Enea Zastal BC Zielona Góra - Suzuki Arka Gdynia 97:87. Osłabiona kadra nie dała rady

dak.
31 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (22)

James Florence rzucił 24 punkty, ale Suzuki Arka Gdynia i tak przegrał. James Florence rzucił 24 punkty, ale Suzuki Arka Gdynia i tak przegrał.

Suzuki Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Eneą Zastal BC Zielona Góra (27:25, 23:22, 15:22, 22:28) w 26. kolejki Energa Basket Ligi. Koszykarze grali bez Adriana Boguckiego i nawet mimo prowadzenia w ostatniej kwarcie zakończyło się niepowodzeniem. Na nic zdały się 24 punkty
Jamesa Florence'a, który rzucił 24 "oczek".

Rawlplug Sokół Łańcut - Trefl Sopot 81:74. Przeczytaj relację z meczu sopocian, wystaw oceny

SUZUKI ARKA: Fenner 21 (2x3, 11 zb.), Musić 15, Wade 8 (2x3), Wilczek 7, Sewioł 4 oraz Florence 24 (3x3), Hrycaniuk 8, Wołoszyn, Lis, Olender

Zastal: Alford 28 (4x3), J. Wójcik 14 (1x3), Pluta 12 (2x3), Brewton 9 (1x3), S. Wójcik 7 oraz Zacević 20 (3x3), Kutlesić 5, Dydak 2

Suzuki Arka Gdynia pojechała do Zielonej Góry bez Adriana Boguckiego, ale i bez niego podjęła wyrównaną rywalizację. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, choć jednak z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. Warto dodać, że Zastal był również osłabiony, ale przypomnijmy, że i bez 3 podstawowych graczy potrafił przed tygodniem pokonać na wyjeździe Trefl Sopot.

Trefl Sopot wzmocniony, Suzuki Arka Gdynia osłabiona przed weekendowymi meczami. Przeczytaj relację Trefl Sopot wzmocniony, Suzuki Arka Gdynia osłabiona przed weekendowymi meczami. Przeczytaj relację

W drugiej partii to podopieczni Krzysztofa Szubargi przejęli inicjatywę. Ich przewaga wynosiła już nawet 10 punktów. Jednak miejscowi zdążyli zareagować i zdążyli zminimalizować ją do 3 "oczek".

Po przerwie znacznie lepiej zaczęli goście. Oddali 5 celnych rzutów, ale z czasem do głosu zaczął dochodzić Zastal. Do nich należała końcówka trzeciej kwarty i to w niej wyrwali prowadzenie, wygrywając 69:65.

Suzuki Arka Gdynia dokonała 2 transferów last minute Suzuki Arka Gdynia dokonała 2 transferów last minute

W ostatniej partii Suzuki Arka zdążyła wyjść na chwilę na prowadzenie, ale szybko je straciła. Zastal po odzyskaniu go tylko je powiększał i ostatecznie zakończyło się na wyniku 97:82.

Wynik był sprawą otwartą w ostatniej kwarcie, ale gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Wygrali 98:87, odnosząc drugie zwycięstwo z trójmiejską drużyną w ciągu ostatniego tygodnia.

Wyniki 25 kolejki

• Enea Zastal BC Zielona Góra - SUZUKI ARKA GDYNIA 97:87 (25:27, 22:23, 22:15, 28:22)
  • Rawlplug Sokół Łańcut - TREFL SOPOT 81:74 (18:16, 20:17, 14:27, 29:14)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Spójnia Stargard 80:85 (25:24, 23:20, 21:22, 11:19)
  • Legia Warszawa - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 96:88 (24:19, 27:20, 26:19, 19:30)
  • Polski Cukier Start Lublin - Anwil Włocławek 70:81 (22:22, 14:18, 18:30, 16:11)
  • Śląsk Wrocław - Tauron GTK Gliwice 84:73 (16:26, 17:21, 21:16, 30:10)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 88:81 (24:26, 23:19, 17:10, 24:26)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:73 (25:20, 12:22, 21:13, 16:18)