Energa Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 35:22. Najwyższa porażka w sezonie

mip.
12 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Mateusz Jachlewski (na zdjęciu) był najskuteczniejszym zawodnikiem Torus Wybrzeża w meczu z Energą Kalisz. Były reprezentant Polski rzucił 5 bramek, ale razem z kolegami doznał druzgocącej porażki 22:35. Mateusz Jachlewski (na zdjęciu) był najskuteczniejszym zawodnikiem Torus Wybrzeża w meczu z Energą Kalisz. Były reprezentant Polski rzucił 5 bramek, ale razem z kolegami doznał druzgocącej porażki 22:35.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało z Energą Kalisz 22:35 (11:19) w wyjazdowym spotkaniu 19. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza nie poszli za ciosem i doznali najwyższej porażki w obecnym sezonie.

Energa: Zakreta, Krekora - Adamski 10, Góralski 8, Tomczak 4, M. Pilitowski 4, Wróbel 2, Krępa 2, K. Pilitowski 1, Szpera 1, Drej 1, Kamyszek 1, Makowiejew 1, Pedryc 0, Kuc 0

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Jachlewski 5, Stojek 3, Janikowski 3, Papaj 3, Tomczak 3, Wróbel 2, Mosquera 1, Woźniak 0, Doroszczuk 0, Sulej 0, Pieczonka 0

Piłkarze ręczni po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze przełamali serię porażek i chcieli pójść za ciosem w wyjazdowym starciu z Energą Kalisz. Wynik otworzył Kacper Adamski, ale dwukrotnie na celne rzuty gospodarzy odpowiedział Jakub Powarzyński i był remis 2:2. Później jednak serię 3:0 zanotowali miejscowi i momentalnie o czas poprosił Mariusz Jurkiewicz.

Po nim Wybrzeżu udało się odrobić dwie bramki i oba zespoły szły łeb w łeb. Gdańszczanie nie mogą jednak zaliczyć do udanych okresu od 18. do 23. minuty. Wtedy to zespół z Kalisza zdobył sześć bramek z rzędu, znacząco powiększając swoją przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła aż 8 punktów.

Fatalna passa kontynuowana była także w drugiej połowie. Jedyną bramkę dla Wybrzeża po przerwie zdobył Mateusz Jachlewski z linii 7. metra. Energa trafiła za to aż siedmiokrotnie i jej przewaga była miażdżąca (26:12).

Przeczytaj, co Miłosz Wałach mówił przed meczem z Energą Kalisz

Nieskuteczność gdańszczan raziła po oczach. Przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na Łukasza Zakretę, który raz po raz odbijał rzuty szczypiornistów Wybrzeża. Dopiero w końcówce spotkania gdańszczanie byli w stanie nawiązać równą rywalizację z gospodarzami, ale było już za późno na cokolwiek. Ostatecznie podopieczni Mariusza Jurkiewicza przegrali 22:35, co było ich najwyższą porażką w obecnych rozgrywkach.

14 Handball Stal Mielec 19 4 0 1 14 495:584 13
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do I ligi. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-03-14