Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:23. Piłkarze ręczni zawalili początek

25 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Zupełnie odwrotnie niż w poprzednim meczu z Łomżą Vive Kielce, Torus Wybrzęże Gdańsk w Kaliszu kompletnie nie poradziło sobie w pierwszym kwadransie spotkania. Na zdjęciu Kelian Janikowski. Zupełnie odwrotnie niż w poprzednim meczu z Łomżą Vive Kielce, Torus Wybrzęże Gdańsk w Kaliszu kompletnie nie poradziło sobie w pierwszym kwadransie spotkania. Na zdjęciu Kelian Janikowski.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Energa MKS Kalisz 23:30 (10:14) w meczu 15. serii spotkań PGNiG Superligi. Podopieczni Krzysztofa Kisiela kompletnie zawalili początek meczu, bo po 12 minutach gry przegrywali już 1:7. Ta strata była nie do odrobienia, choć zaraz po przerwie goście zmniejszyli już do 3 bramek.

MKS: Krekora, Zakreta - Góralski 7, Kamil Adamski 5, Krępa 5, K.Pilitowski 4, M.Pilitowski 3, Szpera 2, Kamyszek 2, Makowiejew 2, Kacper Adamski, Wróbel, Kus, Drej

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk 5, Janikowski 4, Kosmala 4, Wróbel 3, Papaj 2, Mosquera 2, Woźniak 1, Sulej 1, Jachlewski 1, Leśniak, Stojek, Gavidia, Pieczonka

Torus Wybrzeże zaliczyło drugą porażkę z rzędu w PGNiG Superlidze. Zupełnie odwrotnie niż poprzednie spotkanie przeciwko Łomży Vive Kielce, gdańszczanie czwartkowy mecz w Kaliszu rozpoczęli koszmarnie. W 5. minucie gdańszczanie przegrywali 0:3 i choć bramkarza gospodarzy pokonał Kelian Janikowski, chwilę później kaliszanie po bramce Roberta Kamyszka prowadzili już 6:1.

Trener Krzysztof Kisiel wziął czas, ale na 7:1 trafił Marek Szpera. Wybrzeże przełamało się ponownie za sprawą Kamila Adamczyka, ale zaledwie dwukrotnie było w stanie zdobyć dwie bramki z rzędu. Ta sztuka udała się tuż przed przerwą gdy celne rzuty Mateusza WróblaDamiana Woźniaka poprzedziły skuteczny rzut karny Kacpra Adamskiego.

Santiago Mosquera spełnia marzenia. Z Medellin do Torus Wybrzeże.

Wynik drugiej połowy otworzył Adamczyk i goście zbliżyli się na 11:14. Przez kwadrans rozgrywający zaliczył trzy trafienia. Niestety, nie trafiał nikt poza nim nim a Jacek SulejSantiago Mosquera zmarnowali po rzucie karnym, gdy rywale budowali serię 6 kolejnych bramek.

Wreszcie Mosquera do spółki z Mateuszem Kosmalą i Janikowskim odpowiedzieli serią 5:1, ale chwilę później Kolumbijczyk otrzymał karę 2 minut. Z 7. metra trafił Kamil Adamski, a grę w przewadze wykorzystał jeszcze Kamil Pilitowski. W odpowiedzi bramkę zdobył Janikowski, ale zaraz po tym gdańszczanie ponownie musieli grać w osłabieniu - przewinienie popełnił Jeremi Stojek.

Na 5 minut przed końcem gry, Torus Wybrzeże przegrywało 19:26 i już nie zdołało się zbliżyć do rywala. Gdańszczanie przegrali drugi mecz z rzędu w PGNiG Superlidze. W tym roku pozostają bez zwycięstwa, gdyż po rzutach karnych przegrali też mecz Pucharu Polski w Tarnowie.

14 Piotrkowianin 15 2 1 1 11 402:445 9
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-28