Emocje i dramaty w Bielsku, ale z gdańskim happy endem

26 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Mateusz Bąk, który z Lechią przeszedł drogą od A-klasy do ekstraklasy, w piątek trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki Podbeskidzia, a zwycięskiego gola dla biało-zielonych strzelił z karnego Abdou Razack Traore. Mateusz Bąk, który z Lechią przeszedł drogą od A-klasy do ekstraklasy, w piątek trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki Podbeskidzia, a zwycięskiego gola dla biało-zielonych strzelił z karnego Abdou Razack Traore.

Piłkarze Lechii podtrzymali miano najlepszej drużyny ekstraklasy na wyjazdach. Biało-zieloni wygrali czwarty mecz ligowy w tym sezonie poza Gdańskiem, zwyciężając Podbeskidzie 3:2 (1:0). Po zdecydowanej przewadze podopiecznych Bogusława Kaczmarka przed przerwą, w drugiej połowie nie brakowało dramatów. Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, a decydujący gol padł w doliczonym czasie gry po rzucie karnym, który wykorzystał Abdou Razack Traore. Martwią jedynie urazy. Bramkarz Bartosz Kaniecki opuścił boisko z podejrzeniem złamania ręki, a stoper Jarosław Bieniuk ma złamany nos.

PODBESKIDZIE PODBESKIDZIE
Bąk - Cienciała, Pietrasiak, Piter Bucko, Król - Malinowski, Sokołowski, Łatka, Chmiel - Jeleń, Demjan
Sędziowie: Lyczmański (Bydgoszcz)
Widzów: 8000
Kaniecki - Janicki, Madera, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Traore, Machaj - Rasiak
  • 55' Łatka Zmiany Cohen
  • 63' Malinowski Zmiany Adamek
  • 83' Demjan Zmiany Pawela
  • 36' Bieniuk Zmiany Deleu
  • 69' Rasiak Zmiany Łazaj
  • 79' Kaniecki Zmiany Buchalik
  • 60' Cohen
  • 87' Pawela
  • 7' Rasiak
  • 82' Ricardinho
  • 90+4 Traore
  • 73' Cienciała
  • 45+2 Surma

Pomeczowa ocena Bogusława Kaczmarka:
W drugim kolejnym meczu sami zaserwowaliśmy sobie wielkie emocje w końcówce, ale już po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 2:0. Strzeliliśmy prawidłowego gola, bo piłka minęła o dobre 20 centymetrów linię bramkową. Sędzia boczny chyba w tym momencie się zdrzemnął.

Mimo to wygraliśmy. Jesteśmy liderem ekstraklasy w meczach wyjazdowych. Szkoda tylko, że sędzia nie zauważył faulu gracza Podbeskidzia na naszym bramkarzu. Kaniecki ma prawdopodobnie złamaną rękę. Z kolei Bieniuk opuścił boisko, bo doznał złamania nosa
.

26 października 2012, godz. 18:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała

10% 50 typowań Podbeskidzie Bielsko-Biała
17% 91 typowań REMIS
73% 374 typowania LECHIA Gdańsk

w Lechii jedna zmiana w podstawowej "11", w miejsce kontuzjowanego Wiśniewskiego zagra Rasiak (LECHIA), który w ekstraklasie nie występował od 5. kolejki, wprowadzenie do gry tego napastnika niesie konieczność przemeblowania ustawienia, do drugiej linii wycofany został Traore (LECHIA), będzie operował on za napastnikiem, a na lewą stronę przesunięty jest Machaj
w bramce Podbeskidzia zagra były golkoper Lechii - Bąk (PODBESKIDZIE), w tym sezonie to jego drugi ligowy mecz, poprzednio zagrał w przegranym meczu w Bielsku z Ruchem 1:2
gospodarze najwyraźniej, aby zabezpieczyć się przed atakiem Traore (LECHIA) lewym skrzydłem z prawej strony ustawili dwóch obrońców, Sokołowski (PODBESKIDZIE) zagra przez Cienciałą (PODBESKIDZIE)
Podbeskidzie nie wygrało jeszcze żadnego meczu w tym sezonie, a jedyne dwa punkty zdobyło po dwóch remisach u siebie, punkty w Bielsku zostawili piłkarze Śląska i Jagiellonii
1'
od środka rozpoczęła Lechia, gdańszczanie dzisiaj na zielono-biało, Podbeskidzie białe koszulki, niebieskie spodenki
2'
z trybun grę obserwuje Marcin Sasal, który jest wymieniany w gronie głównych kandydatów do zastąpienia Kasperczyka, któremu dziękują właśnie kibice
3'
nieco ryzykownie, Brożek (LECHIA) z "16" zagrał głową do Kanieckiego (LECHIA), ale bramkarz Lechii nie popełnił błędu
4'
akcja Rasiaka (LECHIA) i Traore (LECHIA), obaj przewrócili się na murawę
5'
w Warszawie trwają wybory PZPN, nowym prezesem został Zbigniew Boniek, który w drugiej turze uzyskał 61 głosów spośród 118 możliwych
6'
na razie spokojny mecz z obu stron, trwa wzajemne badanie sił
7'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rasiak. Idealne podanie Traore, Grzegorz znalazł się sam na sam z bramkarzem, minął Bąka i z pięciu metrów strzelił do pustej bramki
7'
to pierwszy gol Rasiaka (LECHIA) dla Lechii w ekstraklasie, a ogół 47 bramka tego napastnika w krajowej elicie
9'
tym razem nie udało się wyjść na czystą pozycję Ricardinho (LECHIA), bo znalazł się na spalonym
11'
Podbeskidzie stara się atakować po długich przerzutach z pominięciem drugiej linii, ale bez żadnych rezultatów
12'
Jeleń (PODBESKIDZIE) w polu karnym, strzelił w "krótki róg", Kaniecki (LECHIA) z kłopotami, ale złapał piłkę
12'
strzał w boczną siatkę Traore (LECHIA)
14'
wolny dla Podbeskidzia, okazja do dośrodkowania w pole karne Lechii
14'
dośrodkowanie Króla (PODBESKIDZIE) nie zrobiło krzywdy Lechii
15'
nieźle wyglądający atak Lechii przerwany niecelnym podaniem Traore (LECHIA)
16'
doskonały przerzut w narożnik pola karnego Podbeskidzia, tutaj Machaj (LECHIA) w pełnym biegu przejął piłkę i uderzył na bramkę, na razie niecelnie, ale brawa za tę akcję
18'
dynamiczny rajd Ricardinho (LECHIA) po skrzydle przerwany faulem Króla (PODBESKIDZIE)
18'
strzał Traore (LECHIA) prosto w ręce Bąka
19'
Machaj (LECHIA) próbował prostopadłego podania do Rasiaka (LECHIA), ale napastnik zamiast wejść pomiędzy dwóch stoperów nie opanował piłki
20'
doszło do zderzenia Rasiaka (LECHIA) z Pietrasiakiem (PODBESKIDZIE), obaj potrzebują pomocy masażystów
21'
gra jest kontynuowana na razie w 10-osobowych składach
22'
Traore (LECHIA) przejął podanie rywali, ale nie zdążył wbiec w pole karne, gdyż dobrym wślizgiem popisał się Łatka (PODBESKIDZIE)
23'
Rasiak (LECHIA) wrócił na boisko, a teraz opatrywany Traore (LECHIA)
23'
także Pietrasiak (PODBESKIDZIE) wrócił na boisko
24'
od kilkunastu minut zdecydowana przewaga Lechii, Traore (LECHIA) wrócił do gry
24'
jeden z nielicznych ataków Podbeskidzie dał gospodarzom róg
24'
Janicki (LECHIA) wybił głową piłkę po dośrodkowaniu z rogu Króla (PODBESKIDZIE)
25'
Madera (LECHIA) wybił piłkę na róg
25'
znów Janicki (LECHIA) wybił piłkę po rogu, który tym razem wykonał Chmiel (PODBESKIDZIE)
26'
przerwany atak Podbeskidzia, na spalonym Jeleń (PODBESKIDZIE)
27'
w ataku Traore (LECHIA) sfaulował Pietrasiaka (PODBESKIDZIE)
28'
długa piłka Madery (LECHIA) do Rasiaka (LECHIA), ale napastnik Lechii tym razem na spalonym
29'
piłka nie doszła do Rasiaka (LECHIA), ale bielscy obrońcy nerwowo wykopnęli piłkę na róg
30'
Ricardinho (LECHIA) podniósł ręce w geście triumfu, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, następnie trafiła w ziemię i wyszła w pole, sędzia gola nie uznał
31'
Traore (LECHIA) do Ricardinho (LECHIA) ten strzelił słabo tym razem, Bąk (PODBESKIDZIE) bez problemu złapał piłkę
32'
oblężenie bramki Podbeskidzia, Bąk (PODBESKIDZIE) wygarnia piłkę spod nóg Machaja (LECHIA), do którego podawał Traore (LECHIA)
33'
Bąk (PODBESKIDZIE) wybija piłkę na róg po strzale Machaja (LECHIA), z łatwością Lechia dochodzi do sytuacji strzeleckich
33'
po rzucie rożnym Machaja (LECHIA) do piłki skakał Bieniuk (LECHIA), obrońca Lechii padł jak rażony po zderzeniu z rywalem
33'
Bieniuk (LECHIA) zalał się krwią, uraz nosa lub łuku brwiowego, udzielają mu pomocy członkowie sztabu medycznego Lechii
34'
Lechia na razie w "10"
35'
Surma (LECHIA) wyręczył obrońców wybijając piłkę na róg po dośrodkowaniu Chmiela (PODBESKIDZIE)
36'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Bieniuk, w jego miejsce wchodzi Deleu.
37'
podobnie jak w Białymstoku, gdy kontuzji nabawił się Madera (LECHIA), także i teraz następuje przesunięcie w defensywie, Janicki (LECHIA) przeszedł na środek obrony, a z prawej strony defensywy zagra Deleu (LECHIA)
38'
po akcji Ricardinho kolejny róg dla Lechii
39'
po dośrodkowaniu Machaja (LECHIA) w trudnej sytuacji uderzył głową Madera (LECHIA), piłka nad bramką
41'
z wolnego z około 35 metrów Chmiel (PODBESKIDZIE) podał do Łatki (PODBESKIDZIE), a ten uderzył mocno niecelnie
42'
Deleu (LECHIA) zbyt mocno do Ricardinho (LECHIA), akcja Brazylijczyków, ale piłka uciekła poza boisko
43'
efektowna akcja Lechii, Brożek (LECHIA) zostawił piłkę na strzał Traore (LECHIA), ale ten uderzył zbyt słabo, Bąk (PODBESKIDZIE) złapał piłkę
44'
Machaj (LECHIA) niecelnie do Rasiaka (LECHIA), aż się prosi strzelić drugiego gola, bo Podbeskidzie wydaje się całkowicie zdezorientowane
45'
Madera (LECHIA) uprzedził Jelenia (PODBESKIDZIE) i wybił głową piłkę na róg
45'
sędzia doliczył trzy minuty
45+1
po rogu dwóch piłkarzy Podbeskidzia sobie przeszkadzało i żaden nie oddał mocnego strzału
45+2
Żółtą kartką został ukarany Surma (LECHIA), gdyż sędzia uznał, że symulował faul Łatki, dość dziwna decyzja, bo przecież nie była to próba wymuszenia karnego, bo rzecz miała miejsce około 30 metrów od bramki gospodarzy
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0 PO GOLU RASIAKA
statystyki potwierdzają przewagę Lechii w tej połowie, gdańszczanie oddali aż 10 strzałów, niestety brakowało większej precyzji pod bramką rywali, bo wynik mógł być wyższy
w przerwie zaczął padać śnieg
piłkarze wracają na boisko przydźwiękach melodii znanej z serialu "Janosik"
46'
drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie, obie drużyny w składach, w których schodziły na przerwę
46'
szybko zdobyty róg przez Lechię
47'
Lechia zagrał tym razem niemal po ziemi, na "krótkim słupku" do piłki doszedł Madera (LECHIA), uderzył niecelnie
48'
moment dekoncentracji w szeregach Lechii, Kaniecki (LECHIA) zdążył złapać piłkę
49'
Deleu (LECHIA) wyłożył piłkę przed pole karne, Traore (LECHIA) uderzył, piłka po rykoszecie wyszła na róg
49'
dośrodkowanie Machaja (LECHIA) w pole bramkowe z rogu, żaden z jego kolegów do piłki nie doszedł
50'
Rasiak (LECHIA) nie zdążył do dośrodkowania Machaja (LECHIA)
52'
Machaj (LECHIA) efektowne zwody na środku boiska, minął trzech rywali
53'
Jeleń (PODBESKIDZIE) z narożnika pola karnego uderzał, Kaniecki (LECHIA) pewnie złapał piłkę
55'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę w drugiej linii. Boisko opuszcza Łatka, w jego miejsce wchodzi Cohen.
55'
zablokowany strzał Traore (LECHIA), będzie róg dla Lechii
56'
Traore (LECHIA) krótko rozegrał piłkę z Surmą (LECHIA) i strzelił z narożnika pola karnego, znów odbita piłka i będzie kolejny róg
57'
po dośrodkowaniu z rogu Traore (LECHIA) Pietrasiak (PODBESKIDZIE) skiksował i mógł uderzać Janicki (LECHIA), strzelił jednak z kilku metrów niecelnie
59'
pomylił się sędzia, bo odgwizdał spalonego Traore (LECHIA), którego na pewno nie było
60'
[1:1] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cohen. Najpierw Lechię uratował słupek po strzale Chmiela, ale dobitka rozgrywającego z Izraela trafiła w samo "okienko" gdańskiej bramki
62'
Sokołowski (PODBESKIDZIE) domaga się karnego, twierdząc, że Janicki blokował piłkę ręką, ale sędzia nie nie podzielił tego zdania
63'
piłka na górnej siatce Lechii po strzale głową Chmiela (PODBESKIDZIE)
63'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Malinowski, w jego miejsce wchodzi Adamek.
65'
Lechia ma 11 meczów z rzędu w ekstraklasie bez remisu, Podbeskidzie po raz ostatni w lidze wygrało w marcu, w Gdańsku 3:2
66'
Machaj (LECHIA) dobre podanie do Rasiaka (LECHIA), ale ten nawet nie pobiegł do piłki
66'
na spalonym Demjan (PODBESKIDZIE)
68'
Janicki (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Adamka, róg dla Podbeskidzia, mecz po przerwie jest bardzo wyrównany
69'
strzał głową Adamka po dośrodkowaniu Jelenia (PODBESKIDZIE), piłka obok słupka
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rasiak, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
70'
Lechia wraca do ustawienia, które znamy z ostatnich meczów gdańszczan, Traore (LECHIA) jest wysuniętym napastnikiem, za nim grać będzie Machaj (LECHIA), a Łazaj (LECHIA) wszedł na lewe skrzydło
71'
Traore (LECHIA) dośrodkowywał, Pietrasiak (PODBESKIDZIE) wybił piłkę na róg
71'
po rogu Lechii Podbeskidzie wyszło z kontrą
72'
akcja Jelenia (PODBESKIDZIE) i Adamka, strzał tego drugiego nad poprzeczką, ale nawet, gdyby trafił piłką do siatki to gola by nie było, bo napastnik bielszczan znajdował się na spalonym
72'
Podbeskidzie!" - skandują kibice, którzy najwyraźniej uwierzyli w sukces gospodarzy
73'
Żółtą kartką został ukarany Cienciała (PODBESKIDZIE), który łapał za koszulkę Machaja
74'
potężny strzał Deleu (LECHIA) z dystansu, szkoda, że w środek bramki, Bąk (PODBESKIDZIE) obronił
75'
Kaniecki (LECHIA) niepewnie po wrzutce z wolnego gospodarzy, ostatecznie akcja przerwana, bo bramkarz Lechii przy trzeciej interwencji został sfaulowany przez Adamka
76'
Kaniecki (LECHIA) opatrywany, przerwa w grze
77'
Kaniecki (LECHIA) trzyma się za przedramię lewej ręki i chyba musi opuścić boisko
78'
w ekspresowym tempie rozgrzewa się Buchalik
79'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaniecki, w jego miejsce wchodzi Buchalik. Michał to raz siódmy w lidze w gdańskich barwach
79'
dla Buchalika (LECHIA) wejść z ławki w trakcie meczu to w Lechii nie jest pierwszyzna, tak zadebiutował w Lechii, gdy wiosną kontuzji w meczu z Zagłębiem doznał Małkowski, a w tym sezonie w Pucharze Polski zastąpił Małkowskiego w Łęcznej
81'
po wrzutce Cohena (PODBESKIDZIE) Buchalik (LECHIA) nie wyszedł z bramki, Demjan (PODBESKIDZIE) strzelał z bliska, ale na szczęście dla gdańszczan niecelnie
82'
[1:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho. Fatalny błąd Bąka, który nie złapał piłki uderzonej przez Brazylijczyka z blisko 30 metrów w lewy róg bramki gospodarzy, choć wydawało się, że ma futbolówkę na rękawicach
83'
PODBESKIDZIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Demjan, w jego miejsce wchodzi Pawela.
84'
Lechia w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu, w którym straciła gola, w Bielsku może być pierwszy raz
85'
Robert Kasperczyk - skandują kibice Podbeskidzie nazwisko zwolnionego trenera gospodarzy
87'
[2:2] PODBESKIDZIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pawela. Koszmarny błąd Lechii. Madera atakowany przez Adamka przepuścił piłkę do Buchalika, ale ten jej nie złapał, a odbił wprost pod nogi Pawela. Drugi rezerwowy Podbeskidzia strzelił drugiego gola dla gospodarzy
88'
strzał Łazaja (LECHIA), ale bez problemu łapie piłkę Bąk
89'
Brożek (LECHIA) nie dał się ograć w polu karnym Jeleniowi (PODBESKIDZIE)
90'
strzał Adamka, piłkę blokuje Janicki (LECHIA)
90'
strzał Machaja (LECHIA) niecelny
90'
sędzia doliczył aż pięć minut, bo było sporo przerw w grze
90+1
Łazaj (LECHIA) dał się przepchnąć w polu karnym rywali i do piłki nie doszedł
90+2
Machaj (LECHIA) będzie dośrodkowywał z rogu
90+3
ani Ricardinho (LECHIA), ani Łazaj (LECHIA) nie zdołali skierować w kierunku bramki dośrodkowanej przez Machaja (LECHIA)
90+4
karny dla Lechii, Łazaj podaje do Brożka, Piotr dobiega niemal do linii końcowej boiska i w polu karnym został sfaulowany przez Pietrasiaka!
90+4
[2:3] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Traore z karnego. Razack uderzył w prawy róg bramki gospodarzy, a Mateusz rzucił się w prawy
90+5
to szósty gol Traore (LECHIA) w tym sezonie w ekstraklasie
90+6
Machaj (LECHIA) i Ricardinho (LECHIA) w polu karnym Podbeskidzia, pada Brazylijczyk, ale drugiego karnego nie ma

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 0 2 7 10:19 2

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-10-29

Wyniki 9 kolejki

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - LECHIA GDAŃSK 2:3 (0:1)
  • Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
  • Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)
  • GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 0:5 (0:3)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:2 (1:2)
  • Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0:0

• Wygrali ,ale gra to padaczka ! (6)

LG ORUNIA

• 33 146

• nie wiem jaki ty mecz oglądałeś (3)

bo w sumie może przez 15 minut był chaos z obu stron a całą resztę to Lechia miała ich w garści

• 63 3

• lechia miała ich w garści (2)

• 6 46

• i dlatego ich pokarało i przegrali... (1)

• 21 46

• marna prowokocja, tak marna jak Twoje życie...