Arka II sięgnęła po cenną wygraną w Dębnicy

18 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Dawid Kubowicz w rezerwach Arki spędził całą wiosnę. Niechciany w pierwszym zespole gdynian obrońca jest nieocenionym wsparciem dla drużyny trenera Grzegorza Witta. W niedzielę jego pewnie egzekwowany rzut karny zapewnił jej zwycięstwo w Dębnicy. Dawid Kubowicz w rezerwach Arki spędził całą wiosnę. Niechciany w pierwszym zespole gdynian obrońca jest nieocenionym wsparciem dla drużyny trenera Grzegorza Witta. W niedzielę jego pewnie egzekwowany rzut karny zapewnił jej zwycięstwo w Dębnicy.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na wyjeździe Korala Dębnica 1:0 (0:0) i przybliżyły się do pozostania w III lidze. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Dawid Kubowicz, a jedenastkę wywalczył Michał Jankowski, który jeszcze przed przerwą opuścił boisko z rozciętą głową. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek żółto-niebiescy mają 4 punkty przewagi nad 10. miejscem, które na chwilę obecną, jako ostatnie, gwarantuje utrzymanie.

Bramka: Kubowicz 3 karny

ARKA II: Kędra - Stolc, Robakowski, Marcjanik, Dampc - Sulewski (90 Kreft), Kubowicz, Mosiejko, Patelczyk (70 Matys), Jankowski (40 Szulc) - Wardziński (80 Fierka)

Wygrana w Dębnicy była dla rezerw Arki drugim triumfem z rzędu po zwycięstwie nad Lechią II Gdańsk. Podobnie jak w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Dawid Kubowicz. Nominalny obrońca gający ostatnio jako defensywny pomocnik już na początku spotkania pewnym uderzeniem zdobył bramkę z rzutu karnego. Chwilę wcześniej w szesnastce faulowany był Michał Jankowski, który znalazł się w pojedynku jeden na jednego z bramkarzem.

- Mecz ułożył się dla nas znakomicie. Szybko zdobyta bramka sprawiła, że rywal się otworzył i mieliśmy okazję do gry z kontry. Niestety, nasze kontrataki nie były tak skutecznie, jak w meczu z rezerwami Lechii. Zawsze brakowało gdzieś ostatniego spotkania - mówi trener Witt.

Chwilę przed przerwą boisko musiał opuścić aktywny na lewym skrzydle Jankowski. Zawodnik, który wywalczył rzut karny na początku spotkania, rozciął sobie głowę w starciu z rywalem, który uderzył go kolanem.

- Mieliśmy sporo problemów przy stałych fragmentach gry. Koral to drużyna znacząco przewyższająca nas fizycznie. Są wyżsi i silniejsi, przez co trudno było sobie z nimi poradzić. Na szczęście czujnie w bramce spisywał się Dawid Kędra, choć w drugiej połowie gospodarze zagrali bardzo ofensywnie - dodaje szkoleniowiec Arki II.

Żółto-niebiescy najlepszą okazję na podwyższenie prowadzenia mieli około 70 minuty, gdy w pojedynku sam na sam z bramkarzem znalazł się Maciej Wardziński. Piłka odskoczyła jednak napastnikowi spod nogi i Arka nie zdołała powiększyć już przewagi.

Zwycięstwo nad Koralem jest dla gdynian bardzo cenne. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek daje im bowiem 4 punkty przewagi nad 10 miejscem w tabeli. Na chwilę obecną jest to ostatnia lokata, która zapewnia utrzymanie w Grupie Bałtyckiej. Przypomnijmy, że ostateczna ilość spadkowiczów uzależniona jest od rozstrzygnięć w II lidze.