Basket 90 nie sprostał w Toruniu Enerdze

26 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trener Gundars Vetra mógł mieć w niedzielę pretensje do obrony prezentowanej przez jego zespół, jak i postawy rezerwowych. Trener Gundars Vetra mógł mieć w niedzielę pretensje do obrony prezentowanej przez jego zespół, jak i postawy rezerwowych.

Koszykarki Basketu 90 zaliczyły nieudany wyjazd do Torunia. Przez większość meczu z Energą dawały narzucać sobie styl gry rywalek, które gdy wypracowały przewagę, to pilnowały jej do ostatniej syreny. Gdynianki poległy 79:89 (20:28, 15:16, 24:26, 20:19). Przyjezdnym nie pomogła dobra postawa Amerykanek, Kahleahy Copper oraz Victorii Jankoskiej, które zdobyły w sumie 43 punkty.

Energa: Mansfield 25 (7x3, 6 as.), Cain 16 (12 zb.), Skobel 7 (1x3, 5 as.), Rasheed 6, Grigalauskyte 4 (6 zb., 5 as.) oraz Tłumak 14 (3x3), Hombuckle 13 (8 zb.), Uro-Nilie 4, Bekasiewicz 0

BASKET 90: Jankoska 22 (3x3, 7 zb., 6 as.), Copper 21 (3x3), Aleksandravicius 16 (10 zb.), Makurat 6 (2x3), Vitola 4 oraz Rembiszewska 10 (7 zb.), Skerović 0, Kotnis 0, Ossowska 0, Morawiec 0

Koszykarki Basketu 90 udały się do Torunia po dobrze wykonanym zadaniu w Stambule, w rozgrywkach Eurocup. Po raz drugi w sezonie rozgromiły drużynę Universitesi, tym razem 104:72. Do tego pierwszy raz w rozgrywkach skończyły mecz z trzycyfrowym dorobkiem punktowym. Tak dobra gra w ofensywie napawała optymizmem przed wyjazdowym starciem z Energą.

Torunianki pokazały jednak, że poziom ich obrony jest zdecydowanie wyższy niż drużyny z Turcji. Choć to gdynianki, za sprawą Sofiji Aleksandravicius zdobyły pierwsze punkty w meczu, to osiem kolejny oddały rywalkom. Koleżanki ponownie musiała wspomóc podkoszowa, aby wynik przyjezdnych powiększył się o 100 proc. (8:4). A gdy 5. punkt w meczu zdobywała Kahleah Copper, w połowie kwarty mieliśmy remis 12:12. Za chwilę za trzy trafiła Victoria Jankoska, która w Stambule zaliczyła triple-double, a gdynianki objęły prowadzenie 15:12. Od stanu 18:18, przez ostatnie 3 min. kwarty dołożyły jednak tylko 2 pkt, więc przegrały tę część gry 20:28.

W drugiej kwarcie obie drużyny postawiły na obronę. Było to na rękę toruniankom, ponieważ dzięki temu mogły kontrolować przewagę. Basket 90 nie potrafił zbliżyć się do nich. W 15. min. dwa wolne trafiła Agnieszka Skobel i zrobiło się 36:24 dla Energi. W odpowiedzi kolejną trójkę dołożyła Jankoska, czym nieco zastopowała rywalki. Te ponownie powiększyły prowadzenie dzięki celnej próbie zza linii 6,75 m Lauren Mansfield (44:31). Przed przerwą zniwelowały ją rzutami wolnymi Kristine Vitola oraz Jankoska (44:35).

Po zmianie stron tryb gry ponownie przełączył się na atak. Tym razem wydawało się, że skorzystają na tym gdynianki. Grały jak w transie do 28. minut i rzutu za trzy punkty Copper. Zmniejszył on straty do 59:65. Przyjezdne miały w tym momencie 24 pkt zdobyte w kwarcie. I na tym poprzestały. A Energa dorzuciła do jej zakończenie jeszcze 5 pkt i prowadziły 70:59.

Copper otworzyła trójką ostatnią kwartę. W kolejnej akcji punkt mniej dołożyła Jankoska (70:64) i wśród gdynianek ponownie odżyły nadzieje na dobry wynik. Dawała je niezła obrona, ale z drugiej strony, w newralgicznych momentach przyjezdne nie potrafiły pójść krok dalej w kierunku chociażby remisu. Energa grała pewnie wtedy, kiedy było to konieczne. A gdy w 37. min. za trzy trafiła Mansfield (83:74) - po raz siódmy w spotkaniu - torunianki mocno zaznaczyły, że nie zamierzą przegrać. Trener Gundars Vetra próbował jeszcze ratować sytuację przerwą na żądanie, ale ta nic nie zmieniła.

13 Widzew Łódź 9 0 9 528:748 9
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2017-11-29

Wyniki 10 kolejki

• Energa Toruń - BASKET 90 GDYNIA 89:79 (28:20, 16:15, 26:24, 19:20)
  • Ostrovia - CCC Polkowice 63:68 (19:16, 13:17, 18:19, 13:16)
  • Wisła CanPack Kraków - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 79:44 (17:15, 23:8, 20:11, 19:10)
  • Ślęza Wrocław - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 71:69 (17:17, 21:15, 20:25, 13:12)
  • PGE MKK Siedlce - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 68:80 (16:20, 21:21, 14:19, 17:20)
  • Widzew Łódź - Enea AZS Poznań 66:72 (21:14, 22:22, 4:22, 19:14)

• (5)

Skera dzisiaj fatalnie , Vitola słabo no i nie ma zmienniczek.

• 7 2

• (4)

Nie można odrazu skreślać tylko dlatego że coś nie wyszło.

• 2 3

• można (3)

• 3 2

• (2)

Nie można ponieważ każdy jest takim samym człowiekiem i nie zawsze musi wychodzi.

• 3 3

• zawsze musi wychodzić (1)

• 2 3

• Szkoda że jest u Ciebie taki brak wyrozumiałości i empatii ale masz prawo mieć własne zdanie.

• 3 3

• Szkoda że nie było 100

A Amerykanki to należało by nauczyć także bronić,a nie tylko rzucać na siłę.

• 2 5

• Pytanko..

Jak to jest możliwe że .. 4,5 min do końca przegrywamy 6 PKT!!! Vitola 4 faule, to dlaczego trener nie postawił na 1 kartę a stawia do boju zawodniczki które wogole nie mają jakiegokolwiek pojęcia o Ekstraklasie ...

• 2 5

• Daje do myślenia?!

Basket przegrał wszystkie mecze z górą tabeli.To nie przypadek.Powinno zapalić się światełko w zarządzie klubu.