Enea AZS Poznań - VBW Arka Gdynia 79:68. Jedna dobra kwarta to za mało

mip.
18 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (17)

Marissa Kastanek zdobyła w Poznaniu 29 punktów, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Marissa Kastanek zdobyła w Poznaniu 29 punktów, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa.

VBW Arka Gdynia przegrała z Eneą AZS Politechniką Poznań 68:79 (11:18, 15:19, 24:19, 18:23) w meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczne Jeleny Skerović od początku musiały gonić wynik i zagrały jedną dobrą kwartę, w której zbliżyły się na odległość 1 punktu, ale było to za mało i zanotowały ósmą porażkę w tym sezonie.

Enea AZS: Sutton 22 pkt (1x3, 7 zb., 5 st.), Dodson 18 (8 zb.), Skobel 12 (2x3), Pokk 7 (1x3, 6 zb.), Żukowska 1 oraz Popović 17 (2x3), Rogozińska 2

VBW ARKA: Kastanek 29 (1x3), Higgins 6, Fontaine 5 (1x3), Szymkiewicz 4, Zivaljević 4 oraz Niemojewska 7 (1x3, 7 as.), Borkowska 4, Vucković 4, Żytkowska 3, Podgórna 2

Gdynianki po zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec chciały pójść za ciosem i pokonać kolejne rywalki do miejsca na podium, Eneę AZS Politechnikę Poznań. Musiały radzić sobie jednak bez Haley Górecki. Spotkanie rozpoczęło się dla nich jednak fatalnie, bo słaba skuteczność skutkowała tym, że po 10 minutach żółto-niebieskie przegrywały 11:18.

W drugiej kwarcie wynik niemalże w pojedynkę ciągnęła Marissa Kastanek. Szybko jednak reprezentantka Polski, jak i Julia Niemojewska zaczęły łapać kolejne przewinienia i sytuacja na pozycji rozgrywającej zrobiła się niewesoła. Na dodatek poznanianki powiększały przewagę, która w 18. minucie osiągnęła 14 punktów (35:21).

VBW Arka Gdynia - MB Zagłębie Sosnowiec 76:70. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarkom i trenerce VBW Arka Gdynia - MB Zagłębie Sosnowiec 76:70. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Do przerwy podopieczne Jeleny Skerović przegrywały 26:37 i ustępowały poznaniankom nie tylko w skuteczności (50 do 41 proc.), ale także w zbiórkach (21 do 13). Żółto-niebieskie musiały coś zmienić w swojej grze, jeśli myślały o zwycięstwie w stolicy Wielkopolski. Drugą połowę rozpoczęły nakręcone, a Kastanek do spółki z Kristiną Higgins doprowadziły do tego, że w 25. minucie było już tylko 41:38.

Gdynianki w odmianie do poprzednich meczów zdołały wygrać trzecią kwartę i przed ostatnią partią było 56:50, choć w pewnym momencie różnica wynosiła zaledwie punkt. W czwartej części szalała Kastanek, która zdobyła 6 punktów z rzędu. Nie przekładało się to na zmniejszenie straty.

Przeczytaj, czy w VBW Arce dojdzie do zmiany na stanowisku trenera Przeczytaj, czy w VBW Arce dojdzie do zmiany na stanowisku trenera

Ostatecznie wysiłki Kastanek nie przyniosły efektu, bo jej koleżanki nie potrafiły doszlusować do niej i wspomóc w poprawie wyniku. Gdynianki przegrały w Poznaniu 68:79 i była to ich ósma porażka w tym sezonie.

11 Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz 18 2 16 1163:1538 20
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-02-23

Wyniki 20 kolejki

• Enea AZS Politechnika Poznań - VBW ARKA GDYNIA 79:68 (18:11, 19:15, 19:24, 18:23)
  • MKS Pruszków - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 67:95 (14:24, 15:26, 20:26, 18:19)
  • Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz - Polonia Warszawa 50:78 (15:23, 8:22, 17:16, 10:17)
  • Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 57:82 (14:27, 12:20, 18:16, 13:19)
  • Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 50:101 (7:28, 13:30, 17:26, 13:17)
  • pauza: Ślęza Wrocław