Energa Toruń - Arka Gdynia 44:66. Znakomita trzecia kwarta koszykarek

Arka Gdynia - kosz. k.

Marie Gulich była najskuteczniejszą koszykarką Arki w wyjazdowym spotkaniu z Energą Toruń. Niemka zaliczyła double-double, bowiem zdobyła 15 punktów i miała 12 zbiórek, a gdynianki wygrały 66:44. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Energę Toruń 66:44 (17:12, 15:18, 22:10, 12:4) na otwarcie rundy rewanżowej w Enerdze Basket Ligi Kobiet. O wygranej liderek tabeli zadecydowała znakomita gra w trzeciej kwarcie, w której odskoczyły rywalkom na 14-punktowe prowadzenie. Double-double zaliczyła Marie Gulich.

Energa: Williams 11 (1x3), Davenport 8 (8 zb.), Tłumak 6, Scekić 5 (1x3) Urbaniak 3 oraz Dedić 4, Grigoriewa 3 (1x3), Wieczyńska 2, Podkańska 2

Arka: Gulich 15 (12 zb.), Kastanek 12 (1x3), Balintova 8 (2x3, 7 as.), Slamova 8 Papowa 5 (9 zb.) oraz Greinacher 9 (7 zb.), Misiek 6, Podgórna 3 (1x3), Rembiszewska 0

Sobotnia 12. kolejka była pierwszą z rundy rewanżowej. Niepokonane gdynianki pojechały do Torunia na starcie z Energą, która wygrała zaledwie 2 spotkania z 11.

Enea AZS Poznań - DGT Politechnika Gdańsk 58:75 - relacja

Mecz od celnego rzutu rozpoczęła Emilia Tłumak, ale potem trafiały tylko przyjezdne. Maryja Papowa do spółki z Marie Gulich odpowiedziały 11 punktową serią i przy wyniku 2:11 o przerwę poprosiła szkoleniowiec "Katarzynek". Po niej koszykarki Arki zaczęły popełniać zbyt wiele błędów i w pewnym momencie przewaga stopniała do jednego punktu. Podopieczne Gundarsa Vetry ostatecznie premierową kwartę wygrały 17:12.

Artego Bydgoszcz - Arka Gdynia 64:71. Relacja, oceny

Z

W drugiej kwarcie dwa razy zza łuku trafiła Barbora Balintova, ale to torunianki wygrały tę partię 18:15 i prowadzenie Arki od przerwy wynosiło zaledwie dwa "oczka". Po niej akcję dwa plus jeden wykorzystała Naomi Davenport i gospodynie objęły prowadzenie.

Arka Gdynia - Familia Schio 47:74. Zapis relacji live, oceny

To tylko rozbudziło gdynianki, które nadal musiały sobie radzić bez Rebecci Allen. Te włączyły wyższy bieg i nie tylko odbiły prowadzenie, ale już po 30 minutach gry pewnie prowadziły 54:40.

W czwartej kwarcie na pierwsze punkty oba zespoły czekały prawie trzy minuty, ale to przyjezdne sukcesywnie powiększały przewagę i odniosły 12 zwycięstwo z rzędu w Energa Basket Lidze. Gdynianki jako jedyna drużyna są niepokonane w krajowych rozgrywkach.

Wyniki 12 kolejki:

• Energa Toruń - ARKA GDYNIA 44:66 (12:17, 18:15, 10:22, 4:12)
  • Enea AZS Poznań - PGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 58:75 (10:22, 18:15, 15:15, 15:23)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 87:59 (27:13, 28:12, 18:18, 14:16)
  • Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 71:65 (18:17, 19:17, 11:21, 23:10)
  • CosinusMED Widzew Łódź - CCC Polkowice 60:77 (11:22, 20:19, 18:21, 11:15)
  • Ślęza Wrocław - Wisła Kraków (przełożony na 16.01,2020)

26.02 (śr) godz.17:00 Dynamo Kursk 64:58 ARKA Gdynia
22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia 101:48 DGT Politechnika Gdańska LIVE!
20.02 (czw) godz.18:00 ARKA Gdynia 82:92 Lyon Asvel
16.02 (nd) godz.16:00 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:81 po dogrywce ARKA Gdynia
13.02 (czw) godz.20:10 ARKA Gdynia 70:62 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
01.02 (sob) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź 72:84 ARKA Gdynia

M Z P Bilans Pkt.
1 ARKA GDYNIA
2 Artego Bydgoszcz
3 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.