Rugbiści Lechii kończyli w 13, ale wygrali

2 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Robert Wójtowicz był autorem jednego z trzech przyłożeń dla Lechii w meczu w Lublinie. Robert Wójtowicz był autorem jednego z trzech przyłożeń dla Lechii w meczu w Lublinie.

W dobrych humorach zakończyli mecz z Lublinie z Budowlanymi rugbiści Lechii Gdańsk. Choć w drugiej połowie po dwóch czerwonych kartkach grali w 13, udało się im utrzymać przewagę nad rywalem wygrać 30:17 (27:5). Jedynym minusem jest brak bonusowego punktu, do którego zabrakło jednego przyłożenia.

W SOBOTĘ WYGRAŁO OGNIOWO SOPOT, A PRZEGRAŁA ARKA GDYNIA

Punkty dla Lechii:
Jędrzej Nowicki 15, Johannes Grobler 5, Wilhelmus Staphost 5, Robert Wójtowicz 5

LECHIA: Kacprzak (64 Śmietański), Buczek (58 Beśka), Witoszyński (51 Muchlado) - Dabkiewicz, Lademann (13 Olszewski) - Płonka, Pawłowski (64 Wójcik), Staphorst - Boczulak - Nowicki - Bracik, Grobler (41 Wielgosz, 70 Zdun), Riekert, Kwiatkowski - Wójtowicz

Rugbyści Lechii jechali do Lublina w roli zdecydowanego faworyta i swoją dominację potwierdzili już w pierwszej połowie spotkania. w niej zaliczyli trzy przyłożenia, których autorami byli: Johannes Grobler, Wilhelmus StaphostRobert Wójtowicz. Do tego między słupy świetnie kopał Jędrzej Nowicki. Rugbista, który w CV ma występy w we francuskim Macon oraz Skrze Warszawa, a także w młodzieżowej reprezentacji Polski, świetnie wszedł do drużyny biało-zielonych.

Jednak już w pierwszej połowie urazu doznał Rafał Lademann, a w 41. min. boisko musiał z tego samego powodu opuścić Grobler. Ale to nie był koniec osłabień Lechii. Po wznowieniu gry w drugiej połowie mieliśmy przepychankę na boisku, po której czerwoną kartkę obejrzał Rafał Dabkiewicz. Nieco ponad kwadrans później ten sam kartonik obejrzał Staphost. To sprawiło, że biało-zieloni musieli grać w 13 przeciwko 15 rywali.

- Przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie. Prowadziliśmy grę przez pierwszą połowę. Wtedy wykonywaliśmy to, co sobie założyliśmy. Niestety druga zaczęła się nieco nerwowo co przyniosło kartki dla naszych zawodników. Wtedy trzeba było trochę zmienić sposób grania. Mieliśmy pokaźną przewagę, ale należało ją utrzymać. Dlatego wielkie gratulacje dla drużyny, że to się udało - mówi Paweł Lipkowski, trener Lechii.
Minus może stanowić fakt, że gdańszczanom nie udało się zaliczyć czwartego przyłożenia, która przyniosłoby punkt bonusowy. W drugie połowie zaliczyli oni skuteczną akcję jedynie po kopnięciu z rzutu kalrnego Nowickiego.

- Brak czwartego przyłożenia wynikał z tego, że mocno zmieniły się dla nas warunki gry w drugiej połowie. Skupiliśmy się na utrzymaniu przewagi - dodaje Lipkowski.

Wyniki 2 kolejki

• ARKA GDYNIA - Pogoń Siedlce 8:45 (8:28)
  • Budowlani SA Łódź - OGNIWO SOPOT 18:23 (15:12)
  • Budowlani Lublin - LECHIA GDAŃSK 17:30 (5:27)
  • Juvenia Kraków - KS Budowlani Łódź 35:27 (7:13)

Opinie (23)

• Ufff

Wynik z Lublina i okoliczności w których został on osiągnięty pozwalają sądzić, że porażka Lechii w pierwszej kolejce była wypadkiem przy pracy. Niestety, rugbiści z Gdańska lubią się potknąć na początek sezonu, co miało miejsce chociażby w 2012, mistrzowskim roku.

• 10 3

• brawo chlopaki

• 8 3

• Do krytyków (2)

Gdzie są Ci wielcy ZNAWCY rugby co tak narzekali na zarząd i zespół po porażce z Arką? Radzę wstrzymać się następnym razem z bzdurnymi i przedwczesnymi opiniami , dajcie zarządowi i zespołowi spokojnie popracować.

• 8 8

• Nie kompromituj się... (1)

... Wygrana Lechii cieszy, co prawda Lublin to jedna z najsłabszych drużyn, ale tam zawsze nie było łatwo.
      Wygrana, nie zmieni obrazu zarządu, jego absurdalnych decyzji i działania w chaosie.
      Faktycznie zarząd cieżko pracuję... :)

• 11 3

• Widze że grupa kilku osob dalej zyje z glowa w chmurach ze jest pieknie i dobrze w Lechii

• 8 3

• do optymalnej formy to lata świetlne... Walczyć, trenować, Lechijka musi panować !

• 7 4

• (3)

Dwie nastepne kolejki zweryfikuja sytuacje Lechi

• 8 2

• a u ciebie kto zweryfikuje twoją ortografie? (2)

• 1 6

• (1)

Może ten sam, kto Twoją interpunkcję.....

• 3 1

• Polecam korektor Stiksza - Powała-Niedźwiecki.

• 4 4

• (3)

czy zawodnicy ktorzy sie bija na boisku otrzymuja wysokie kary finansowe ?? na zachodze wysokimi karami zalatwili temat bujek.

• 3 5

• Kary finansowe mogłyby zostać wprowadzone, ale chciałbym przypomnieć pomysłodawcy, że duża część zawodników gra bez korzyści finansowej. A jeśli już zarabia na rugby to są to bardzo niskie kwoty. Więc nawet 100zł kary to już spory wydatek dla zawodników - zawodnikowi bardziej opłacałoby się nie grać.

• 5 0

• wez zejdż na ziemie typie. mają płacić z czego? (1)

kto płaci jakiekolwiek pieniądze? Lechia, Arka i może Łódź... reszta gra za free. a ty wymagasz nie wiadomo co. jakich bujek poza tym. nic takiego się nie zdarza generalnie. a na meczach we francji też dostają czerwa i co?

• 3 1

• i na tym sie nie konczy

dostaja czerwona kartke i potem maja z tego tytulu duze problemy , a u nas leja sie po mordach a potem komisja gier zawiesza gracza na 2-3 mecze i to tyle. super promocja rugby. juz nie wspomne ze 21 wiek gdzie mozna z kibla robic transmisje a nie widac nic w tv ani internecie na zywo. zasciankowy sport sie robi

• 0 2

• Na następny mecz nie bedzie nawet 15 a za kartki beda kary po minimum 3 mecze

• 5 4

• Lechii potrzeba przede wszystkim zgrania. Widać to było tydzień temu, kiedy przed meczem z Arką oraz w pierwszych jego minutach wypadli z gry zawodnicy typowani na łącznika ataku. Później było już tylko gorzej, co wykorzystali zawodnicy gdyńskiej drużyny. Mecz w Lublinie pokazał, że może znacznie lepiej, choć w drugiej połowie jeszcze wkradły się nerwy. Problem polega na tym, że zgranie drużyny w dostępnym składzie powinno nastąpić zdecydowanie wcześniej. Po pierwsze, nie zostałyby stracone punkty z Arką, a przynajmniej nie doszło by do tego po tak słabej grze, natomiast w Lublinie zapewne odnotowano by zwycięstwo za 5 punktów. Po drugie, Lechię czekają teraz dwa arcyważne spotkania: z Budowlanymi SA u siebie oraz z Ogniwem na wyjeździe. Rugbiści Lechii muszą ten czas przepracować na ponad 100%.

• 6 0

• ? (1)

Patrząc na godziny pisania opinii na tym portalu dochodzę do wniosku ze zawodnicy sami ze sobą rozmawiają będąc chyba jeszcze w autobusie😉