• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

E-sport. Mistrzostwa uczniów i studentów. Paweł Fajdek rzucał komputerem do celu

Anna Kowalewska, jag.
5 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Po raz pierwszy przeprowadzono Trójmiejskie Mistrzostwa Szkół w e-sporcie. W Gdyni zaprezentowało się osiem najlepszych ekip wyłonionych z około 600 uczestników eliminacji. Natomiast studenci po raz drugi wyłonili Akademickich Mistrzostw Polski. Złoto zdobyła Politechnika Gdańska, a srebro Uniwersytet Gdański. Gościem specjalnym rozgrywek w Warszawie był Paweł Fajdek, który tym razem zaprezentował nie rzut młotem, a... komputerem.



Dynamicznie rozwijające się sporty elektroniczne doczekały się nowej imprezy, która na stałe ma wejść do kalendarza. Pierwsze mistrza Trójmiasta w e-sporcie przez dwa dni odbywały się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. O puchar walczyło 8 drużyn. Byli to najlepsi z najlepszych z ponad 600 osób między 13. a 26. rokiem życia, które wzięły udział w otwartych kwalifikacjach. Impreza skierowana była do uczniów oraz studentów.

- Po raz pierwszy w życiu miałem okazję od zera zaplanować, zorganizować oraz przeprowadzić wydarzenie na taką skalę. Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony i osiągnęliśmy to co sobie założyliśmy przed turniejem - mówi Tymoteusz Cierzan, organizator wydarzenia, 3league.gg.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z DANIELEM STOMP PŁOMIŃSKIM, KTÓRY JEST ZAWODOWYM GRACZEM E-SPORT

E-sport polega na rywalizacji pomiędzy zawodnikami, z tą różnicą, że areną ich zmagań jest gra komputerowa. Warto również podkreślić, że nie ma zaplanowanego czasu zakończenia danej rozgrywki, wiec ciężko jest przewidzieć zakończenie wydarzenia.

Pierwszego dnia odbył się turniej League of Legends. W dość łatwy sposób, nie przegrywając żadnej gry, zwyciężyła drużyna Immortals w składzie: Grzegorz "Gaiwer" Kozłowski, Bruno "Bruness" Freund, Przemek "Myslav" Nizik, Paweł "Sorshy" Piekarski, Łukasz "Gaunter 0 Dom" Brzeziński.

Drugiego dnia mistrzostw miał miejsce bardzo emocjonujący finał w Counter Strike: Global Offensive. Po dwóch wyrównanych meczach z dogrywką zwyciężyła ekipa z Redy - UncleFive, czyli: Kacper "W!NN3R" Herman, Bartłomiej "Bartini" Marcińczyk, Daniel "OnFlik" Łupkowski, Bartosz "Plyncu" Drzeżdżon, Sebastian "Eners" Derc.

Pula nagród wynosiła 2500 zł. Główną nagrodą za pierwsze miejsce były myszki gamingowe firmy Corsair oraz pamiątkowy złoty puchar. Zmagania można było oglądać na żywo w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia jak i poprzez platformę Twitch.tv.

Dodatkowo widownia, w przerwach w rozgrywkach mogła skorzystać z różnych atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Między innymi była możliwość zagrania na konsolach z lat 90-tych takich jak pegasus i nitendo.

Podczas turnieju wystąpiło kilka problemów technicznych, przez co przerwy były dość wydłużone, ale mimo to i tak odbiór pierwszych mistrzostw e-sportowych w Trójmieście był dobry.

- Z punktu widzenia osoby odpowiedzialnej za realizację techniczną całego wydarzenia jestem zadowolony z naszego debiutu. Jednak widzę rzeczy nad którymi musimy popracować. Mamy duże pole do poprawy, i dokładnie wiemy, w jakim kierunku chcemy podążać - tłumaczy organizator Michał Gibadło
Pełne wyniki zostaną zamieszczone www.facebook.com/3league.

CZY E-SPORT MOŻNA TRAKTOWAĆ JAK TRADYCYJNE DYSCYPLINY SPORTOWE. PRZECZYTAJ I SPRAWDŹ CO O TYM SĄDZĄ INNI

Studenci w Warszawie, a uczniowie w Gdyni wyłonili najlepszych w e-sporcie. Studenci w Warszawie, a uczniowie w Gdyni wyłonili najlepszych w e-sporcie.
Równolegle odbywały się w Warszawie Akademickie Mistrzostwa Polski w e-sporcie. Studenci najlepsi w tej rangi imprezie wyłonili już po raz drugi. W E-AMP wystartowało łącznie 52 zawodników z jedenastu uczelni. Gracze rywalizowali w trzech dyscyplinach: League of Legends, FIFA 19 oraz Counter Strike: Global Offensive. Na czołowych miejscach znaleźli się przedstawiciele Trójmiasta.

Najlepszym teamem w League of Legends okazały się "Lwy" z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Wojciechowski Konektiv, Karol Fidurski ralndrop, Dawid Śmietański Δrionel, Łukasz Dębski Koło,Michał Leśniak Lwieł, Adrian Jagielski majamers.

Natomiast w Counter Strike: Global Offensive do 2. miejsca przebiła się ekipa Uniwersytetu Gdańskiego, którą reprezentowali: Maciej Pobłocki xforget, Marcin Krygier hotten, Pawel Zima zimny, Seweryn Majewski mski, Michał Mielnik rotmanker, Wojciech Pieńkowski pienix.

- Cieszymy się, że druga edycja E-AMP cieszyła się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem graczy. Staraliśmy się, by podczas wydarzenia nie zabrakło działań profilaktycznych i edukacyjnych, które miały zachęcić uczestników do postawy tzw. zdrowego gracza. Staramy się wypracować pozytywny wzorzec zawodnika, sekcji, drużyny, czy reprezentacji e-sportowej, który będziemy promować zarówno w naszej społeczności jak i wśród coraz szerszej grupy odbiorców internetowych rozgrywek - podkreśla Mariusz Walczak, wiceprezes do spraw rozwoju Zarządu Głównego AZS.
PRZECZYTAJ CO O TRENINGACH I PŁACACH W E-SPORCIE MÓWI WIKTOR TaZ WOJTAS. ZOBACZ VIDEO Z MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU W GDYNI

Paweł Fajdek (z prawej) i Marcin Krukowski z pozostałymi lekkoatletami reprezentacji Polski często spędzają czas podczas gier esportowych. Paweł Fajdek (z prawej) i Marcin Krukowski z pozostałymi lekkoatletami reprezentacji Polski często spędzają czas podczas gier esportowych.
Gościem specjalnym zawodów studentów był Paweł Fajdek. Wybór nie był przypadkowy, gdyż trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem jest miłośnikiem gier komputerowych. Co więcej zabrał ze sobą reprezentanta Polski w rzucie oszczepem, Marcin Krukowskiego, który jest również fan e-sportu.

- Nie ukrywam, że gry to moja pasja, która pozwala mi się odstresować w czasie wolnym. W lekkoatletycznej reprezentacji Polski mamy kilku graczy, więc na zgrupowaniach często wieczorami w ten sposób spędzamy czas - przyznaje Fajdek.
Utytułowany młociarz zasiadł oczywiście przy konsoli, by zagrać ze studentami, ale organizatorzy przygotowali dla niego zupełnie inne zadanie. Poprosili Pawła o wykonanie rzutu komputerem do celu.

- Miło było spotkać się z naprawdę dobrymi graczami, bo poziom rozgrywek był wysoki. Rzut komputerem też fajny pomysł. Na świecie organizuje się bardzo wiele dziwnych tego typu konkurencji. Rzuca się na przykład tuńczykiem czy drewnianymi balami. Dlatego na e-sportowej imprezie rzut komputerem jest jak najbardziej na miejscu - podsumowuje Paweł Fajdek.
POZNAJ ZASADY GRY W COUNTER-STRIKE

Medaliści E-AMPY 2018
League of Legends
1. "Lwy" (Politechnika Gdańska)
2. "Inżynierzy" (Politechnika Wrocławska)
3. "AGHresorzy" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

FIFA 19:
1. "Ambros" (Warszawska Szkoła Filmowa)
2. "Gabriel" (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
3. "BoGyyS" (Uniwersytet Łódzki)

Counter Strike: Global Offensive:
1. Team Przypadek (Uniwersytet Rzeszowski)
2. NieUGięci (Uniwersytet Gdański)
3. NINJA (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych)
Anna Kowalewska, jag.

Miejsca

Opinie (44) 1 zablokowana

  • Opinia do filmu

    Zobacz film E-sport. Trójmiejskie mistrzostwa

    Jakie to są kwoty?

    Jeżeli syn zrezygnuje z nauki i będzie grał 5 dni po 6 godzin to w zasadzie praca.... tylko jakie zarobki i czy stałe czy raczej nie

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane