Energa Wybrzeże Gdańsk bez szans z PGE Vive Kielce

Rafał Sumowski
2 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Krzysztof Komarzewski i jego koledzy nie zdołali postawić się mistrzom Polski. Teraz czekają ich znacznie łatwiejsze spotkania, ale o wielką stawkę, bo o utrzymanie w Superlidze. Krzysztof Komarzewski i jego koledzy nie zdołali postawić się mistrzom Polski. Teraz czekają ich znacznie łatwiejsze spotkania, ale o wielką stawkę, bo o utrzymanie w Superlidze.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża przegrali w Gdańsku z PGE Vive Kielce 29:42 (13:24). Mistrzowie Polski, choć przyjechali z zaledwie ośmioma zawodnikami z pola, kontrolowali całe spotkanie. Był to ostatni mecz gdańszczan w rundzie zasadniczej. Już wcześniej było pewne, iż znajdą się poza czołową ósemką i zagrają o utrzymanie w Superlidze. Faza play-out ruszy 16 kwietnia.

Witkowski, Chmieliński - Kondratiuk 6, Janikowski 4, Papaj 3, Adamczyk 3, Oliveira 2, Komarzewski 2, Wróbel 3, Prymlewicz 2, Salacz 3, Bednarek, Frańczak
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock)
Ivić, Wałach - Fernandez Perez 8, Moryto 9, Jurkiewicz 6, Kulesz 5, Mamić 5, Jachlewski 4, Bis 3, Aguinagalde 1

- PGE Vive to najlepszy zespół w kraju i jeden z najlepszych w Europie. Na pewno wyjdą na nas w mocnym składzie. Fajnie by było ich postraszyć. To byłoby bardzo budujące, nie mówiąc już o urwaniu punktów. Znamy swoje miejsce w szeregu, ale będziemy szukać naszych szans. Cennym doświadczeniem będzie już samo to, gdy zmusimy ich do tego, aby zagrali z nami na sto procent. Jeśli zagramy na maksimum naszych możliwości, to będzie ciekawe spotkanie - mówił nam przed meczem Piotr Papaj, skrzydłowy Wybrzeża.

Tu przeczytasz zapowiedź dzisiejszego meczu
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Ivić (PGE Vive Kielce) broni rzut Wróbla
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Bis (PGE Vive Kielce).
2'
Ivić (PGE Vive Kielce) zatrzymuje Salacza (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) w sytuacji sam na sam
2'
Zablokowany Kulesz (PGE Vive Kielce)
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
3'
Mamić (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Oliveira (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
5'
[1:3] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
5'
Nie trafia w bramkę Oliveira (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
6'
[1:4] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
6'
[2:4] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
7'
[2:5] Bramkę zdobywa Bis (PGE Vive Kielce).
7'
[2:6] Bramkę zdobywa Fernandez (PGE Vive Kielce). Kontra po przechwycie Moryty
8'
[3:6] Bramkę zdobywa Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
[3:7] Bramkę zdobywa Bis (PGE Vive Kielce).
8'
Ucierpiał Aguinagalde (PGE Vive Kielce)
10'
Witkowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) kapitalnie zatrzymał Morytę (PGE Vive Kielce)
10'
[3:8] Bramkę zdobywa Fernandez (PGE Vive Kielce).
10'
Witkowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Jurkiewicza (PGE Vive Kielce)
11'
[4:8] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
13'
[4:9] Moryto (PGE Vive Kielce) trafia do pustej bramki
13'
[4:10] Jurkiewicz do pustej bramki. Nie idzie gdańszczanom gra z wycofanym golkiperem.
14'
[5:10] Bramkę zdobywa Oliveira (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
14'
[5:11] Bramkę zdobywa Fernandez (PGE Vive Kielce) po stracie Janikowskiego
15'
[6:11] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Potężny rzut od poprzeczki
15'
[6:12] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
16'
[7:12] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
17'
[7:13] Bramkę zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
17'
[8:13] Bramkę zdobywa Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
17'
[8:14] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
18'
[8:15] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
19'
[8:16] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
czas
19'
Przerwa na żądanie (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
19'
[9:16] Bramkę zdobywa Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
20'
Oliveira (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) obok bramki
20'
[9:17] Bramkę zdobywa Fernandez (PGE Vive Kielce).
20'
[9:18] Jachlewski sam na sam nie dał szans Chmielińskiemu
22'
Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) zablokowany
22'
Aguinagalde (PGE Vive Kielce) kozłem prosto w Chmielińskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
23'
Ivić (PGE Vive Kielce) odbija piłkę po rzucie Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
23'
[10:18] Komarzewski trafia ze skrzydła
24'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni dwa razy, ale i tak karny dla gości
24'
[10:19] Moryto trafia z 7. metra
24'
[11:19] Bramkę zdobywa Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
24'
[11:20] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
24'
[11:21] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
25'
[12:21] Efektowna bramka Janikowskiego, który wysoko chwycił piłkę i mając ją w ręce przez ułamek sekundy, mocno rzucił pod poprzeczkę
26'
[12:22] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
26'
Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
Oliveira (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) nad bramką
27'
[12:23] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
28'
[13:23] Bramkę zdobywa Komarzewski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
29'
Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
[13:24] Fernandez z karnego pokonał Chmielińskiego
wykluczenie
30'
Bis (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
30'
Ivić (PGE Vive Kielce) odbija piłkę po rzucie karnym Komarzewskiego (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
30'
Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) sam na sam trafia w poprzeczkę
30'
Koniec I połowy. PGE Vive prowadzi w Gdańsku z Energą Wybrzeżem 24:13
Nie ma niespodzianki. Choć mistrzowie Polski przyjechali z zaledwie ośmioma zawodnikami z pola, kontrolują mecz od pierwszej minuty. Każdy z nich ma już na koncie przynajmniej po bramce. W zespole gospodarzy największy dorobek ma Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk), zdobywca czterech trafień.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
[13:25] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
31'
[14:25] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
32'
[14:26] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
32'
[14:27] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
32'
Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) obok bramki
34'
[14:28] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
34'
[15:28] Bramkę zdobywa Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
35'
[15:29] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
35'
[16:29] Bramkę zdobywa Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
36'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Moryty (PGE Vive Kielce)
37'
Ivić (PGE Vive Kielce) broni rzut Prymlewicza (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
38'
[17:29] Bramkę zdobywa Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
39'
Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) zablokowany przez Ivicia (PGE Vive Kielce)
39'
[18:29] Bramkę zdobywa Papaj (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
39'
[18:30] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
41'
[19:30] Bramkę zdobywa Prymlewicz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
czas
41'
Przerwa na żądanie (PGE Vive Kielce).
45'
Ivić (PGE Vive Kielce) broni karnego Kondratiuka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
45'
[19:31] Bramkę zdobywa Fernandez (PGE Vive Kielce).
46'
[19:32] Bramkę zdobywa Fernandez (PGE Vive Kielce).
46'
[20:32] Bramkę zdobywa Adamczyk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
46'
[20:33] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
47'
[21:33] Bramkę zdobywa Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
47'
Bednarek (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
47'
[21:34] Moryto trafia z karnego
48'
Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) prosto w Ivicia (PGE Vive Kielce)
48'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) świetnie broni rzut Bisa
49'
[21:35] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
czas
49'
50'
[22:35] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
51'
[22:36] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
51'
[22:37] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
52'
Ivić (PGE Vive Kielce) broni rzut Wróbla, w odpowiedzi Moryto (PGE Vive Kielce) przez całe boisko do pustej bramki, ale nie trafia
52'
[23:37] Bramkę zdobywa Janikowski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
53'
Chmieliński (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Bisa
53'
[23:38] Fernandez do pustej bramki
53'
[24:38] Bramkę zdobywa Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
54'
Komarzewski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) prosto w Ivicia (PGE Vive Kielce)
54'
[24:39] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
54'
Ponownie broni Ivić (PGE Vive Kielce), tym razem rzut Frańczaka (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk)
55'
[24:40] Mamić trafia lobem nad Chemielińskim
55'
Można odnieść wrażenie, że co któryś rzut gdańszczan trafia dokładnie prosto w Ivicia (PGE Vive Kielce)
56'
[25:40] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
56'
Dwie z rzędu straty gdańszczan
57'
[26:40] Bramkę zdobywa Kondratiuk (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
57'
[26:41] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
58'
[26:42] Moryto trafia sam na sam z Chmielińskim
58'
[27:42] Bramkę zdobywa Wróbel (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
59'
[28:42] Adamczyk trafia po przechwycie i indywidualnej kontrze
59'
W poprzeczkę rzucają goście
60'
[29:42] Bramkę zdobywa Salacz (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
60'

Wyniki 26 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - PGE Vive Kielce 29:42 (13:24)
  • Gwardia Opole - ARKA GDYNIA 30:19 (13:12)
  • Chrobry Głogów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28 (13:14)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 16:28 (6:14)
  • Stal Mielec - Piotrkowianin 27:29 (13:14)
  • Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 23:23 k. 4:2 (15:11)
  • Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 21:24 (10:9)

Opinie (10) 1 zablokowana

• Jednak niepodzianka!

Myślałem że będzie tzw."Swinski remis."
    Kto Wie kiedy w Piłce ręcznej jest właśnie taki Remis?

• 4 0

• Fotografa zabrakło?

Mogliście chociaż fotografa wysłać na mecz, a nie dawać zdjęcie z meczu z Płockiem :)

• 14 0

• Kielce bez wysiłku......

Nawet bez " ławki" przyjechali...dobrze, że się zlitowali, bo wynik byłby jeszcze zabawniejszy...

• 8 8

• Mecz nie zaskoczyl wynikiem (2)

Chociaż uwaźam że chlopaki z Wybrzeża dawali rade i troche cisnienie podniesli Vive. Fajna atmosfera na hali robila tez swoje. Dla mnie ogolnie niezle widowisko.