stat
PATRONAT

ERGO Hestia Championships - Mistrzostwa Europy olimpijskiej klasy RS:X (4 opinie)

 • Kalendarz
  19 - 25 sierpnia 2018, godz. 11:00
 • Lokalizacja
  Sopot
 • Bilety
  wstęp wolny

SKŻ ERGO Hestia Sopot będzie gospodarzem windsurfingowych mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X juniorów i seniorów, które zorganizuje razem z Polskim Związkiem Żeglarskim. Będzie to doskonała okazja do uświetnienia 35. rocznicy powstania sopockiego klubu.

Zawiadomienie o regatach.

Harmonogram 22-25.08:
Godz. 09:00 - odprawa trenerów
Godz. 11:00 - start wyścigów

25 sierpnia - Finał
Godz. 09:00 - odprawa trenerów
Godz. 11:00 - start wyścigów finałowych
Godz. 19:00 - dekoracja zwycięzców i zakończenie regat (okrągły biały namiot na plaży przy SKŻ)


Na wodach Zatoki Gdańskiej zaroi się nie tylko od najlepszych windsurferów w Europie, ale także z innych kontynentów, ponieważ impreza będzie miała charakter otwarty i będą mogli wziąć w niej udział także zawodnicy spoza Europy. Pierwsze wyścigi zaplanowane są na 21 sierpnia.

Polacy od lat należą do ścisłej światowej czołówki i najlepsi z nich na pewno stawią się na starcie tych prestiżowych regat, rozgrywanych na "własnym terenie". Na tegorocznych mistrzostwach Europy nie powinno zabraknąć utytułowanych wychowanków SKŻ ERGO Hestia Sopot, na czele z wicemistrzynią Europy z 2015 roku i mistrzynią świata z 2016 roku Małgorzatą Białecką oraz mistrzem Europy z 2015 roku i brązowym medalistą tej imprezy z 2016 roku Pawłem Tarnowskim.

Jedną z kandydatek do końcowego triumfu będzie także wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która ma w swoim dorobku także brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku.

Taki sam krążek zdobył wtedy również wychowanek sopockiego klubu Przemysław Miarczyński. Obecnie pełni rolę trenera kadry narodowej, chociaż oficjalnie nie zakończył jeszcze kariery sportowej jako zawodnik.

Windsurfingowe mistrzostwa Europy odbędą się w Sopocie już po raz trzeci w historii. W 2004 roku zawodnicy rywalizowali w klasie Mistral, gdzie złoto wywalczył Przemysław Miarczyński, a w 2010 roku była to klasa RS:X i tam brązowe medale zdobyli Zofia Klepacka oraz Piotr Myszka. Bardzo dobrze spisała się także Małgorzata Białecka, która w świetnym stylu wygrała wyścig medalowy i ostatecznie zajęła szóste miejsce. Taką samą pozycję w klasyfikacji końcowej zajął Miarczyński. Myszka także w tegorocznych Mistrzostwach Europy ERGO Hestia w olimpijskiej klasie RS:X juniorów i seniorów będzie liczył się w walce o czołowe pozycje. Grupa ERGO Hestia od 16 lat jest głównym i tytularnym sponsorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot.

Żeglarstwo jest istotnym elementem życia lokalnej społeczności, dlatego wsparcie trójmiejskiej młodzieży i sportowców wpisuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej firmy. Efektem tej współpracy jest wychowanie wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz utytułowanych olimpijczyków. ERGO Hestia aktywnie wspiera wydarzenia organizowane przez klub oraz zawodników.

Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot działa już 35 lat. Początki sięgają 1983 roku, kiedy to zawodnicy i członkowie sekcji windsurfingowej działającej przy klubie "Neptun" w Gdańsku powołali do życia Sopocki Klub Żeglarski.

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • Kłamstwo: (2)

  Sopocki Klub Żeglarski ergo hestia Sopot działa już 35 lat.

  Sopocki Klub Żeglarski (bez Hestia) działa 35 lat, warto to podkreślić.
  Ubezpieczyciel wpadł na gotowe i wcale tak chętnie nie "sponsorował", ale teraz chętnie odcina kupony.

  • 3 1

  • dobrze, że jest sponsor tytularny (1)

   wolałbyś bez sponsora -:)) - bardzo dobrze, że ERGA - hestia jest przy SKŻ, dobrze, że odcina kupony, bo to oznacza, że ta dyscyplina 'coś daje'. Zawodnicy bez wsparcia niewiele mogliby osiągnąć.

   • 1 0

   • Nie zrozumiałeś komentarza ziomek

    • 1 0

 • Niedawno zakończyły się MŚ

  Zosia Klepacka była 5 na MŚ
  Paweł Tarnowski również 5 w Danii

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24.09 g.18.00
Górnik Łęczna
25.09 g.12.20
Gwardia Opole
25.09 g.14.00
Awenta Pogoń Siedlce
25.09 g.16.00
Polonia Środa Wlkp.
23.09 g.19.30
Polski Cukier Pszczółka Start Lublin
21.09 g.17.30
Jagiellonia Białystok
20.09 g.18.00
Skra Częstochowa
2:1 mecz w Gdyni
18.09 g.20.00
Piast Gliwice
18.09 g.19.30
Sandra Spa Pogoń Szczecin