Pierwsza porażka Energi Wybrzeża. MMTS Kwidzyn lepszy o bramkę w Gdańsku

Rafał Sumowski
14 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Adrian Kondratiuk (na zdjęciu) razem z Mateuszem Wróblem i Arturem Chmielińskim kilkukrotnie dawał gdańszczanom sygnał do ataku. Znakomite widowisko w hali AWFiS zakończyło się jednak minimalną porażką Wybrzeża. Adrian Kondratiuk (na zdjęciu) razem z Mateuszem Wróblem i Arturem Chmielińskim kilkukrotnie dawał gdańszczanom sygnał do ataku. Znakomite widowisko w hali AWFiS zakończyło się jednak minimalną porażką Wybrzeża.

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn 26:27 (15:16).To pierwsza porażka podopiecznych Marcina Lijewskiego w tym sezonie Superligi. Gdańszczanie przez cały mecz gonili rywali i w końcówce wyszli nawet na prowadzenie, ale goście zdołali je odbić. Nie pomogła nawet znakomita dyspozycja bramkarza Artura Chmielińskiego. Obie ekipy stworzyły w hali AWFiS kapitalne widowisko.

Chmieliński, Witkowski - Wróbel 8, Kondratiuk 8, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Papaj 1, Salacz 1, Gajek 1, Bednarek, Sulej, Rutkowski, Frańczak
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Płock)
Widzów: 1200
Szczecina, Dudek - Peret 8, Nogowski 6, Kryński 3, Orzechowski 3, Krieger 2, Adamski 3, Szczepański 1, Ossowski 1, Potoczny, Nogowski, Landzwojczak, Rosiak, Guziewicz

- To zespół, który dysponuje podobnym potencjałem. Po stronie MMTS jest większe doświadczenie, my jesteśmy po przebudowie. Jest u nas masa chłopaków, która stawia pierwsze kroki w Superlidze, ale nie czujemy się gorsi. Nasze mecze przynoszą sporo emocji i tak powinno być tym razem. Chcemy przedłużyć serię wygranych. Ani im, ani nam nigdy nie gra się łatwo w tych pojedynkach. Nastawiam się na walkę do ostatnich sekund - mówił nam przed meczem skrzydłowy Energi Wybrzeża Piotr Papaj.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ DZISIEJSZEGO SPOTKANIA
Kwidzynianie przyjechali do Gdańska mając na koncie wygraną po rzutach karnych ze Stalą Mielec oraz triumf nad Chrobrym Głogów różnicą dwóch bramek.
Do meczowej kadry gospodarzy wraca Ramon Oliveira, który ostatni ligowy występ zaliczył w listopadzie ubiegłego roku przeciwko PGE Vive Kielce. Brazylijski rozgrywający zerwał podczas tego spotkania więzadło krzyżowe w kolanie i blisko rok poświęcił na rehabilitację.
Mecz 3. kolejki Superligi wcześniej rozegrała Arka Gdynia. We własnej hali uległa we wtorek mistrzom Polski PGE Vive Kielce 31:40 (14:21).

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKI I WYSTAW OCENY ZAWODNIKOM
Na trybunach ok. 1000 osób, w tym ok 30-osobowa grupa kibiców gości, która z miejsca "przejęła" halę dopingiem.
Wyjściowy skład Wybrzeża: Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) - Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Sulej (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
Wyjściowy skład MMTS: Szczecina (MMTS Kwidzyn) - Adamski (MMTS Kwidzyn), Ossowski (MMTS Kwidzyn), Peret (MMTS Kwidzyn), Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Kryński (MMTS Kwidzyn), Nogowski (MMTS Kwidzyn)
Początek spotkania
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Krieger (MMTS Kwidzyn).
2'
Faulowany przy próbie rzutu Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
wykluczenie
2'
Krieger (MMTS Kwidzyn) otrzymuje dwuminutową karę.
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
3'
Długo rozgrywają akcje gdańszczanie
3'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Adamskiego (MMTS Kwidzyn)
4'
[2:2] Wróbel trafia z dystansu
4'
[2:3] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
5'
Gdańszczanie bez zorganizowanego dopingu kibiców, choć fanów Wybrzeża nie brakuje.
5'
[3:3] Ponownie trafia Wróbel. To już jego trzecia bramka
6'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut karny Adamskiego (MMTS Kwidzyn)
7'
[4:3] Ponownie trafia Wróbel. Kapitalne wejście w mecz rozgrywającego - 7 minut, 4 bramki
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Adamski (MMTS Kwidzyn).
9'
[4:5] Bramkę zdobywa Kryński (MMTS Kwidzyn).
9'
[5:5] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). To pierwsza bramka gospodarzy, której nie zdobył Wróbel.
10'
Potoczny (MMTS Kwidzyn) z karnego rzucił obok bramki.
11'
[5:6] Bramkę zdobywa Kryński (MMTS Kwidzyn).
12'
[5:7] Bramkę zdobywa Kryński (MMTS Kwidzyn). Chmieliński był bardzo bliski udanej interwencji, ale goście zdobywają najwyższe jak na razie prowadzenie w meczu.
12'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Kriegera (MMTS Kwidzyn) z kąta.
13'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Orzechowskiego (MMTS Kwidzyn).
czas
13'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE)
14'
Żółtą kartką otrzymuje Landzwojczak (MMTS Kwidzyn).
14'
[6:7] Bramkę zdobywa Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
15'
Znów dobrze interweniuje Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
15'
[7:7] Długą akcję gospodarzy kończy Salacz
16'
Ponownie znakomicie w bramce Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
17'
[7:8] Nogowski trafia z karnego. Dopiero trzecia próba z siódmego metra okazała się udana dla MMTS.
18'
Faulowany Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
18'
[7:9] Nogowski kończy zabójczą kontrę gości i wracają na dwubramkowe prowadzenie.
19'
[8:9] Prymlewicz trafia przy słupku po znakomitym przerzucie Kondratiuka.
20'
[9:9] Bramkę zdobywa Prymlewicz. Kopia akcji sprzed kilkunastu sekund. Znów podanie od Kondratiuka do kolegi niepilnowanego przy słupku.
20'
[9:10] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
21'
[10:10] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
21'
[10:11] Bramkę zdobywa Orzechowski (MMTS Kwidzyn).
22'
[11:11] Adamczyk znakomicie przełamał blokujących go rywali.
22'
[11:12] Nogowski trafia z rzutu karnego.
23'
Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) posłał potężny rzut prosto w poprzeczkę.
24'
[11:13] Bramkę zdobywa Orzechowski (MMTS Kwidzyn).
24'
[12:13] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
czas
24'
Przerwa na żądanie (MMTS Kwidzyn).
26'
[12:14] Bramkę zdobywa Szczepański (MMTS Kwidzyn).
26'
[13:14] Bramkę zdobywa Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
27'
[13:15] Nogowski trafia z rzutu karnego.
28'
[14:15] Papaj trafia dobijając po Salaczu, który z kontry rzucił po ręce bramkarza w słupek.
29'
[15:15] Kondratiuk kończy zespołową kontrę i daje Wybrzeżu remis.
30'
[15:16] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
30'
Koniec I połowy. MMTS Kwidzyn prowadzi w Gdańsku z Energą Wybrzeżem 16:15.
Za nami bardzo ciekawa, dynamiczna i przyjemna do oglądania połowa. Gdańszczanie prowadzili tylko raz, przy stanie 4:3. Przez pozostałą część MMTS odskakiwał na 2 trafienia, ale za każdym razem gospodarze doprowadzali do remisu. Ostatecznie goście wypracowali jednak tylko bramkę przewagi. Mogli prowadzić wyżej, ale zmarnowali dwa rzuty karne. Poza tym znakomicie dysponowany jest Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
W przerwie kibicom zaprezentowała się grupa Cheerleaders na wózkach trenowane przez Monikę Matusiewicz-Hermann.

TU PRZECZYTASZ O TRÓJMIEJSKICH CHEERLEADERS NA WÓZKACH
31'
Rozpoczęła się II połowa meczu.
wykluczenie
32'
Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
[15:17] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
33'
[15:18] Bramkę zdobywa Orzechowski (MMTS Kwidzyn) do pustej bramki.
33'
To najwyższa przewaga w tym meczu.
35'
[16:18] Kondratiuk przełamuje niemoc gdańszczan po przerwie.
37'
[16:19] Bramkę zdobywa Adamski (MMTS Kwidzyn).
37'
[17:19] Bramkę zdobywa Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
37'
[17:20] Bramkę zdobywa Krieger (MMTS Kwidzyn).
39'
Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) rzuca nad rywalami, ale i nad bramką.
40'
[17:21] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
40'
Dudek (MMTS Kwidzyn) znakomicie broni rzut Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
czas
41'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
42'
[18:21] Bramkę zdobywa Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
42'
Żółta kartka dla... obecnego na ławce trenerskiej Damiana Wleklaka. Menedżer Wybrzeża widocznie za głośno komentował pracę sędziego.
wykluczenie
42'
Potoczny (MMTS Kwidzyn) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
[19:21] Kondratiuk trafia z karnego.
43'
Adamski (MMTS Kwidzyn) prosto w Chmielińskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), ale był faulowany.
44'
[20:21] Bramkę zdobywa Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Kończy szybką kontrę z podania Bednarka.
czas
45'
46'
Dudek (MMTS Kwidzyn) broni rzut karny Suleja (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
47'
[20:22] Bramkę zdobywa Ossowski (MMTS Kwidzyn).
48'
[21:22] Kondratiuk w samo "okno" bramki!
48'
Broni Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)!
49'
[22:22] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
50'
[22:23] Bramkę zdobywa Adamski (MMTS Kwidzyn).
50'
[23:23] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
52'
Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
52'
[23:24] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
53'
[24:24] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
55'
Frańczak (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
55'
[24:25] Nogowski trafia z karnego.
56'
[25:25] Potężnie z podłoża po długim rogu trafia Wróbel!
wykluczenie
57'
57'
[26:25] Kondratiuk trafia z karnego. To drugie prowadzenie gdańszczan w meczu, poprzednie mieli przy stanie 4:3!
wykluczenie
57'
Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
58'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut karny i dobitkę! Szaleństwo na trybunach.
58'
[26:26] Bramkę zdobywa Nogowski (MMTS Kwidzyn) po kontrze sam na sam z Chmielińskim
59'
Szczecina (MMTS Kwidzyn) broni rzut Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
59'
[26:27] Bramkę zdobywa Peret (MMTS Kwidzyn).
czas
60'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Do końca gry 43 sekundy.
60'
Wróbel trafia w poprzeczkę.
60'
Rzut wolny dla Wybrzeża. Sekunda do końca.
60'
Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) obok bramki.
Koniec meczu. Wybrzeże przegrało z MMTS 26:27.

Wyniki 3 kolejki

• ARKA GDYNIA - PGE Vive Kielce 31:40 (14:21)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS Kwidzyn 26:27 (15:16)
  • Chrobry Głogów Orlen Wisła Płock 26:33 (13:17)
  • Stal Mielec - Azoty Puławy 24:41 (12:22)
  • Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:29 (14:14)
  • Gwardia Opole - Piotrkowianin 26:26 (16:10) karne 3:4
  • Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:26 (15:14)

Opinie (20) 3 zablokowane

• Znowu było dmuchanie balonika (6)

Kwidzyn kryzys finansowy itp i znowu w trąbę

• 9 9

• (5)

Do Kwidzyna Wybrzezu jeszcze daleko. Kwidzyn zawsze bedzie lepazy, bo tam jest niepowtarzalna atmosfera. A tu? No coz...

• 6 17

• (4)

Kwidzyn zawsze będzie wioską.
        A w Gdańsku atmosfera coraz lepsza ;)

• 12 8

• (1)

Kwidzyn zawsze bedzie wioska... Trudno, zeby dla Was mieszczuchow 40 tysieczne miasto bylo... miastem.

• 4 4

• U nas to się nazywa dzielnia :)

• 2 4

• (1)

Gdańsk, niby mieszkaniec wielkiego miasta, a słoma z butów...

• 2 1

• Polecam sprawdzić w Słowniku Języka Polskiego, co oznacza określenie "słoma z butów". Poza tym pozdrowienia z miasta.

• 3 0

• Brawa dla obydwu teamów za świetne widowisko

Kwidzyn był chyba lepszy, z przebiegu meczu, o tą jedną bramkę. U nas świetni Chmieliński, Kondratiuk i Wróbel (w końcu Mateusz wrócił do swojego poziomu!).

• 27 0

• Glowa do góry Wybrzeze

Zasłużyliście na ogromne brawa. Rewelacyjne widowisko i doskonała organizacja. Niech to skromne niepowodzenie nie zepsuje Wam nastrojów.

• 27 3

• Bardzo dobry mecz dla kibiców ale poziom sportowy średni! (2)

Kilka niuansów zaważyło na przegranej m,in. sytuacji ze zdjęcia nr 13, teraz wiem o co chodziło zawodnikom Wybrzeża, a mianowicie o podparty rzut zawodnika Kwidzyna. Z kolei sytuacja z ostatniej akcji 1 połowy niedopuszczalna, jeśli chodzi o grę Wybrzeża tj. wyjście do bloku 3 zawodników i pozostawienie obrotowego bez opieki, który rzuca bramkę. Potem bramkarz wyrzuca piłkę do wznowienia, nikt jej nie łapie i prawie 15 sekund gry pozostało bez naszej akcji i koniec połowy. Na początku w 2-giej akcji mecze, błąd Wróbla, który nie zauważył gestykulacji sędziego i odrzucił piłkę w kierunku Suleja do wznowienia. Przejął ją bezpańsko Krieger i rzucił bramkę z kontry. Kolejna rzecz to 3 lub 4 błędy młodego leworęcznego, który pogubił piłki po koronie albo nie złapał czystego podania. Z tego poszły kontry. Nie wiem czemu nie wszedł Komarzewski na prawą połówkę, skoro Adamczyk był pod meczem, a Oliveira nie jest gotowy (no przecież nie da się grać cały czas z praworęcznym na tej pozycji!). Dalej, jeżeli w końcówce mamy problem bo trzymają nam się ledwo na nogach Kondratiuk i Wróbel, to dlaczego nie wchodzi Gajek? Przecież nawet nie dostał szansy, żeby się pokazać, podobnie jak Wołowiec. To, że Sulej nie zagraża rzutem z 2 linii, to wszyscy wiedzą. Mecz z Pogonią wygraliśmy, bo w trudnych momentach rozciągaliśmy grę do skrzydeł, które były skuteczne. Dziś tego zabrakło. Szkoda, bo aż się prosiło, skoro dwóch obrońców trzymało się na krótko przy Salaczu. Głównie te sytuacje przeważyły o przegraniu meczu, który spokojnie był do wygrania!

• 14 3

• (1)

Panie trenerze Lijewski. Do gry uprawnionych jest 16 zawodników. Dlaczego ogranicza się Pan do 10-11 zawodników ? Dlaczego nie ufa Pan Komarzewskiemu, Wołowcowi, i ogranicza Pan grę Gajka do obrony ? Czy ogrywa ich Pan sadzając na ławkę ? Rozgrzewka nie wystarczy ,żeby zweryfikować ich przydatność do zespołu. Poza tym , zespołowi Superligowemu nie przystoi taka ilość bardzo prostych błędów podań z których wyprowadzane są kontry. Zdecydowanie należy poprawić umiejętność dogrania do kołowego. Dobrą lekcje dał dzisiaj MMTS obsługując Pereta. Brawo za ducha walki, kilka efektownych akcji i nieustępliwość. Gratulacje za organizację, kawał dobrej roboty. Trener i zawodnicy mają z kogo brać przykład. Osobne gratulacje dla Chmielińskiego. Kolejny bardzo dobry mecz . Szkoda utraconych punktów ale gramy i walczymy dalej.

• 8 3

• Z Wisłą sobie zagrają i niech sie wykarzą .Gdyby na nich opierał gre byłoby -6 - 8. W meczach gdy rywal jest w naszym zasieguBardzo dobra decyzja.