?

Rozważaliśmy zaangażowanie w tą drużynę, ale niestety nie przy takich układach. Jeśli drużyna przestanie być amatorszczyzną to chętnie ją dofinansujemy.
        Nasze warunki są banalne:
        1. przekształcenie klubu w sportową spółkę akcyjną - pełna księgowość i jasność rozliczeń
        2. wyrzucenie z zarządu pana Łukasza Matyki, który jest zaangażowany bezpośrednio z jedną zawodniczek
        3. mocna przebudowa zespołu - weryfikacja zarówno pod względem umiejętności sportowych i finansowych - nie może być tak że w pierwszej siódemce różnice w uposażeniu są trzykrotne!

Za spełnienie powyższych warunków jesteśmy gotowi wyłożyć kwotę 400 tyś netto w przyszłym sezonie.

• 4 0

• Szkoda prądu.

• 2 0

• W środę przyjedzie mocno zmęczona Politechnika. I jak Vistal zagra tak jak w Elblągu to dostanie porządne lanie i w sobotę Jens Steffensen razem z dziewczynami zamiast treningu będą się modlić, żeby utrzymać drugie miejsce. Chyba, że Kamielin się podłoży, bo AZS ma czwarte miejsce i nic tego nie zmieni.