Enea Poznań - DGT Politechnika Gdańska 68:55. Fatalna skuteczność koszykarek

mip.
9 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Podopieczne Wojciecha Szawarskiego w Poznaniu trafiły zaledwie 19 z 60 rzutów z gry. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego w Poznaniu trafiły zaledwie 19 z 60 rzutów z gry.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z Enea AZS Poznań 55:68 (12:22, 16:18, 10:10, 17:18) w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego rzucały z zaledwie 31 proc. skutecznością, trafiając zaledwie 19 z 60 rzutów z gry. To było zbyt mało by myśleć o zwycięstwie.

CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 78:85. Relacja, oceny

GTK Gdynia - Ślęza Wrocław 59:109. Relacja, oceny

Enea AZS: Brown 18 pkt (3x3 pkt, 11 zb., 6 as.), Popović 16 (4x3, 6 as.), Marciniak 7 (1x3), Banaszak 4 (8 zb.), Davis 4 (6 zb.) oraz Parzeńska 19 (3x3), Adamowicz 0, Nowicka 0

DGT AZS POLITECHNIKA: Davis 19 (3x3, 5 as.), Rymarenko 17 (3x3, 10 zb.), Hamblin 10 (14 zb.), Bujniak 2, Ossowska 2 oraz Pyka 3 (6 zb.), Scekić 2, Strzelczyk 0

Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej w pierwszym starciu w nowym roku wypuściły zwycięstwo w samej końcówce i przegrały z Eneą Gorzów Wielkopolski 72:78. W sobotę również mierzyły się z Eneą, tyle że tą z Poznania.

Celna "trójka" i lay up Kataryny Rymarenko oraz udana akcja Ruth Hamblin wyprowadziły gdańszczanki na prowadzenie 7:5. Później trafiały już niemalże tylko gospodynie. Głównie za sprawą Tiffany Brown objęły one prowadzenie, które na minutę przed końcem pierwszej kwarty wynosiło już 12 punktów. Stratę minimalnie zmniejszyła Jazmine Davis.

Trójmiejskie koszykarki królują w rzutach za trzy punkty. Kto ma rekord? Kto goni?

Początek drugiej kwarty był niecodzienny, bowiem przed ponad cztery minuty jedyne punkty zdobyły Hamblin oraz Aleksandra Parzeńska. Później jednak oba zespoły nieco się rozkręciły. Poznanianki jednak utrzymywały bezpieczną przewagę. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego w 20. minucie zdołały się jednak zbliżyć na 7 punktów (35:28), ale za później sprawą Jovany Popović oraz Brown gospodynie trafiły pięć rzutów osobistych i ich przewaga do przerwy wynosiła 12 "oczek".

DGT AZS Politechnika Gdańska - Enea Gorzów Wielkopolski 72:78. Relacja, oceny

Po przerwie celną "trójką" popisała się Davis, ale odpowiedziała na to Daria Marciniak. Oba zespoły grały jednak bardzo nerwowo i oddawały jeszcze mniej celnych rzutów, niż w drugiej kwarcie. Dopiero w 30. minucie udało im się przekroczyć dwucyfrową zdobycz. Zakończyła się ona remisem po 10 i przed ostatnią partią Politechnika przegrywała 38:50.

Na pięć minut przed końcem podopiecznym trenera Szawarskiego udało się zmniejszyć nieco stratę do 8 punktów za sprawą Davis oraz Hamblin. Zespół z Poznania umiejętnie jednak zwalniał grę i wykorzystywał brak skuteczności wśród gdańskich koszykarek, utrzymując wcześniej wypracowaną
zaliczkę.

Barbora Balinova, gdyńska koszykarka nominowana do tytułu Najlepszego Ligowca Roku 2020 w Trójmieście

Gdańszczankom wprawdzie udało się chwilowo zbliżyć na 6 "oczek", ale później gospodynie bezlitośnie wykorzystały błędy Politechniki i ostatecznie triumfowały 68:55. Po stronie Politechniki zawiodła przede wszystkim skuteczność - zaledwie 31 proc. celnych rzutów z gry.

Wyniki 14 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 72:78 (15:17, 23:16, 18:18, 16:27)
  • Enea AZS Poznań - GTK GDYNIA 76:58 (20:17, 28:13, 17:13, 11:15)
  • VBW ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78 (19:20, 25:22, 22:17, 19:19)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 79:34 (21:12, 26:7, 15:4, 17:11)
  • Basket 25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77 (22:25, 24:16, 14:18, 22:18)