Siatkarki Atomu Trefla gładko wygrały z Aluprofem

8 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Sopockie siatkarki rozpoczęły ligowe rozgrywki w 2014 roku od pewnego zwycięstwa. Sopockie siatkarki rozpoczęły ligowe rozgrywki w 2014 roku od pewnego zwycięstwa.

Siatkarki Atomu Trefla rozpoczęły nowy rok w Orlen Lidze od wyjazdowego zwycięstwa z Aluprofem Bielsko-Biała 3:0 (25:13, 25:15, 25:19). Sopocianki zagrały znakomicie w przyjęciu, imponującą skuteczność miała w tym elemencie Kimberly Hill. Cieniem na łatwej wygranej położył się wypadek Zuzanny Efimienko, która po zderzeniu z MVP spotkania Charlotte Leys, opuściła halę w karetce.

ALUPROF: Wilk, Beier 2, Lis 6, Horka 7, Ciaszkiewicz-Lach 9, Nikić 2, Wojtowicz (libero) oraz Szymańska 1, Pelc 1, Strózik 5, Łyszkiewicz, Trojan 1.

ATOM TREFL: Bełcik 5, Leys 12, Efimienko 7, Podolec 12, Hill 11, Szeluchina 6, Zenik (libero) oraz Łukasik 5, Kaczorowska 1, Radulović.

Sopocianki, które do Bielska-Białej zjeżdżały na raty po turniejach eliminacyjnych mistrzostw świata, rozpoczęły mecz z trzema reprezentantkami w wyjściowym ustawieniu: Izabelą Bełcik, Mariolą Zenik oraz Charlotte Leys. Asem serwisowym mecz rozpoczęła rozgrywająca polskiej kadry Bełcik, ale gospodynie wyrównały po ataku Małgorzaty Lis. Przy stanie 3:3 błędy w ataku popełniać zaczęły bielszczanki i zrobiło się 5:3 dla Atomu, ale zagrywkę zepsuła Zuzanna Efimienko.

Do pierwszej przerwy technicznej punktowały jednak tylko sopocianki, który wywalczyły prowadzenie 8:4. Chwilę później punkt zdobyła Bełcik, która następnie umożliwiła atak z obejścia Julii Szeluchinie, a asem serwisowym popisała się Kimberly Hill (11:5).

O czas poprosiły gospodynie jednak zaraz po powrocie na parkiet w aut zaatakowała Danijela Nickić i mistrzynie Polski prowadziły już 12:5. Dobra gra sopocianek w bloku pozwoliła na prowadzenie 16:7 do drugiej przerwy technicznej. Po asie serwisowym zaliczyły Justyna Łukasik i Hill. Ta druga chwilę później zmarnowała wprawdzie piłkę setową, zagrywając w aut, ale w następnej akcji atakiem z drugiej linii ustaliła wynik pierwszej partii.

Drugi set znów udanie rozpoczęły podopieczne trenera Teuna Buijsa. Po udanym ataku Leys z lewego skrzydła zagrywkę zepsuła jednak Bełcik. Gospodynie od stanu 3:3 wyszły na prowadzenie 6:3 po bloku Sylwii Pelc na Hill, ale na skutek własnych błędów pozwoliły sopociankom wyrównać na 7:7. W siatkę zaatakowała jednak Anna Podolec i po raz pierwszy na przerwę z prowadzeniem schodziły zawodniczki Aluprofu.

Sopocianki szybko odrobiły straty z nawiązką, zdobywając aż 5 punktów z rzędu (13:9), a po kolejnych błędach rywalek, blokach Efimienko i Podolec oraz kolejnym asie serwisowym (Leys), prowadziły 19:10. Po błędach w ataku Kolety ŁyszkiewiczHeike Beier drugą piłkę setową atakiem blok-aut wykorzystała Hill.

Trzecia partia rozpoczęła się dla Atomu Trefla fatalnie. Efimienko podczas akcji zderzyła się z Leys, która uderzyła ją kolanem w nos. Polska środkowa opuściła halę w karetce, udając się do szpitala. Mimo tej straty, sopocianki nie zwolniły tempa i podobnie jak w poprzednich setach, szybko wypracowały przewagę.

Przy stanie 12:8 w antenkę zaatakowała wprawdzie Leys, ale ataki Podolec i Bełcik, a następnie nieudane zagrania gospodyń pozwoliły na wypracowanie 7 punktów przewagi przy drugiej przerwie technicznej. Bezradne bielszczanki nie były w stanie odmienić losów meczu. Choć obroniły pierwszą piłkę meczową udanym atakiem Horki (19:24), to chwilę później prosto w siatkę zagrała Marta Szymańska, kończąc spotkanie.

MVP meczu została Leys, która zdobyła 12 punktów i miała znakomite 78 procent poprawnego przyjęcia. Jeszcze lepiej spisała się w tym elemencie Hill, która przyjmując piłkę ponad trzykrotnie częściej, zaliczyła tę statystykę na poziomie 79 procent. Przy pięciu przyjęciach perfekcyjna była sopocka libero Mariola Zenik. Symboliczny debiut w Atomie Treflu zaliczyła rozgrywająca Bojana Radulović, która pojawiła się na zagrywce w trzecim secie.

Wyniki 13 kolejki

• Aluprof Bielsko-Biała - ATOM TREFL SOPOT 0:3 (13:25, 15:25, 19:25)
  • Impel Wrocław - Siódemka SK Bank Legionovia 3:0 (25:14, 25:15, 25:16)
  • PGNiG Nafta Piła - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:17, 26:24)
  • Beef Master Budowlani Łódź - Chemik Police 1:3 (21:25, 22:25, 25:18, 14:25)
  • Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 1:3 (15:25, 20:25, 25:22, 19:25)

Opinie (9)

• Mam nadzieję, że Efimienko postawią "na nogi" do 12 bm. (2)

Efimienko może zagrać w masce ochronnej, o ile nic poważnego się nie stało. Tylko czy ładna kobieta zechce zagrać w masce?. Cieszy dobra forma Leys, Podolec i Hill, które zdobyły najwięcej punktów w meczu. Biorąc pod uwagę wynik, reszta Atomówek też dobrze grała. Ważna jest bowiem dobra forma przed meczem z Impelem w niedziele i wkrótce po tym z Eczibasi Stambył w ramach LM.

• 17 3

• Kontuzja z. Efimienko

Zuzia Efimienko ma rozcięty łuk brwiowy. Jeśli nie ma wstrząsu mózgu to wb ok na 12 bm.

• 6 1

• Może z impelkiem pogra trochę dłużej Łukasik. Fajnie byłoby żeby dziewczyna się w końcu 'rozegrała'

• 15 2

• Trzymaj się Zuzka :)

• 9 1

• z tego miasta zlodziejskiego trzeba uciekac jak najszybciej (1)

• 1 13

• A co masz na myśli?

• 5 0

• najlepsze zawodniczki z zza granicy, czemu się dziwić potem, że od Belgijek baty zbieramy. (1)

Ta sytuacja przypomina mi "skecz" o polskich korporacjach, każdy ciągnie w swoją stronę, PZS chce mieć mocną reprezentację, kluby wyniki, a kibice jedno i drugie. Tak się jednak bez juniorów w klubach nie da.

• 5 4

• kto był mvp ???

jak się nie mylę to mvp została Aneczka Podolec .... jak jak ktoś narzeka na siatkarki - będące 26 na świecie to niech będzie kibicem sportu narodowego szmacianki miejsce między 56 a 70 na świecie ....

• 1 0

• Zuzia ;););) Nasza Zuzia B-)B-)B-)B-)

Zuzia trzymaj się wrcaj szybko na treningi jesteś czołową zawodniczką Atomu... piękny mecz....