Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:23. Piłkarze ręczni odpadli z PP

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże nie zdołało awansować do 1/8 Pucharu Polski. Na zdjęciu Piotr Papaj, zdobywca największej liczby bramek dla gdańszczan w meczu z Energą MKS. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Energą MKS Kalisz 23:25 (11:13) w 1/16 Pucharu Polski. To oznacza, że piłkarze ręczni w oficjalnym debiucie pod wodzą trenera Krzysztofa Kisiela odpadli z dalszej rywalizacji.

Energa: Krekora, Zakreta, Liljestrand - Kamyszek 7, M.Pilitowski 5, Kniazeu 4, Krytski 3, Galewski 2, Misiejuk 2, Klopsteg 1, K.Pilitowski 1, Gąsiorek, Przybył, Szpera, Kobusiński, Adamski

TORUS WYBRZEŻE: Kiepulski, Chmieliński - Papaj 7, Prymlewicz 4, Janikowski 3, Komarzewski 2, Pieczonka 2, Adamczyk 1, Gajek 1, Powarzyński 1, Sadowski 1, Gądek 1, Frańczak, Sulej, Salacz, Didyk

- Mecz z Kaliszem bierzemy na poważnie, zresztą, jak każdy mecz. Mamy nowego trenera i nową taktykę, także zobaczymy, jak to wyjdzie, ale damy z siebie sto procent - zapowiadał kołowy Torus Wybrzeża Paweł Salacz.

Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk zapowiedź

Niestety, debiut w oficjalnym spotkaniu pod wodzą Krzysztofa Kisiela nie udał się gdańszczanom. Mecz w Kaliszu przyciągnął ponad 2000 widzów, którzy od początku oglądali wyrównane spotkanie, ale to miejscowi zdołali odskoczyć na trzy trafienia.

Gdańszczanie, którym w zdobywaniu bramek przewodzili Piotr PapajWojciech Prymlewicz, doprowadzili do wyrównania, ale na przerwę znów zeszli ze stratą.

Goście nie odpuszczali i choć na ich drodze stawał w bramce dobrze dysponowany Łukasz Zakreta, znów zdołali wyrównać. To za sprawą tak uważnie ćwiczonych w ostatnich tygodniach szybkich kontr oraz kilku udanych interwencji Pawła Kiepulskiego.

Kaliszanie, wśród których brylował były grać Arki Gdynia Robert Kamyszek, zdołali się poderwać i ponownie zbudować przewagę. Kluczowy okazał się okres pomiędzy 51. a 54. minutą, gdy zanotowali trzy trafienia z rzędu (23:20).

Po bramkach Keliana JanikowskiegoJakuba Powarzyńskiego Wybrzeże zbliżyło się na bramkę w 60. minucie gry. Kropkę nad "i" postawił jednak Arkadiusz Galewski i kaliszanie mogli świętować awans do 1/8 finału.