• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Dwaj nowi hokeiści ze Słowacji

Mikołaj Pachniewski
26 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Lotos PKG Gdańsk wygrał w Toruniu 3:2 po dogrywce w piątych derbach Pomorza w tym sezonie. Lotos PKG Gdańsk wygrał w Toruniu 3:2 po dogrywce w piątych derbach Pomorza w tym sezonie.

Lotos PKH Gdańsk wygrał 3:2 z Energą Toruń (1:1, 0:1, 1:0, d. 1:0) w 44. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Wygraną biało-niebieskim zapewnił Mateusz Danieluk, który najpierw w 57. minucie wyrównał stan meczu, a w dogrywce dał zwycięstwo. Do drużyny Marka Ziętary dołączą Michal Picharncik i Roman Rac. Słowaccy hokeiści mają zadebiutować w przyszłym tygodniu.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


46 Spesny; 57 Kozłow; 11 A. Jaworski - 33 Jesajan, 99 Karczocha, 8 Sierguszkin; 4 Zieliński, 75 Jeriomienko - 13 Wołżankin, 95 Fraszko, 19 Kalinowski; 16 Skólmowski, 22 Smirnow - 91 Wiejtow, 23 Szkodienko, 86 J. Jaworski; 7 Griebieniuk, 77 Naparło, 21 Olszewski
Sędziowie: Meszyński, Smura - Cudek, Zień
Widzów: 1180
Składy
33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 25 Popow, 21 Mocarski, 12 Smal
 • 6:09' Kalinowski as. Smirnow - Fraszko
 • 28:05' Smirnow
Bramki Bramki
 • 00:59' Havlik as. Polodna - Steber
 • 56:22' Danieluk as. Marzec - Pastryk
 • 61:56' Danieluk as. Marzec

Kibice oceniają


Relacja LIVE

We wszystkich czterech pojedynkach w tym sezonie padał wynik 3:2. Oba zespoły dzieliły się zwycięstwami. Dwa razy wygrali gdańszczanie i dwa torunianie.
W piątek hokeiści Lotosu przegrali na własnym lodzie z Comarch Cracovią 1:3.

Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 1:3. Zapis relacji live, oceny

ważne zdarzenie
Przed niedzielnym meczem w Toruniu, władze gdańskiego klubu ogłosiły nazwiska dwóch Słowaków, którzy w przyszłym tygodniu dołączą do drużyny. Są to obrońca Michal Pichnarcik oraz napastnik Roman Rac. Pierwszy z nich jest dobrze znany polskim kibicom, bo w sezonie 2017/2018 występował w Podhalu Nowy Targ, gdzie był podopiecznym trenera Marka Ziętary. Ostatnio rosły defensor (189 cm, 91 kg) grał w kazachskiej ekstralidze w drużynie HK Aktobe. Ciekawym wzmocnieniem ataku powinien być Marek Rac. Może on występować zarówno na skrzydle, jak i na środku. Tegoroczne rozgrywki zaczął w słowackim ekstraligowcu HK Nitra, ale od listopada był bez klubu. Debiut Raca zaplanowany jest na wtorkowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec, a Pichnarcika na piątkowy, wyjazdowy mecz z GKS Tychy.
1'
Rozpoczynamy spotkanie! Pierwsze wznowienie wygrali goście.
1'
Wrzutka Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej. Spesny (Energa Toruń) odbił krążek przed siebie i było blisko trafienia dla Lotosu!
bramka
00:59'
[0:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Havlik. Polodna z bekhendu do Havlika, ten wyjechał przed bramkę, zwodem położył Spesnego i umieścił krążek w siatce!
kibice
2'
Głośny doping gdańskich kibiców.
3'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta. Złapał krążek Spesny (Energa Toruń).
4'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej prosto w Spesnego (Energa Toruń).
5'
Przycisnęli gospodarze. Strzelali Jesajan (Energa Toruń), który minął wszystkich hokeistów Lotosu, jak tyczki i Kozłow (Energa Toruń), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) świetnie dysponowany i nie dał się zaskoczyć.
bramka
6:09'
[1:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kalinowski. Szybka akcja Energi, Smirnow dograł do środka do Kalinowskiego, a ten przymierzył
i posłał krążek pomiędzy parkanami Fucika.
8'
Znów groźnie pod gdańską bramką. Jesajan (Energa Toruń) podawał do Sierguszkina (Energa Toruń), ale ten na szczęście źle przyjął krążek i nie oddał strzału.
10'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) próbował na raty zdobyć drugą bramkę, ale Spesny (Energa Toruń) zdołał odbić gumę.
11'
Nie widać dziś na lodzie Aleksandra Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk). W jego miejsce w drugiej formacji Pavel Popow (LOTOS PKH Gdańsk).
13'
Ogromny błąd gdańszczan. Sierguszkin (Energa Toruń) wyszedł sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), ale Czech doskonale złączył parkany i obronił ten strzał.
14'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, ale prosto do rękawicy Spesnego (Energa Toruń).
15'
Dobre, ciekawe spotkanie. Widać, że oba zespoły starają się grać niezwykle odpowiedzialnie w defensywie.
16'
Groźnie Jesajan (Energa Toruń) z bulika. Celował w okienko, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odpowiednio ustawiony i odbił krążek.
18'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, ale widział doskonale lecący krążek Spesny (Energa Toruń) i w porę interweniował.
19'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) strącił krążek po wrzutce Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk), krążek zatańczył w polu bramkowym, ale i tak bramka nie zostałaby uznana, bo guma została strącona wysokim kijem.
20'
Kolejna "setka" Jesajana (Energa Toruń). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) był zasłonięty, ale toruński napastnik strzelił obok bramki.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
ważne zdarzenie
Remisowa pierwsza osłona. Najpierw świetnie mecz rozpoczęli hokeiści Lotosu, bo po 59 sekundach prowadzili w Toruniu 1:0. Patrika Spesnego (Energa Toruń) pokonał Ladislav Havlik (LOTOS PKH Gdańsk). Później jednak przebudzili się miejscowi i zdołali wyrównać. Szczęście sprzyjało gdańszczanom także później, bo to gospodarze kreowali więcej dogodnych okazji.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Kalinowski (Energa Toruń) poprawiał po Zielińskim (Energa Toruń)...Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) rzucił tylko sobie znanym sposobem zapobiegł utracie bramki przez Lotos!
22'
Z pełnego zamachu Smirnow (Energa Toruń). Interwencja parkanem Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
23'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
24'
Pogubili się gospodarze i grając w przewadze wybili
krążek na uwolnienie.
kara
25'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za nadmierną ostrość.
kara
25'
Zieliński (Energa Toruń) ukarany karą 2+2 minuty za nadmierną ostrość.
25'
Teraz Lotos w przewadze, bo Steber (LOTOS PKH Gdańsk) wyszedł już na lód.
26'
Torunianie wyszli 3 na 1 grając w czwórkę. Strzelał Smirnow (Energa Toruń), ale parkanem dobrze interweniował Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
27'
Oba zespoły już w pełnych składach.
bramka
28:05'
[2:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smirnow. Artiom Smirnow wjechał do tercji Lotosu i pociągnął w samo okienko, zdejmując pajęczynę z siatki. Fucik był bez szans!
kibice
29'
Próbują gdańscy kibice wesprzeć swój zespół i zmotywować do lepszej gry.
30'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta prosto w Spesnego (Energa Toruń), który na razie w tej tercji nie miał dużo pracy w przeciwieństwie do Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
32'
Kolejna okazja Energi. Fraszko (Energa Toruń) uderzył bez przyjęcia po podaniu Kalinowskiego (Energa Toruń). Pomylił się jednak. W odpowiedzi Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) w kontrze, ale strzelił prosto w bramkarza.
33'
Krążek zatańczył na linii bramkowej po przypadkowym odbiciu od łyżwy jednego z zawodników! Sierguszkin (Energa Toruń) wybił go jednak na uwolnienie i nadal Toruń prowadzi.
33'
Błąd Kozłowa (Energa Toruń) i Popow (LOTOS PKH Gdańsk) był sam przed Spesnym (Energa Toruń), ale nie zdołał go pokonać.
34'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) niepilnowany przez nikogo. Próbował zmieścić krążek przy krótkim słupku, ale Spesny (Energa Toruń) znakomicie dysponowany.
34'
Jeriomienko (Energa Toruń) do Fraszki (Energa Toruń). Ten sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), zwód na bekhend, ale Czech zostawił parkan na lodzie i świetnie broni!
35'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) z pełnego zamachu, ale znów krążek pofrunął prosto w Spesnego (Energa Toruń).
36'
Fragment spokojniejszej gry. Oba zespoły starają się przede wszystkim rozbijać ataki rywali.
38'
Dwie świetne szanse miał Kalinowski (Energa Toruń), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) kolejny raz błysnął refleksem.
kara
38'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
39'
Dwa razy z pierwszego krążka uderzał Sierguszkin (Energa Toruń) i o dużym szczęściu może mówić Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
40'
Obronili się gdańszczanie. Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) wrócił na lód.
40'
Zakończyła się druga tercja.
ważne zdarzenie
Druga tercja toczona była w szybkim tempie. Drogę do siatki znaleźli torunianie po precyzyjnym strzale Artioma Smirnowa (Energa Toruń). Gdańszczanie próbowali wykorzystać moment przestoju w grze gospodarzy, ale strzelają dziś prosto w Spesnego (Energa Toruń). Podopiecznym Marka Ziętary zostało 20 minut na odwrócenie wyniku.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
42'
Skólmowski (Energa Toruń) wrzucił spod niebieskiej. Nie miał żadnych problemów ze złapaniem krążka Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
42'
Rotuje składem trener Ziętara. Duże zmiany w formacjach. Szkoleniowiec próbuje pobudzić zespół do walki.
44'
Torunianie dobrze rozbijają ataki Lotosu.
45'
Błąd Jesajana (Energa Toruń). Strzelał Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), ale Spesny (Energa Toruń) na posterunku.
45'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ładnie przełożył dwóch rywali, ale jego strzał ze zbyt ostrego kąta nie mógł zaskoczyć Spesnego (Energa Toruń).
47'
Dobra kontra Lotosu. Strzelał Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk), ale kolejny raz doskonale ustawiony Spesny (Energa Toruń) odbił krążek.
49'
Jesajan (Energa Toruń) ze Sierguszkinem (Energa Toruń) dwukrotnie podnieśli ciśnienie Fucikowi (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten broni z dużą dozą szczęścia.
50'
Zbyt często próbują gdańszczanie strzałów, gdy kąt jest zbyt ostry. Takie próby nie mogą zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza.
kara
51'
Kozłow (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
52'
Bijatyka na lodzie.
52'
Starli się Smirnow (Energa Toruń) z Bilcikiem (LOTOS PKH Gdańsk), co było efektem faulu na Szkodience, który z całym impetem uderzył w bandę. Na lodzie pojawiło się sporo krwi. Teraz zawodnik Energi jest opatrywany w boksie. Trwa narada sędziów, co do wysokości kar.
kara
52'
Smirnow i Bilcik z karami meczu. Obaj otrzymali 5+ 20 minut za nadmierną ostrość. Bilcik dodatkowo otrzymał 2+2 za nadmierną ostrość. Na ławce kar także Wiejtow z karą 2 minut za ostrość w grze.
53'
Toruń w pełnym składzie, bo na lód wrócił Kozłow (Energa Toruń). Teraz to oni grają z jednym zawodnikiem więcej.
54'
Gdańszczanie również wstępują w pełnym składzie.
56'
Poprzeczka ratuje Spesnego (Energa Toruń) po strzale Polodny (LOTOS PKH Gdańsk).
bramka
56:22'
[2:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Po wrzutce Pastryka, krążek odbił się od Marca i szczęśliwie spadł na łopatkę kija Danieluka, a ten umieścił go w odsłoniętej siatce.
59'
Ostatnie dwie minuty w trzeciej tercji.
59'
Sierguszkin (Energa Toruń) ze "ściąganej". Złapał krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
60'
Tuż przed końcową syreną doskonała interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) zapewnia co najmniej punkcik Lotosowi.
60'
Zakończyła się trzecia tercja.
ważne zdarzenie
Tradycji stanie się zadość! Znów w derbach będzie 3:2, bo czeka nas dogrywka. W trzeciej tercji kibice obejrzeli bójkę na lodzie. Długo wydawało się, że to Energa sięgnie po 3 punkty, ale w 57. minucie do remisu doprowadził Mateusz Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk).
61'
Zaczynamy dogrywkę!
bramka
61:56'
[2:3] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Marzec podał przed bramkę, tam krążek odbił się od Danieluka i takim lobem wpadł za kołnierz Spesnego!
ważne zdarzenie
Najlepszymi zawodnikami wybrani Smirnow (Energa Toruń) i Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk).
ważne zdarzenie
Tradycji stało się zadość i znów w derbach padł wynik 3:2. Gdańszczanie dzięki znakomitej końcówce i dogrywce wrócą do domu z dwoma punktami.

Typowanie wyników

26 stycznia 2020, godz. 17:00
3 pkt.
Energa Toruń
LOTOS PKH Gdańsk

Jak typowano

24% 55 typowań Energa Toruń
7% 15 typowań REMIS
69% 159 typowań LOTOS PKH Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 44 kolejkach

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy 42 29 1 3 9 183:76 92
2 Re-Plast Unia Oświęcim 42 25 3 3 11 153:87 84
3 JKH GKS Jastrzębie 41 22 5 1 13 171:91 77
4 Podhale Nowy Targ 42 20 5 5 12 157:97 75
5 GKS Katowice 42 23 2 3 14 130:75 76
6 Comarch Cracovia 42 19 3 10 10 138:108 73
7 Lotos Pkh Gdańsk 42 17 8 4 13 135:90 71
8 Energa Toruń 41 13 6 3 19 134:131 54
9 Zagłębie Sosnowiec 42 14 2 3 23 117:157 49
10 Kadra PZHL 20 1 0 0 19 31:151 3
11 Naprzód Janów 42 1 0 0 41 44:330 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-26

Wyniki 44 kolejki

 • Energa Toruń - LOTOS PKH GDAŃSK 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1, d. 0:1)
 • Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
 • GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
 • Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:12 (1:5, 0:4: 0:3)

Kluby sportowe

Opinie (58) 6 zablokowanych

 • No i pięknie! (1)

  Teraz jeszcze we wtorek zwycięstwo. Kto wie, może nawet uda się dopaś podhale, które złapało konkretną zadyszkę :)

  Nie karmić bola-trolla!

  • 46 4

  • *dopaść oczywiście-literówka

   • 6 2

 • Brawo Lotos. !! (1)

  Błagam o jedno....nich nikt nie waży się komentować wpisów niejakiego Bolo. Ani na plus ani na minus. Jak zobaczy że nie ma reakcji to może coś zrozumie!

  • 40 8

  • Kim Dzong Un, błaga, czy grozi ?
   Brakuje jeszcze informacji, Liga rządzi, liga radzi liga nigdy Cię nie zdradzi!
   Bolo :)))) hahahahahahahahaha

   • 2 4

 • (15)

  Steber grał do końca? Bo jakoś mi umknął w końcówce? Wie ktoś czemu Golovin nie grał?

  • 11 1

  • No właśnie, co z Gołowinem? (2)

   Bo w składzie przed meczem był, coś się stało na rozgrzewce czy jak?

   • 4 0

   • (1)

    Golovin rowniez chory

    • 2 0

    • Zdrowia Alex9

     • 5 0

  • (10)

   Ten terminarz jest beznadziejny chłopy wypompowane i tylko traci na tym widowisko. Dwa mecze w tygodniu to powinien być max

   • 8 6

   • (9)

    Częstotliwość gier w PHL nie jest większa niż w NHL.

    • 5 6

    • Mało celne porównanie. (3)

     • 4 5

     • (2)

      Zgadza się. W NHL z reguły gra się co 2 dni.

      • 1 2

      • Po pierwsze nie cały czas. (1)

       Po drugie na mecze latają samolotami.
       Po trzecie zarabiają kilkadziesiąt razy więcej i mają szersze składy oraz dużo lepszą odnowę biologiczną. Nikt tam nie śpi na siedząco parę godzin w autokarze w drodze na mecz.
       To są zupełnie inne realia, człowieku. Tam zawodnik ma tylko trenować i grać, całą resztą zajmują się ludzie z klubu.

       • 14 2

       • 80% klubów PHL ma do siebie niewiele więcej drogi niż dojazd drużyn NHL na lotnisko. Trudno, aby liczba meczów PHL została ułożona pod 2 kluby z północy. Jedyne czego można by się domagać to takiego ułożenia terminarza, aby Toruń i Gdańsk mogły np. zagrać 2 mecze na południu w odstępie dwóch dni. Wynajmując hotel uniknęłyby tak częstego jeżdżenia na południe.

        • 1 1

    • (4)

     czy przygotowanie przed sezonem drużyn z PHL jest takie same jak drużyn z NHL?

     • 6 2

     • (3)

      Nie jest. I pieniądze też nie są porównywalne. Tyle że nie bez powodu w tym sezonie zwiększono liczbę meczów PHL - także na tle innych lig europejskich liczba meczów rozgrywanych dotąd przez drużyny PHL była mniejsza, stąd piąta runda.

      • 9 0

      • (2)

       w innych ligach maja długie ławki i rotują składem a nie cały listopad/grudzień jadą na 3 formacje i co drugi dzień mecz. Niestety zawodnicy z naszej ligi nie sa do tego przyzwyczajeni i cierpi na tym tylko widowisko o kontuzjach nie wspomne. Jestem ciekaw czy w innych ligach też sa zgrupowania na reprezentacje które trwają prawie 2 tygodnie.

       • 8 0

       • (1)

        O tym, że zgrupowania są za długie, to wypowiadał się sam trener reprezentacji, pewnie coś z tym w końcu będzie zrobione. A że kluby grają niepełnymi 4 formacjami, to już ich sprawa, że nie uzupełnią ich np. młodzieżą.

        • 8 0

       • graja bo takie maja fundusze a rola PZHL jest taka żeby współpracować z klubami a nie wzorować się na ligach zachodnich i bezsensownymi pomysłami. Żeby tak jeszcze z sędziowaniem sie wzorowali. Co do uzupełnieniem młodzieżą to szczególnie taką co na kadrę U20 i u18 jedzie w grudniu.

        • 6 0

  • Steber chory pojechał z gorączka nie dał rady 3 tercji

   • 10 0

 • Były emocje do końca. (1)

  Cieszmy się ze zwyciestwa!
  Brawa dla Danieluka.

  • 28 2

  • Brawa dla wszystkich :)

   • 12 1

 • Bravo, bravo i jeszcze raz bravo.

  • 20 1

 • Dwie bramki Danieluka mega fuksiarskie, ale ważne że walczyliśmy do końca i jednak wygraliśmy :) (8)

  To co nie chciało wpaść w piątek wpadło dziś.

  Ciekawa liga w tym sezonie, wciąż nie wiadomo kto z kim w play off, a wynik każdego meczu to otwarta sprawa.

  I oby tak do końca.

  Szkoda tylko że żadna tv tego nie pokazuje.

  • 26 3

  • (1)

   Fuksiarskimi bym ich nie nazwał raczej wyszarpana. Ta na 2:2 klasyka, wrzutka Pastryka, praca na bramkarzu i dobitka do pustej. Goli jakich wiele.

   • 13 2

   • Dokladnie. Bramka w dogrywce też. Ładnie wypracowana akcja przez Marca i Danieluk wykończył:)

    • 13 2

  • Transmisja jest w Internecie - platne 15 PLN (5)

   Nie chce robić reklamy : ale hokej + narodowy + tv jakos tak.

   • 0 2

   • (4)

    Polski hokej tv

    • 2 0

    • Wczorajszą transmisję włączyli w połowie meczu! (3)

     15zł za pół spotkania to gruba przesada. Amatorka pełną gębą.

     • 2 0

     • maja robić rekompensate, dadzą mecz z Tychami za free i będzie dobrze

      • 2 0

     • (1)

      Złóż reklamacje. Dostaniesz kod dostępu do wybranego przez Ciebie meczu.

      • 4 0

      • To prawda. Dostałem właśnie maila.

       Każą w ciągu 3dni odpisać jaki mecz w ramach rekompensaty wybieram.

       • 2 0

 • Na szczęście różnice punktowe nie są duże (3)

  Tak właściwie to uciekło nam 1 oczko, bo takie spotkania trzeba wygrywać za 3 punkty. Jednak z drugiej strony mogliśmy też wrócić bez żadnej zdobyczy. Strasznie wyrównana rywalizacja między miejscami 3-7. Tylko 6 punktów różnicy. Ktoś rozegra 2 mecze lepsze lub słabsze i momentalnie idzie do góry lub spada w dół.

  • 20 5

  • (2)

   Najważniejsze to nie trafić na Podhale, 0 punktów z nimi do tej pory, a i odległość najwieksza.

   • 15 2

   • A z drugiej strony Podhale ostatnio coraz cieńsze. (1)

    I broni tam coraz starszy i słabszy Odrobny, więc kto wie co byłoby w play off.

    • 11 0

    • Generalnie to wg mnie widać zmęczenie sezonem u wielu drużyn, dlatego dobre są takie nowe impulsy, typu przyjście nowych graczy (Cracovia, Toruń), odejście starych (Sosnowiec) czy zmiana trenera (Tychy). Nie mówię że u nas musi być to samo, ale ci nowi to krok w dobrym kierunku, żeby jeszcze dali coś faktycznie dobrego.

     • 4 0

 • (6)

  Nie chcę zapeszać ale na yt ten nowy napastnik wygląda bardzo dobrze, może być duże wzmocnienie.

  • 18 2

  • Oby

   • 5 2

  • Wygląda, że ma dobry przegląd pola i jest dobry technicznie. Obejrzymy na żywo i zobaczymy ale zapowiada się dobrze.

   • 9 1

  • (3)

   Ciekawe jak formacje poukładają. Wydaje mi się, że zagrają w 2 formacji

   • 1 4

   • Na razie zagrają tam gdzie będą luki w składzie :) (2)

    Bo coś nas choroby dopadają.

    • 3 0

    • Nie sądzę (1)

     zawodnicy ściągnięci do konkretnych formacji,i tam pewnie będą grali.

     • 3 1

     • Skoro skład mamy znów niekompletny to jak sobie wyobrażasz "granie w konkretnych formacjach", trenerze? :D

      • 2 2

 • Brawo chłopaki! (1)

  Trzeba mieć też farta w sporcie. Ważne punkty jada do Gdańska! Brawo Danieluk!

  • 15 1

  • Brawo Havlik! Brawo cała drużyna z Fucikiem na czele!!

   • 12 0

 • W piatek sr*ksa ich wyleczyla juz z play offu (1)

  • 4 16

  • Play off

   Chciałbym zauważyć, że Lotos PKH Gdańsk ma pewny awans do fazy play off

   • 10 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Lotos PKH Gdańsk

 

Klub zakończył działalność i wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu 2019/2020.

rok założenia: 2014
barwy: biało-niebieskie
sukcesy: Awans do Polskiej Ligi Hokeja w sezonie 2015/16
prezes: Bartosz Purzyński
wiceprezesi: Arkadiusz Bruliński Maciej Gulczyński Michał Śmigielski
dyrektor sportowy: Przemysław Tutaj

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Trójmiejskie drużyny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane