Eliminacje mistrzostw Europy piłkarek ręcznych: Czarnogóra - Polska 33:24. Grały zawodniczki GTPR Gdynia

Michał Rudnicki
24 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Spośród zawodniczek GTPR najlepiej zaprezentowała się Weronika Kordowiecka. Spośród zawodniczek GTPR najlepiej zaprezentowała się Weronika Kordowiecka.

Polska przegrała na wyjeździe z Czarnogórą 24:33 (13:14) w meczu czwartej kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2018 w piłce ręcznej kobiet. Polki doznały drugiej porażki w eliminacjach i o awans będą musiały walczyć w pozostałych dwóch meczach na przełomie maja i czerwca. Na boisku pojawiło się pięć zawodniczek GTPR Gdynia: Katarzyna Janiszewska, Weronika Kordowiecka, Joanna Kozłowska, Joanna Szarawaga i Aleksandra Zych.

POLSKA: Płaczek, Kordowiecka - Górna 1, Michałów, Roszak 2, Grzyb 6, Janiszewska 1, Zawistowska, Zych 1, Drabik 2, Kozłowska, Lisewska 6, Szarawaga, Achruk 4, Urtnowska

Polki w tym tygodniu dwa razy mierzyły się z Czarnogórą. W pierwszym spotkaniu w Gdyni przegrały 20:26. Gdyby wygrały w rewanżu na terenie rywalek, w miejscowości Bijelo Polje, miałyby już pewny awans do mistrzostw Europy. Tak się jednak nie stało.

PRZYPOMNIJ SOBIE PRZEBIEG SPOTKANIA POLSKA - CZARNOGÓRA W GDYNI

W pierwszej połowie gospodynie szybko odskoczyły na pięć bramek, ale później za mocno się rozluźniły, co Polki wykorzystały, zbliżając się na dystans zaledwie jednego trafienia. Do przerwy przegrywały 13:14 i choć optycznie ustepowały rywalkom, to wynik dawał nadzieję na sprawienie niespodzianki. W drugiej połowie bezapelacyjnie dominowały już jednak reprezentantki Czarnogóry. Biało-czerwone były nieskuteczne, ich rzuty często trafiały w słupki, a dodatkowo dobrze broniła Ljubica Nenezić. Gospodynie wykorzystywały zaś swoje szanse i stopniowo powiększały przewagę, wygrywając ostatecznie 33:24.

Na boisku pojawiło się pięć zawodniczek GTPR Gdynia, jednak nie były one pierwszoplanowymi postaciami spotkania. Na największe pochwały zasłużyła Weronika Kordowiecka, która zmieniała w bramce Adriannę Płaczek i niejednokrotnie wychodziła zwycięsko z pojedynków z czarnogórkami. Po jednej bramce dla biało-czerwonych zdobyły Aleksandra ZychKatarzyna Janiszewska. Swój udział w meczu miały także Joanna KozłowskaJoanna Szarawaga. Ta pierwsza miała swoje szanse, ale jej rzuty albo mijały cel, albo były odbijane przez bramkarki Czarnogóry.

Bezpośredni awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z siedmiu eliminacyjnych grup, a także najlepszy zespół spośród tych, które zajmą trzecie miejsca. Reprezentacja Polski zachowała więc duże szanse na awans i ma wszystko w swoich rękach. Kluczowe będzie spotkanie ostatniej kolejki, w której biało-czerwone zagrają u siebie z reprezentacją Słowacji.

Opinie (9)

• Problem w polskim sporcie polega na tym, ze zarówno zawodnicy jak i działacze, traktują sport jako dobrą zabawę, a nie zawód.
    Oto efekty.

• 8 3

• Zych znowu "reprezentuje" Polskę? (4)

Powoływanie Zych do kadry to jakieś nieporozumienie.