Enea Gorzów - DGT Politechnika Gdańska 92:57. Koszykarki dostały lekcję

20 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
19 pkt Martyny Koc (na zdjęciu) nie pomogło. DGT Politechnika nie miała szans nawiązać równej walki w Gorzowie Wlkp. 19 pkt Martyny Koc (na zdjęciu) nie pomogło. DGT Politechnika nie miała szans nawiązać równej walki w Gorzowie Wlkp.

Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej przegrały na wyjeździe z PolskaStrefaInwestycji Eneą Gorzów Wlkp. 57:92 (15:24, 9:26, 15:23, 18:19). Wicemistrzynie Polski dały im lekcję m.in. budując w drugiej kwarcie serię 19:0. Podopiecznym Vadima Czeczuro nie pomogła nawet zdecydowanie lepsza skuteczność w rzutach zza łuku.

Enea: Prezelj 20 (1x3), Copper 15 (8 zb.), Green 8, Juskaite 7, Dźwigalska 0 (5 as.) oraz Jackson 12, Keller 12, Maiga 10, Kaczmarczyk 8(1x3), Matkowska 0

POLITECHNIKA: Hudson 17 (4x3, 4 as., 7 strat), Smith 5 (9 zb.), Bujniak 4, Ostrowska 3 (1x3, 5 strat), Nayo 2 oraz Koc 19 (3x3), Niedźwiedzka 4, Duszkiewicz 3, Haryńska 0, Strzelczyk 0

AZS Uniwersytet Gdański - Arka Gdynia 55:73. Derby koszykarek. Relacja, zdjęcia, oceny

Gdańskie koszykarki wygrały dwa z trzech pierwszych meczów tego sezonu. Kto jednak liczył na dobry wynik w Gorzowie Wielkopolskim, błyskawicznie został pozbawiony złudzeń. Wicemistrzynie Polski szybko dały popalić podopiecznym Vadima Czeczuro. Przyjezdne miały problemy z oddaniem celnego rzutu i otwarcie przegrały 0:7. Akcją 2 plus 1 przełamała niemoc Politechniki Presley Hudson, ale tylko na chwilę. Gorzowianki trafiały dalej i po 5,5 minuty gry prowadziły już 16:3.

"Trójką" odpowiedziała ponownie Hudson i od tego momentu gra gdańszczanek zaczęła wyglądać lepiej. W zaledwie minutę 7 pkt rzuciła Martyna Koc i DGT Politechnika właśnie na tyle zdołała zmniejszyć stratę (20:13 dla gospodyń).

Co ciekawe, po pierwszych 10 minutach gry, na cały dorobek gdańszczanek składało się 9 pkt Koc i 6 Hudson. Na zdobyczach dwóch koszykarek trudno było gonić, więc gospodynie znów zaczęły odskakiwać. Cóż z tego, że do kosza trafiły Alice NayoJenna Smith.

Po drugiej stronie szalała dobrze znana w Trójmieście była zawodniczka Arki Kahleah Copper, a dzięki serii 19:0 gorzowianki prowadziły już 50:19 na minutę przed przerwą. Po powrocie z szatni przyjezdne zaczęły od serii 6:3, ale później było tak jak w pierwszych dwóch kwartach.

Niemal w połowie ostatniej odsłony przewaga miejscowych koszykarek wyniosła już 39 pkt (83:44). W zasadzie dopiero wtedy nieco spuściły z tonu i pozwoliły Politechnice nieco zmniejszyć wymiar kary. Nie dały im jednak wygrać zamykającej spotkanie kwarty. Gdańszczankom na przestrzeni całego spotkanie nie pomógł fakt, że znacznie skuteczniej rzucały zza łuku (8/22 przy 2/15 gorzowianek). Kompletnie nie radziły sobie w szybkim ataku i zdecydowanie przegrały walkę pod tablicami (27 - 54 w zbiórkach).

Wyniki 4 kolejki

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - ARKA GDYNIA 55:73 (17:26, 12:20, 9:13, 17:14)
  • Enea Gorzów Wlkp - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 92:57 (24:15, 26:9, 23:15, 19:18)
  • CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:56 (22:13, 19:12, 17:21, 27:10)
  • Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 81:59 (30:16, 18:11, 14:17, 19:15)
  • Energa Toruń - Wisła Kraków 58:111 (3:25, 23:34, 15:31, 17:21)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Enea AZS Poznań 75:83 (16:21, 20:22, 17:18, 22:22)

Co to za forma rzutu?! Wiem, że nawet profesjonaliści mają jakieś swoje odhyły, których nie zdołali się nigdy pozbyć i dopóki trafiają jest ok, no ale to co widać na fotografii to jest jakaś koszykarska kpina.