Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 2:0. Nuda, a gole od 85. minuty

mip.
17 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku przegrali po raz trzeci w zmaganiach grupy mistrzowskiej drugiej grupy III ligi. Najlepszą okazję dla biało-niebieskich zmarnował Damian Garbacik (na zdjęciu). Piłkarze Bałtyku przegrali po raz trzeci w zmaganiach grupy mistrzowskiej drugiej grupy III ligi. Najlepszą okazję dla biało-niebieskich zmarnował Damian Garbacik (na zdjęciu).

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Elaną Toruń 0:2 (0:0) w meczu 24. kolejki grupy drugiej III ligi. Z boiska przez większość czasu wiało nudą, a losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce, kiedy gospodarze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców.

Lenkiewicz 85, Antkowiak 93

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Lengiewicz, Liberacki - Wołowski, Goerke (72 Machol), Demiańczuk (72 Biedrzycki) - Gołuński (46 Andryszak), Buławski (46 Jankowski) - Marczak

Igor Jankowski w renomowanej agencji menedżerskiej

Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego po dwóch porażkach z rzędu wyruszyli do Torunia, aby przełamać złą passę. Pierwsza połowa w wykonaniu Bałtyku nie wyglądała jednak dobrze. Optyczną przewagę mieli torunianie. Gdynianie rzadko gościli pod polem karnym Elany i właściwie nie wypracowali sobie żadnej dogodnej sytuacji.

Po stronie miejscowych trzy dobre okazje miał Hubert Antkowiak. O sporym szczęściu mógł mówić jednak Mateusz Bartkowiak, bo futbolówka za każdym razem minimalnie mijała jego bramkę. Biało-niebiescy bezbramkowy remis po 45 minutach mogli zawdzięczać wyłącznie indolencji strzeleckiej torunian.

Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wlkp. 0:1. Relacja, foto, video

W szatni trener Jastrzębowski pobudził swoich podopiecznych do aktywniejszej gry, ci ruszyli z wyższym pressingiem i nie pozwalali już Elanie na swobodne rozgrywanie akcji. Sami jednak wciąż mieli problemy z przedostaniem się pod pole karne gospodarzy. Najlepszą okazję zmarnował Damian Garbacik po rzucie rożnym.

W końcówce więcej determinacji pokazali torunianie, którzy w 85. minucie dopięli swego i po precyzyjnym dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, Damian Lenkiewicz nie dał szans Bartkowiakowi. Bałtyk próbował jeszcze wyrównać, ale w doliczonym czasie gry skarcił go Antkowiak, pieczętując zwycięstwo Elany. Tym samym biało-niebiescy w rozgrywkach grupy mistrzowskiej wciąż pozostają bez choćby jednego wywalczonego punktu.

22 Mieszko Gniezno 23 0 2 21 9:82 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie 8 zespołów, a ich liczba może wzrosnąć jeszcze od 1 do 3 w zależności od tego, ile drużyn z województw tworzących tę grupę spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-04-18