Edach Budowlani Lublin - Lechia Gdańsk 24:15. Rugbiści nie zagrają o medale

dak.
21 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (9)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Lechia Gdańsk przegrała w Lublinie. Lechia Gdańsk przegrała w Lublinie.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z zespołem Edach Budowlani Lublin 15:24 (3:12) w 17. kolejce Ekstraligi Rugby. Po tej porażce rugbiści definitywnie stracili szansę na grę o medale w sezonie 2022/23 i w ostatnich meczach będą mogli powalczyć co najwyżej o 5. miejsce.

Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 23:39 w derbach. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 23:39 w derbach. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Punkty dla Budowlanych: Oleksandr Novikov 5, Piotr Wiśniewski 5, Grzegorz Szczepański 5, Piotr Psuj 5, Nkululeko Ndlovu 2, Kuziwakwashe Kazembe 2

Punkty dla Lechii: Igor Olszewski 5, Robert Wójtowicz 5, Rafał Janeczko 4, Paweł Boczulak 3

LECHIA: Nel (47 Olszewski), Buczek, Szymanowski - Dabkiewicz, Krużycki (53 Lademann) - Płocka, Kossakowski, Smoliński - Boczulak (43 Janeczko) - Daniels - Niespodziany, Klaasen, Wójtowicz, Czerniak (41 Rokicki, 49 Kruszczyński) - Kolas

Lechia Gdańsk definitywnie straciła szanse na grę o medale w sezonie 2022/23. Po porażce w Lublinie strata do pierwszej "czwórki" wynosi 19 punktów, więc nawet wygrywając kolejne pozostałe spotkania, biało-zieloni nie będą mieli możliwości odrobić tej różnicy. Przypomnijmy, że dwie czołowe drużyny zagrają o złoto, a trzecia i czwarta o brąz.

Podopieczni Pawła Lipkowskiego mogą mieć poczucie niedosytu, bo nie tylko postawili się Edach Budowlanym, ale dominowali zwłaszcza w pierwszej połowie. To właśnie oni otworzyli wynik po rzucie karnym wykonywanym przez Pawła Boczulaka.

Inteligentna piłka w rugby. Derby Trójmiasta. Przeczytaj zapowiedź kolejki Inteligentna piłka w rugby. Derby Trójmiasta. Przeczytaj zapowiedź kolejki

Skromne prowadzenie 3:0 utrzymywało się niemal do końca pierwszej połowy. Wtedy miejscowi przeprowadzili dwie skuteczne akcje w krótkim odstępie czasu. Najpierw przyłożenie zaliczył Oleksandr Novikov, a następnie podobnie uczynił Piotr Wiśniewski. Jednak Nkululeko Ndlovu udało się podwyższyć tylko raz, dzięki czemu jego drużyna prowadziła 12:3 w przerwie pojedynku.

Udana końcówka pierwszej części gry podbudowała miejscowych, którzy kontynuowali dobrą grę po zmianie stron. Kolejne przyłożenie po sprincie bardzo szybko wykorzystał Grzegorz Szczepański.

Goście nie pozostawali dłużni. Szukali okazji za pomniejsze różnicy i znaleźli ją w 60. minucie, gdy po akcji Milana Kossakowskiego odpowiedział Igor Olszewski. Do próby podwyższenia tym razem podszedł Ronaldo Daniels, ale nie kopnął wystarczająco celnie.

Posnania - Lechia Gdańsk 5:35. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Posnania - Lechia Gdańsk 5:35. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Lechia nie traciła nadziei na zwycięstwo, ale to Budowlani dopięli swego i w ostatniej minucie zapewnili sobie ofensywny punkt bonusowy po przyłożenia Piotra Psuja. Sędzia jednak nie skończył jeszcze spotkania, co wykorzystali przyjezdni. Szybko wznowili grę i w polu punktowym zdążył znaleźć się jeszcze Robert Wójtowicz, ustanawiając wynik spotkania 24:15.

10 Up Fitness Skra Warszawa 17 6 0 11 367:334 -62
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Tabela wprowadzona: 2023-05-21

Wyniki 17 kolejki

• ARKA GDYNIA - OGNIWO SOPOT 23:39 (6:29)
  • Edach Budowlani Lublin - LECHIA GDAŃSK 24:15 (3:12)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Posnania 80:12 (42:7)
  • Juvenia Kraków - Orkan Sochaczew 21:36 (0:24)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Up Fitness Skra Warszawa 25:0 (walkower)
dak.

Opinie (9)

Wszystkie opinie

• Kibic

Panowie, do cholerny, czy Wy się umówiliście na te porażki..

• 4 1

• Opinia wyróżniona

Lechia (1)

Dobrze w obronie do momentu w którym Buczek zszedł z boiska stałe fragmenty gry ok.Beska zdecydowanie musi pracować nad wyrzutem,Janeczko ,Rokicki wieku się niestety nie oszuka pomału sportowa emerytura się kłania.Lublin pokazał grając w przewadze jak się zdobywa punkty i wygrywa mecze..W Lechii wszystko wolno,przewidywalnie brakuje szybkości,nabiegania,tempa gry.

• 8 0

• Akurat Tomek zrobił fajna akcje - brawo! Ale co do Rafała muszę się zgodzić. Dziekujemy za te lata ale czas najwyższy już zejść z boiska na stałe.

• 3 3

• Przecież

To że Lechia nie zagra o medale było wiadomo dużo wcześniej. Po przegranym do zera u siebie meczu z Orkanem.

• 3 1

Pamiętam jeszcze czasy jak młyn Lechii stał jak mur.
    Przykro patrzeć jak prawie wszyscy robią nam cofkę

• 10 0

• Za szybko trenerze te zmiany szczególnie 9. Rafał Janeczko - 9, która nie podaje.. i to on zepsol ważna akcje, przez która lechia nie miała już szans na wygrana. Który to już raz? Wstyd

• 4 1

• KIBIC (1)

Mecz zawalił ponownie Rokicki jak zaczynało iść do przodu znowu puściły mu nerwy - który to już raz . Głupia kartka i przegrana.

• 7 1

• A co My mamy od niego wymagać?
      Pozer. Brak stabilności psychofizycznej. Za dużo przyjął suplementacji. Pamiętacie finał w Łodzi i akcja symulka ? Ten człowiek nigdy nie był sportowcem.