Basket Gdynia wyeliminowany z Eurocup

12 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Anna Jakubiuk jest jedyną koszykarką Basketu 90, do której nie można mieć pretensji po środowym meczu. Anna Jakubiuk jest jedyną koszykarką Basketu 90, do której nie można mieć pretensji po środowym meczu.

Koszykarki Basketu 90 nie sprostały fazie eliminacyjnej Eurocup. W Szwajcarii dostały solidną lekcję koszykówki. Szybko roztrwoniły 10-punktową przewagę z pierwszego meczu, a później jedynie przyglądały się, jak rywalki odjeżdżają bardzo daleko. Wiele prostych błędów w ataku i w obronie oraz zaangażowanie jedynie Anny Jakubiuk w zdobywanie punktów sprawiły, że gdynianki zostały rozbite przez Elfic Fryburg 52:85 (14:26, 14:21, 10:19, 14:19). Szwajcarki weszły więc do fazy grupowej Eurocup, gdyż w dwumeczu zdobyły więcej punktów. Basket 90 musi poczekać co najmniej sezon więcej na powrót do europejskich pucharów.

Davis 21 (3x3, 8 zb., 8 as.), Tarakchian 19 (2x3, 15 zb., 6 as.), Turin 13 (3x3), Doolittle 12, Rol 6 oraz Fora 12 (1x3), Zali 2, Lugt 0, Perriard 0, Delaquis 0
Sędziowie: Vassallo, Gudas, Kucerova
Widzów: 200
Jakubiuk 18 (7 zb.), Grigalauskyte 10 (2x3, 7 zb.), Miłoszewska 10, Morawiec 5 (7 zb.), Skerović 4 (7 as.) oraz Puss 3 (1x3), Podgórna 2, Rembiszewska 0, Marcinkowska 0

Do Szwajcarii nie przyleciała z drużyną Carolyn Swords. Amerykanka nie została zgłoszona do gry w Eurocup do 30 września, gdyż występowała w WNBA. Kolejne okienko transferowe otwiera się w dniach 14-21 października

Basket 90 jest w Szwajcarii od wtorku. W tym czasie koszykarki odbyły dwa treningi, podczas których mogły zapoznać się z halą

SZWAJCARSKA PRZYGODA BASKETU 90
Gdyńskie koszykarki grają nie tylko o awans do fazy grupowej Eurocup. Chcą sprawić prezent drugiemu trenerowi Markowi Lebiedzińskiemu, któremu wczoraj wieczorem urodziła się córka
Przypomnijmy, że w eliminacjach wygra zespół, który zdobędzie zdobędzie więcej punktów w dwumeczu. W Gdynia Arenie Basket 90 wygrał 74:64

10-PUNKTOWA ZALICZKA KOSZYKAREK BASKETU 90 W EUROCUP
W składzie gdyńskiego klubu mamy Kotnis (BASKET Gdynia), skrzydłowa jednak nie zagra, gdyż dalej dochodzi do siebie po rekonstrukcji więzadła w kolanie. Na boisko wróci prawdopodobnie w grudniu. W Szwajcarii musi po prostu wypełnić miejsce w protokole, aby Basket 90 nie płacił kary
Gdynianki zaczynają piątką: 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia), 10 Grigalauskyte (BASKET Gdynia), 8 Skerović (BASKET Gdynia), 11 Morawiec (BASKET Gdynia), 13 Miłoszewska (BASKET Gdynia)
Pierwsza piątka zespołu z Fryburga: 8 Davis (Elfic Fryburg), 10 Rol (Elfic Fryburg), 15 Tarakchian (Elfic Fryburg), 11 Turin (Elfic Fryburg), 5 Doolittle (Elfic Fryburg)
1'
ZACZYNAMY MECZ, piłka dla Basketu 90
wolne (trafione oba)
1'
[2:0] Tarakchian (Elfic Fryburg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
2'
Niedokładna gra i niecelne rzuty po stronie gdynianek
za 2 punkty
2'
[4:0] 2 punkty zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
2'
Elfic - skandują kibice w hali, która może pomięsić ponad 2,5 widzów. Dzisiaj jedna z głównych trybun jest jednak schowana, a na pozostałej części zasiada ich około 200
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[4:1] Tylko jeden rzut wolny trafia 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
za 3 punkty
3'
[7:1] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Turin (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
3'
[7:3] 2 punkty z półdystansu zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
za 3 punkty
4'
[10:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Tarakchian (Elfic Fryburg).
czas
4'
Przerwa na żądanie Dydek (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
4'
[10:5] 2 punkty zdobywa 8 Skerović (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
5'
[10:7] 2 punkty zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia), która minimalnie przekroczyła linię 6,75 m
za 3 punkty
5'
[13:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Turin (Elfic Fryburg).
6'
[13:8] Tylko jeden rzut wolny trafia 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
7'
[15:8] 2 punkty spod kosza zdobywa Tarakchian (Elfic Fryburg).
za 3 punkty
7'
[18:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
7'
[18:10] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET Gdynia).
8'
W podkoszowym starciu urazu doznała Miłoszewska (BASKET Gdynia). Środkowa została trafiona w kolano i ma problem żeby chodzić. Udzielana jest jej pomoc medyczna poza boiskiem
8'
[19:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Rol (Elfic Fryburg).
8'
Już trzeci faul popełnia Remibiszewska. Gdyński klub ma więc problemy ze środkowymi
8'
[20:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Rol (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
8'
[20:12] 2 punkty spod kosza zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
9'
[22:12] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
9'
[24:12] 2 punkty po zbiórce zdobywa Fora (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
10'
[24:14] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
czas
10'
Przerwa na żądanie (Elfic Fryburg). 19,9 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
10'
[26:14] 2 punkty zdobywa Doolittle (Elfic Fryburg), której rzut z półdystansu wpadł do kosza równo z syreną kończącą kwartę
10'
KONIEC KWARTY. Gdynianki grają bardzo nerwowo w ataku. Jedyny pozytyw stanowi postawa Jakubiuk (BASKET Gdynia), która zdobyła 10 punktów. Niestety już w pierwszej kwarcie Basket 90 roztrwonił całą przewagę z pierwszego meczu, mało tego, obecnie to rywalki mają awans
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Elfika
za 2 punkty
11'
[28:14] 2 punkty spod kosza zdobywa Doolittle (Elfic Fryburg).
za 3 punkty
12'
[31:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Fora (Elfic Fryburg).
czas
12'
12'
Na boisko wraca Miłoszewska (BASKET Gdynia). Jak widać udało się doprowadzić do dobrego stanu jej kolano
12'
[31:15] Tylko jeden rzut wolny trafia 11 Morawiec (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
13'
[31:17] 2 punkty o wejściu pod kosz zdobywa 11 Morawiec (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
14'
[31:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
14'
[31:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET Gdynia).
czas
14'
Przerwa na żądanie Gaspoza (Elfic Fryburg). Basket 90 wygrał ostatnie 1,5 minuty 7:0
15'
Gdynianki zaczęły bronić strefą
za 2 punkty
15'
[33:21] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Tarakchian (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
15'
[33:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Skerović (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
16'
[35:23] 2 punkty zdobywa Fora (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
16'
[37:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
16'
[37:25] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET Gdynia).
17'
[39:25] Doolittle (Elfic Fryburg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[41:25] 2 punkty zdobywa Tarakchian (Elfic Fryburg), do tego 4. faul popełnia Rembiszewska
za 1 punkt
19'
[42:25] Rzut wolny trafia Tarakchian (Elfic Fryburg).
za 3 punkty
20'
[45:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
20'
[47:25] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rol (Elfic Fryburg).
za 3 punkty
20'
[47:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET Gdynia).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Można się zapytać, gdzie jest obrona Basketu 90. Elfic rozbija ją prostymi wejściami pod kosz, a jeśli gdynianki chcą je zniwelować, to wtedy pojawiają się rzuty z półdystansu czy dystansu. Natomiast w ataku Basket 90 popełnia za dużo prostych błędów, a koszykarki grają czasami9 zbyt statycznie. Potrzebują w drugiej połowie zdobyć o 9 punktów więcej od rywalek, aby dostać się do fazy grupowej Eurocup
Najwięcej punktów do przerwy zdobyły: Tarakchian (Elfic Fryburg) i Davis (Elfic Fryburg) po 12, Jakubiuk (BASKET Gdynia) 10, Doolittle, Turin (Elfic Fryburg) i Miłoszewska (BASKET Gdynia) po 6
Elfic trafił 6 z 17 rzutów za trzy, Basket 1/6, rywalki mają tylko 1 stratę, gdynianki aż 10. Kiedt na boisku przebywała Tarakchian (Elfic Fryburg) Elfic zdobył 26 punktów więcej niż Basket
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ, piłka dla drużyny z Fryburga
za 2 punkty
21'
[47:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
22'
[49:30] 2 punkty zdobywa Doolittle (Elfic Fryburg).
24'
Miłoszewska (BASKET Gdynia) pudłuje z kontry spod kosza
za 2 punkty
25'
[51:30] 2 punkty z kontry zdobywa Rol (Elfic Fryburg).
czas
25'
za 2 punkty
25'
[51:32] 2 punkty z półdystansu zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
26'
[53:32] 2 punkty spod kosza zdobywa Doolittle (Elfic Fryburg).
za 3 punkty
26'
za 2 punkty
26'
[56:34] 2 punkty zdobywa 11 Morawiec (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
27'
[58:34] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Doolittle (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
27'
[60:34] 2 punkty rzutem z trudnej pozycji zdobywa Tarakchian (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
28'
[62:34] 2 punkty z kontry zdobywa Turin (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
28'
[62:36] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET Gdynia) i jest faulowana
czas
29'
Przerwa na żądanie Gaspoza (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
29'
[64:36] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
30'
[64:38] 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[66:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Turin (Elfic Fryburg).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Basket może uratować już tylko cud. Gra ani na moment nie została poprawiona. Niestety w ataku wciąż pokazuje się tylko Jakubiuk (BASKET Gdynia). reszta czasami coś dołoży, ale we wszystkim brakuje szybkości i dokładności. Strata 28 punktów sprawia, że ostatnią kwartę gdyńskie koszykarki muszą wygrać co najmniej 18 pkt, aby dalej myśleć o grze w Eurocup
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłka dla Basketu 90
31'
Niecelne rzuty z obu stron boiska
za 3 punkty
32'
[69:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
czas
33'
za 2 punkty
33'
[71:38] 2 punkty z kontry zdobywa Fora (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
34'
[73:38] Kolejne 2 punkty z kontry zdobywa Fora (Elfic Fryburg) i jest faulowana przez Puss
za 1 punkt
34'
[74:38] Rzut wolny trafia Fora (Elfic Fryburg).
35'
[74:40] 21 Jakubiuk (BASKET Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
35'
za 3 punkty
36'
za 3 punkty
36'
[77:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Turin (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
37'
[79:43] 2 punkty zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
37'
[81:43] 2 punkty z kontry zdobywa Davis (Elfic Fryburg).
38'
[83:43] Tarakchian (Elfic Fryburg) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[83:45] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
39'
[83:47] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET Gdynia).
za 2 punkty
39'
[85:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Zali (Elfic Fryburg).
za 2 punkty
39'
[85:49] 2 punkty zdobywa Podgórna (BASKET Gdynia).
za 3 punkty
40'
[85:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 31 Puss (BASKET Gdynia).
40'
KONIEC MECZU. Poza pierwszą kwartą Basket 90 ani na moment nie był blisko Eurocup. Gdynianki nie miały pomysłu na atak, natomiast rywalki pokazały im, jak się powinno grać o fazę grupową. Przez cały mecz walczyła głównie Jakubiuk (BASKET Gdynia), ale to było zdecydowanie za mało na zdeterminowany Elfic. To sprawiło, że Basket 90 żegna się z europejskimi pucharami już w eliminacjach

• BEZ KOMENTARZA!

Bez komentarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 18 2

• Trener do wymiany i tyle w temacie.

• 23 4

• Żenada, kolejna

Co się jeszcze musi stać by pani "trener" usłyszała dość?!

Faceci usłyszeli by "Wyp..ać". tego nie wypada mówić do Pań ale akurat w tej sytuacji nei byłbym taki pewny...

• 18 4

• Szybko

Panie Prezesie , może lepiej poswiecic się na całego żeglarstwu i koszykówkę zostawić bo szkoda czasu i Panstwa prywatnych pieniędzy
    A może czas zmienic swoją rolę w Klubie ( rada nadzorcza) a zarządzanie zostawić zawodowcowi, który tylko tym będzie się zajmował hej .
    Wyniku nie komentuje , bo szkoda "atramentu" .

• 18 5

• Kompromitacja!!!!!!

Było wiadomo że Pani trener nie wygra tego meczu , ale taka kompromitacja to naprawdę szacunek Pani Dydek , to było coś . Spiesala się pani na medal:) Pokaż pełnej bezradności ! No to mamy już po euro cupie , szybko poszło , nie będzie pięknych wycieczek do Francji.
    No to teraz czekamy na pokaz swojego warsztatu Dydek z Bydgoszczą!
    Szkoda pieniędzy i czasu na marnotrawstwo co robi Pani "trener" .
    Prezesie Witkowski szybka reakcja i wyp.... Dydek!!!

• 16 4

• Zaczyna się robić nieciekawie (1)

W lidze 0-2 po meczach z średniakami, a przed nami mecze z czołówka. Z Fiba cup już odpadlismy i to w kompromitujacym stylu, przegrywając z amatorkami różnica 33 punktów! Styl gry bardzo brzydki, brak pomyslu, kompletny chaos. Połowa zawodniczek ma ogromne braki techniczne, rzut z dystansu nie istnieje, obrona to dramat. Skerović, Jakubiuk i momentami Podgórna to zdecydowanie za mało. Fatalnie się to ogląda i nie ma się co dziwić, że trybuny pustkami świecą. Taka Karolina Puss to kompletne nieporozumienie. Niestety nie ten poziom. Niewiele lepiej gra Amelia. Trzeba sobie chyba raz jeszcze przypomnieć cele na ten sezon. Jeden już nie zostanie zrealizowany, bo nie weszliśmy do fazy grupowej pucharu. Kotnis kontuzjowana, Swords w Gorzowie też za wiele nie pokazała, Montgomery nadal w USA. Najgorszy jest styl, w jakim przegrywamy, chaotyczna gra i to że nikt nie wyciąga wniosków. Jeżeli przegrany 3 następne mecze w lidze, a jest to całkiem realne, to sezon jest stracony. Mam nadzieję, że za styl gry i ostatnie porażki zostaną wyciągnięte wnioski i konsekwencje

• 17 2

• Do Trona

Myślę,że warto aby wspólnicy Spółki się zastanowili w która stronę ten Klub dryfuje i gdzie jest ta keja do której ma przebić? Tronik myślę że Prezes Witkowski trochę się pogubił i może warto żeby jednak odpuścił razem z Katarzyna Dydek ,bo z tej mąki chleba chyba niestety nie będzie. Przykro mi to pisać,ale naprawdę szkoda mi Witkowskiego bo takich ludzi jest nie wielu a zarazem mam wrażenie że Sam sobie to przygotował!Nikt Panie Prezesie nie ma patentu na mądrość;nawet Pan !!!
      Tronik to.nie KD jest tym.klubem tylko BI i bądźmy zawsze z nami na dobre i złe.

• 4 2

• (3)

Brawo za walke!

• 2 16

• o co chodzi (2)

Za jaka walkę? Tam nie było ani trochę walki.