Wiadomości

stat

E-sport. Kamil Zieliński z AVEZ: Praca menedżera trwa całą dobę

Najnowszy artukuł na ten temat

E-sport. Arka Gdynia odpadła w ćwierćfinale Canal+ Ekstraklasa Cup

Kamil Zieliński (z prawej) jest conent menadżerem AVEZ Esport od października. Wcześniej pracował w Lechii Gdańsk.
Kamil Zieliński (z prawej) jest conent menadżerem AVEZ Esport od października. Wcześniej pracował w Lechii Gdańsk. fot. Dorociak

- To praca, która właściwie trwa przez 24 godziny na dobę. Nigdy nie próbowałem zawodowej kariery gracza, ale chciałem być w całej tej otoczce, o której się rzadko mówi - wyjaśnia Kamil Zieliński, content menadżer AVEZ Esport, pod skrzydłami którego są: CS:GO, LoL i FIFA. Gdańszczanin, który zaczynał w Lechii Gdańsk, opowiedział również o radach, jak rozpocząć taką przygodę. W naszym cyklu, poprzednio prezentowaliśmy Maksymiliana Ekesa z CleantMix. 23 marca opowiemy o najważniejszych zawodach i turniejach w Trójmieście.E-sport na Portalu Trojmiasto.plKamil Zieliński
Kamil Zieliński fot. AVEZ Esport
Damian Konwent: Z tego co zauważyłem, e-sport odgrywa dużą rolę w pańskim życiu. Wcześniej Lechia Gdańsk pod szyldem Raging Lions, a teraz AVEZ Sports.

Kamil Zieliński: Gry towarzyszyły mi od małego. E-sportem w szerszym znaczeniu zainteresowałem się dzięki rywalizacji, która w niej występuje. Już od sześciu lat siedzę w tej branży. Na początku byłem redaktorem, a gdy bardziej poznałem ten świat, zostałem menadżerem zespołów. Dziś jestem content menadżerem w organizacji AVEZ, która pod swoimi skrzydłami ma produkcje: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA. Jeśli chodzi o Lechię - zaczynałem jako główny kamerzysta, a następnie zajmowałem się kadrą e-sportową.

Jak długo pracuje pan w AVEZ? Jak wygląda praca content menadżera w takiej organizacji?

Zacząłem w październiku ubiegłego roku. Odpowiadam za całą zawartość, która powstaje na wszystkich kanałach social mediów. To praca, która właściwie trwa przez 24 godziny na dobę. Posty muszą być tworzone regularnie, a jako że posiadamy kilka dywizji, to właściwie codziennie są jakieś mecze. Zdarza się tak, że nasi podopieczni z CS'a rozgrywają kwalifikacje do godz. 1-2 w nocy. Trzeba być na bieżąco i o wszystkim informować naszych fanów.

Czy zawód menadżera w świecie e-sportu to praca, o której pan marzył?

W sumie to tak. Nigdy nie próbowałem zawodowej kariery gracza, ale chciałem być w całej tej otoczce, o której się rzadko mówi. Wydaje mi się, że to w tym jestem po prostu najlepszy.

E-sport. Games Clash Masters powraca. W Gdyni znów zagrają o 100 tys. dolarówZdaniem Kamila Zielińskiego, pracę w szerokim pojęciu e-sportu, może znaleźć każdy. Potrzebne są jedynie chęci.
Zdaniem Kamila Zielińskiego, pracę w szerokim pojęciu e-sportu, może znaleźć każdy. Potrzebne są jedynie chęci. fot. AVEZ Esport
Ile osób jest zatrudnionych w AVEZ?

Około 40 łącznie z graczami. Siedziba mieści się w Warszawie, a niebawem powstanie również specjalny ośrodek treningowy.

W której produkcji w waszej organizacji można najszybciej odnieść spektakularny sukces?

Chłopaki z Counter-Strike'a poczynili ogromny progres w trakcie miesiąca. Zakwalifikowali się do turnieju w Los Angeles, więc jeśli już miałbym wybierać, to chyba postawiłbym na CS. Drużyna League of Legends rywalizuje w Ultralidze, czyli najważniejszej lidze w Polsce. Wystarczy dołożyć dwie cegiełki i zagramy a fazie play-off. FIFA dopiero rozpoczęła sezon, więc czekamy na rezultaty.

Jarosław "Rdk" Radzio z Arki Gdynia do reprezentacji PolskiCo zadecydowało o rezygnacji z Lechii Gdańsk?

Brak perspektywy na przyszłość. Mimo wszystko to miłe i cenne doświadczenie.

AVEZ na e-sportowej mapie istnieje od roku, a dziś jest w polskiej czołówce. Gdzie można upatrywać przyczyn takiego skoku?

To kwestia zaangażowania wszystkich członków organizacji, od pracowników po graczy. Każdy bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków.

AVEZ całkiem niedawno wróciło z turnieju w Los Angeles, gdzie zespół zebra cenne doświadczenie.
AVEZ całkiem niedawno wróciło z turnieju w Los Angeles, gdzie zespół zebra cenne doświadczenie. fot. Dorociak
A kiedy będziemy mogli mówić o światowej czołówce?

Właśnie wróciliśmy z Los Angeles, więc powoli można mówić, że zaczynamy być światowi.

Przygodę w Stanach Zjednoczonych można zaliczyć do udanych?

Było to pewne spełnienie moich marzeń. Zawsze chciałem wziąć udział w zagranicznym turnieju, ale nie spodziewałem się, że od razu będą to Stany Zjednoczone. Było to ciekawe doświadczenie pod kątem sociali, bo z osobą, która pracowała w Polsce, mogłem kontaktować się jedynie w godz. 19-2, aby określić plan na kolejny dzień ze względu na ogromną różnicę czasową. Dla większości chłopaków był to pierwsze tego typu zawody. Wydaje mi się więc, że mógł towarzyszyć im stres, a do tego doszła kwestia obycia się takimi rozgrywkami. Na następnych pójdzie nam zdecydowanie lepiej.

Przemysław "Enno" Bądzelewski streamuje z miłości do gier i technologiiW AVEZ przez jakiś czas była nawet kobieca sekcja Counter-Strike: Global Offensive. Co poszło nie tak?

Faktycznie, istniała jeszcze przed moim dołączeniem do organizacji. Ciężko powiedzieć co się dokładnie stało, bo to był mój pierwszy post, który udostępniłem. Z tego co wiem, otrzymały inną ofertę.

Ośmiornica w logo organizacji. Skąd taki pomysł?

A dlaczego nie? Każdy zespół przecież musi mieć swoją maskotkę.

Czy e-sport to dyscyplina, w której planuje pracować pan do końca życia?

Oczywiście, że tak bym chciał. To moje marzenie, ale zobaczymy co los mi przyniesie.

Jakie rady może przekazać pan innym, którzy chcieliby spróbować swoich sił, ale np. mają obawy?

W Polsce jest wiele organizacji, turniejów czy wolontariatów. Warto próbować do nich dołączyć, uczyć się, a co za tym idzie zdobywać doświadczenie. Wystarczy tylko chcieć.

Games Clash Masters 2019

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane