Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk postraszyli Orlen Wisłę Płock

Rafał Sumowski
8 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
  • Wojciech Prymlewicz

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Orlenem Wisłą Płock 21:26 (12:16). Niespodzianki nie było, ale podopieczni Marcina Lijewskiego dzielnie stawili czoła wicemistrzom Polski. Jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania przegrywali zaledwie jedną bramką.

Chmieliński, Witkowski - Wróbel 6, Kondratiuk 6, Papaj 3, Komarzewski 2, Sulej 1, Prymlewicz 1, Adamczyk 1, Janikowski 1 oraz Bednarek, Salacz, Gajek
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Marciniak, Radziszewski (Wolsztyn)
Morawski, Borbely - Sulić 10, Daszek 4, Racotea 3, Toledo 4, Gębala 2, Mihić 1, Piechowski 2 oraz Tarabochia, Krajewski, Mlakar

Gdańszczanie w poprzedniej kolejce po ambitnej pogoni, przegrali z MMTS Kwidzyn na wyjeździe w rzutach karnych.

- Szkoda jednak, że nie udało się wygrać tego meczu. Czujemy niedosyt. Wyszliśmy nawet na trzybramkowe prowadzenie, którego niestety nie udało się utrzymać. Zabrakło trochę szczęścia i w karnych lepsi byli gospodarze. Orlen Wisła to bardzo mocny rywal. Na pewno będziemy chcieli z nimi powalczyć i uzyskać jak najlepszy wynik. Gramy przed własną publicznością, której nie chcemy zawieść - mówi rozgrywający Wybrzeża Ksawery Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)

Przeczytaj zapowiedź meczu
Obie drużyny poprzednio spotkały się we wrześniu w Płocku. Orlen Wisła pokonała wówczas Energę Wybrzeże 38:27 (17:14).

Tutaj relacja z meczu w Płocku
Gospodarze zagrają bez Ramona Oliveiry. Brazylijczyk narzeka na uraz kolana.
Rozpoczęła się prezentacja obu drużyn.
1'
I połowę od środka rozpoczęli gdańszczanie
1'
[1:0] Bramkę po rzucie kozłem zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock).
2'
Żółtą kartką otrzymuje Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
3'
Udana interwencja Chmielińskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock).
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Tym razem po rzucie lobem
5'
[2:3] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
6'
Potężny rzut Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), ale obok bramki
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Wcześniej poprzeczka gości
7'
[3:4] Bramkę zdobywa Racotea (Orlen Wisła Płock).
8'
Zablokowany Sulej (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Dobiegł do wyrzuconej daleko piłki i na pełnej szybkości pokonał wychodzącego Morawskiego
8'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Racoteę (Orlen Wisła Płock)
9'
Żółtą kartką otrzymuje De Toledo (Orlen Wisła Płock).
10'
[5:4] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejna kapitalna akcja "Kciuka", który upadając, wturlał piłkę do bramki po podłożu
10'
[5:5] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock).
11'
Żółtą kartką otrzymuje Racotea (Orlen Wisła Płock).
12'
Żółtą kartką otrzymuje Piechowski (Orlen Wisła Płock).
12'
Rzucał Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), broni Morawski (Orlen Wisła Płock)
13'
Morawski (Orlen Wisła Płock) sparował rzut Komarzewskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) na poprzeczkę
13'
[5:6] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
13'
Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) faulowany, będzie rzut karny
wykluczenie
14'
Mihić (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
14'
[6:6] Kondratiuk wykorzystał rzut karny
14'
W słupek De Toledo (Orlen Wisła Płock), ale był faulowany
wykluczenie
14'
Gajek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
14'
Pomylił się z rzutu karnego Daszek (Orlen Wisła Płock)
15'
[7:6] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
16'
[7:7] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock). Mocno i precyzyjnie na dalszy słupek
17'
[7:8] Bramkę po kontrze zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
17'
Żółtą kartką otrzymuje Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
17'
[8:8] Bramkę zdobywa Komarzewski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
18'
[8:9] Bramkę zdobywa Racotea (Orlen Wisła Płock).
19'
Morawski (Orlen Wisła Płock) obronił rzut karny w wykonaniu Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
19'
[8:10] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
20'
[9:10] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
21'
[9:11] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock).
22'
[9:12] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock). Kontra po błędzie Wróbla
22'
[10:12] Wróbel rehabilituje się trafieniem z trudnej pozycji
23'
Gębala nad bramką Chmielińskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
24'
[10:13] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock) rzucając... z autu
czas
24'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
25'
[11:13] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
26'
[11:14] Bramkę zdobywa Sulić (Orlen Wisła Płock).
27'
[12:14] Ponownie Wróbel, znakomity rzut "z biodra"
27'
[12:15] Bramkę zdobywa Gębala (Orlen Wisła Płock). Bomba w samo okno bramki Chmielińskiego
wykluczenie
28'
Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
28'
Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) faulował Tarabochie (Orlen Wisła Płock). Rzut karny
28'
[12:16] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
30'
Z dystansu do pustej bramki nie trafia De Toledo (Orlen Wisła Płock)
30'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Mihicia (Orlen Wisła Płock)
30'
Koniec I połowy. Energa Wybrzeże przegrywa w Gdańsku z Orlenem Wisłą Płock 12:16.
Za nami wyrównane 30 minut. Gdańszczanie nawet prowadzili z wicemistrzem kraju, ale po 20 minutach gry płocczanie zaczęli odskakiwać. Do przerwy 5 bramek ma na koncie Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), a 4 Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Gościom przewodzą Sulić (Orlen Wisła Płock) (5 bramek).
31'
Rozpoczęła się II połowa. Zmiana w bramce gości.
31'
[12:17] Bramkę zdobywa Sulić (Orlen Wisła Płock).
32'
Daszek (Orlen Wisła Płock) nie trafił w bramkę
33'
[13:17] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
34'
[14:17] Bramkę zdobywa Sulej (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
36'
[15:17] Bramkę zdobywa Komarzewski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
37'
[15:18] Bramkę zdobywa Sulić (Orlen Wisła Płock).
37'
[16:18] Bramkę zdobywa Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
39'
Faulowany Sulić (Orlen Wisła Płock). Rzut karny. Do bramki wchodzi Witkowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
39'
[16:19] Daszek nie myli się z 7. metra
39'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni rzut Wróbla
39'
Skuteczną interwencją odpowiada Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
40'
Strata Wróbla, nie pierwsza w tym meczu
41'
wykluczenie
41'
Racotea (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
Rzut karny po faulu na Suleju (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Do bramki gości wraca Morawski
42'
[17:19] Prymlewicz z karnego pokonał Morawskiego rzutem kozłem
43'
W bramce gości ponownie Borbely (Orlen Wisła Płock)
44'
Zablokowany Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
45'
[17:20] Bramkę zdobywa Sulić (Orlen Wisła Płock).
47'
Broni Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
czas
48'
48'
[18:20] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
49'
Sulić (Orlen Wisła Płock) przelobował Chmielińskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), ale trafił w słupek
49'
[19:20] Kapitalnie z trudnej pozycji nad rywalem trafia Adamczyk
50'
[19:21] Bramkę zdobywa Racotea (Orlen Wisła Płock). Potężny rzut na bramkę gdańszczan
51'
Rzucał Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), ale broni Morawski (Orlen Wisła Płock)
51'
W słupek rzucił Daszek (Orlen Wisła Płock)
52'
Morawski (Orlen Wisła Płock) odbija piłkę po rzucie Komarzewskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
52'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) wygrał pojedynek sam na sam z Daszkiem
53'
Nad bramką rzucał Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
czas
53'
54'
[19:22] Bramkę zdobywa Gębala (Orlen Wisła Płock).
55'
Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) nad bramką
56'
[19:23] Bramkę zdobywa Sulić (Orlen Wisła Płock).
58'
[19:24] Bramkę zdobywa Piechowski (Orlen Wisła Płock).
58'
[20:24] Bramkę zdobywa Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
59'
[20:25] Bramkę zdobywa De Toledo (Orlen Wisła Płock).
60'
[20:26] Bramkę zdobywa Piechowski (Orlen Wisła Płock).
60'
[21:26] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
60'

Wyniki 17 kolejki

• ARKA GDYNIA - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:30 (13:16)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Orlen Wisła Płock 21:26 (12:16)
  • PGE VIVE Kielce - Zagłębie Lubin 31:21 (15:11)
  • Chrobry Głogów - Azoty Puławy 34:33 (13:16)
  • Górnik Zabrze - Piotrkowianin 27:20 (14:11)
  • Stal Mielec - Energa MKS Kalisz 19:24 (8:12)
  • Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 24:21 (13:11)

Opinie (16)

• W koncu bylo troche walki

• 1 0

• (2)

Gratulacje dla Wybrzeża za niezły mecz i waleczna postawę. Myślę ,że w tym meczu z takim przeciwnikiem zespół zbliżył się do optimum swoich możliwości. Z tych ambitnych chłopaków niewiele więcej da się "wycisnąć", dlatego bezwarunkowo trzeba rozglądać się za młodymi zawodnikami o dobrych warunkach fizycznych. Wiem ,że na gwiazdy nas nie stać ale pojawiają się zdolni, utalentowani i ambitni. Przykład Kalisza, Opola a nawet Kwidzyna jest tego dowodem. Koniecznie trzeba wzmocnić drugą linię o dwie , trzy "armaty" . Bez zagrożenia rzutowego z 9-10 metrów gra jest męcząca i mało efektywna. Rezerwy są jeszcze w obronie ale to wymaga końskiego zdrowia. Jeszcze raz gratuluje postawy.

• 16 0

• Gdzie Ci młodzi (1)

Gdzie Ci młodzi zawodnicy w Kaliszu Opolu i Kwidzynie .
      Może Szpera,Łangowski i Orzechowski.
      W Polsce nie ma zdolnych młodych zawodników .
      Smutne ale prawdziwe.

• 1 2

• Chciałeś młodych masz : Kwidzyn Guziewicz ur 1999, Grzenkieicz 199, Landzwojczak 1998, Przytuła 1998. Opole: Mauer 1998, Zieniewicz 1998, Klimków 1998, Lemaniak 1997.

• 1 0

• (4)

Brawo za walkę.
    Orlen w końcu coraz bardziej polski.
    Kielce też będą coraz bardziej polskie, bo Kto przy zdrowych zmysłach, zapłaci zawodnikowi
    3mln EUR / sezon...

• 9 1

• 3 mln euro (1)

Płock dysponuje budżetem ponad 3 mln euro natomiast Kielce maja ten budżet dużo wyższy. Na dobrą sprawę jak to się ma do Paryża który dysponuje 19 mln euro i nikt nie komentuje że to za dużo. Patrząc na ligi zachodnie i ich finanse które bez problemu można znaleźć na stronach związkowych, nasza liga wypada naprawdę bardzo blado, oczekiwania mamy bardzo wygórowane a czasami nierealne . Brawo panowie za walkę, trzymam kciuki.

• 3 0

• "..dysponuje 19 mln euro.."
        Abrabowie wyłożyli i wykładają petrodulary, a tytuł Mistrza Francji wygrał Nantes !
        Brawo! Bo w Nantes gra m.in. Cyril Dumoulin(reprezentacyjny bramkarz),
        Oliver Nyokas(lewy rozgrywajacy) czy Kirił Łazarow, nie ma dla Niego, straconego karnego.
        Kasa to nie wszystko - trza mieć kolektyw na boisku!

• 1 0

• (1)

Masz racje , były dłuższe okresy gry kiedy na boisku w Wiśle było 2 Polaków- Murawski i Daszek a w porywach na krótki okres wspierał ich Krajewski . Pamiętam takie czasy ,że o tytuł Mistrza Polski w Wisłę walczyli sami obcokrajowcy.

• 2 1

• "..o tytuł >Mistrza Polski< w Wisłę walczyli sami obcokrajowcy."
        Też to pamiętam... i nie ma sensu dalej komentować.