Wiadomości

stat

Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Dwaj nowi hokeiści ze Słowacji

Lotos PKH Gdańsk

Lotos PKG Gdańsk wygrał w Toruniu 3:2 po dogrywce w piątych derbach Pomorza w tym sezonie.
Lotos PKG Gdańsk wygrał w Toruniu 3:2 po dogrywce w piątych derbach Pomorza w tym sezonie. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Lotos PKH Gdańsk wygrał 3:2 z Energą Toruń (1:1, 0:1, 1:0, d. 1:0) w 44. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Wygraną biało-niebieskim zapewnił Mateusz Danieluk, który najpierw w 57. minucie wyrównał stan meczu, a w dogrywce dał zwycięstwo. Do drużyny Marka Ziętary dołączą Michal Picharncik i Roman Rac. Słowaccy hokeiści mają zadebiutować w przyszłym tygodniu.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz: Android | iPhone


Energa Toruń

46 Spesny; 57 Kozłow; 11 A. Jaworski - 33 Jesajan, 99 Karczocha, 8 Sierguszkin; 4 Zieliński, 75 Jeriomienko - 13 Wołżankin, 95 Fraszko, 19 Kalinowski; 16 Skólmowski, 22 Smirnow - 91 Wiejtow, 23 Szkodienko, 86 J. Jaworski; 7 Griebieniuk, 77 Naparło, 21 Olszewski
2:3
(1:1, 1:0, 0:1, d. 0:1)
Sędziowie:
Meszyński, Smura - Cudek, Zień
Widzów:
1180

LOTOS PKH Gdańsk

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 25 Popow, 21 Mocarski, 12 Smal
 • 6:09' Kalinowski as. Smirnow - Fraszko
 • 28:05' Smirnow
[ICO]Bramki:
 • 00:59' Havlik as. Polodna - Steber
 • 56:22' Danieluk as. Marzec - Pastryk
 • 61:56' Danieluk as. Marzec

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

We wszystkich czterech pojedynkach w tym sezonie padał wynik 3:2. Oba zespoły dzieliły się zwycięstwami. Dwa razy wygrali gdańszczanie i dwa torunianie.
W piątek hokeiści Lotosu przegrali na własnym lodzie z Comarch Cracovią 1:3.

Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 1:3. Zapis relacji live, oceny

[ICO]
Przed niedzielnym meczem w Toruniu, władze gdańskiego klubu ogłosiły nazwiska dwóch Słowaków, którzy w przyszłym tygodniu dołączą do drużyny. Są to obrońca Michal Pichnarcik oraz napastnik Roman Rac. Pierwszy z nich jest dobrze znany polskim kibicom, bo w sezonie 2017/2018 występował w Podhalu Nowy Targ, gdzie był podopiecznym trenera Marka Ziętary. Ostatnio rosły defensor (189 cm, 91 kg) grał w kazachskiej ekstralidze w drużynie HK Aktobe. Ciekawym wzmocnieniem ataku powinien być Marek Rac. Może on występować zarówno na skrzydle, jak i na środku. Tegoroczne rozgrywki zaczął w słowackim ekstraligowcu HK Nitra, ale od listopada był bez klubu. Debiut Raca zaplanowany jest na wtorkowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec, a Pichnarcika na piątkowy, wyjazdowy mecz z GKS Tychy.
1'
Rozpoczynamy spotkanie! Pierwsze wznowienie wygrali goście.
1'
Wrzutka Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej. Spesny (Energa Toruń) odbił krążek przed siebie i było blisko trafienia dla Lotosu!
[ICO]
00:59'
[0:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Havlik. Polodna z bekhendu do Havlika, ten wyjechał przed bramkę, zwodem położył Spesnego i umieścił krążek w siatce!
[ICO]
2'
Głośny doping gdańskich kibiców.
3'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta. Złapał krążek Spesny (Energa Toruń).
4'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej prosto w Spesnego (Energa Toruń).
5'
Przycisnęli gospodarze. Strzelali Jesajan (Energa Toruń), który minął wszystkich hokeistów Lotosu, jak tyczki i Kozłow (Energa Toruń), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) świetnie dysponowany i nie dał się zaskoczyć.
[ICO]
6:09'
[1:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kalinowski. Szybka akcja Energi, Smirnow dograł do środka do Kalinowskiego, a ten przymierzył
i posłał krążek pomiędzy parkanami Fucika.
8'
Znów groźnie pod gdańską bramką. Jesajan (Energa Toruń) podawał do Sierguszkina (Energa Toruń), ale ten na szczęście źle przyjął krążek i nie oddał strzału.
10'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) próbował na raty zdobyć drugą bramkę, ale Spesny (Energa Toruń) zdołał odbić gumę.
11'
Nie widać dziś na lodzie Aleksandra Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk). W jego miejsce w drugiej formacji Pavel Popow (LOTOS PKH Gdańsk).
13'
Ogromny błąd gdańszczan. Sierguszkin (Energa Toruń) wyszedł sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), ale Czech doskonale złączył parkany i obronił ten strzał.
14'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, ale prosto do rękawicy Spesnego (Energa Toruń).
15'
Dobre, ciekawe spotkanie. Widać, że oba zespoły starają się grać niezwykle odpowiedzialnie w defensywie.
16'
Groźnie Jesajan (Energa Toruń) z bulika. Celował w okienko, ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odpowiednio ustawiony i odbił krążek.
18'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, ale widział doskonale lecący krążek Spesny (Energa Toruń) i w porę interweniował.
19'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) strącił krążek po wrzutce Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk), krążek zatańczył w polu bramkowym, ale i tak bramka nie zostałaby uznana, bo guma została strącona wysokim kijem.
20'
Kolejna "setka" Jesajana (Energa Toruń). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) był zasłonięty, ale toruński napastnik strzelił obok bramki.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
[ICO]
Remisowa pierwsza osłona. Najpierw świetnie mecz rozpoczęli hokeiści Lotosu, bo po 59 sekundach prowadzili w Toruniu 1:0. Patrika Spesnego (Energa Toruń) pokonał Ladislav Havlik (LOTOS PKH Gdańsk). Później jednak przebudzili się miejscowi i zdołali wyrównać. Szczęście sprzyjało gdańszczanom także później, bo to gospodarze kreowali więcej dogodnych okazji.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Kalinowski (Energa Toruń) poprawiał po Zielińskim (Energa Toruń)...Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) rzucił tylko sobie znanym sposobem zapobiegł utracie bramki przez Lotos!
22'
Z pełnego zamachu Smirnow (Energa Toruń). Interwencja parkanem Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
23'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
24'
Pogubili się gospodarze i grając w przewadze wybili
krążek na uwolnienie.
[ICO]
25'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za nadmierną ostrość.
[ICO]
25'
Zieliński (Energa Toruń) ukarany karą 2+2 minuty za nadmierną ostrość.
25'
Teraz Lotos w przewadze, bo Steber (LOTOS PKH Gdańsk) wyszedł już na lód.
26'
Torunianie wyszli 3 na 1 grając w czwórkę. Strzelał Smirnow (Energa Toruń), ale parkanem dobrze interweniował Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
27'
Oba zespoły już w pełnych składach.
[ICO]
28:05'
[2:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smirnow. Artiom Smirnow wjechał do tercji Lotosu i pociągnął w samo okienko, zdejmując pajęczynę z siatki. Fucik był bez szans!
[ICO]
29'
Próbują gdańscy kibice wesprzeć swój zespół i zmotywować do lepszej gry.
30'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta prosto w Spesnego (Energa Toruń), który na razie w tej tercji nie miał dużo pracy w przeciwieństwie do Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
32'
Kolejna okazja Energi. Fraszko (Energa Toruń) uderzył bez przyjęcia po podaniu Kalinowskiego (Energa Toruń). Pomylił się jednak. W odpowiedzi Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) w kontrze, ale strzelił prosto w bramkarza.
33'
Krążek zatańczył na linii bramkowej po przypadkowym odbiciu od łyżwy jednego z zawodników! Sierguszkin (Energa Toruń) wybił go jednak na uwolnienie i nadal Toruń prowadzi.
33'
Błąd Kozłowa (Energa Toruń) i Popow (LOTOS PKH Gdańsk) był sam przed Spesnym (Energa Toruń), ale nie zdołał go pokonać.
34'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) niepilnowany przez nikogo. Próbował zmieścić krążek przy krótkim słupku, ale Spesny (Energa Toruń) znakomicie dysponowany.
34'
Jeriomienko (Energa Toruń) do Fraszki (Energa Toruń). Ten sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk), zwód na bekhend, ale Czech zostawił parkan na lodzie i świetnie broni!
35'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) z pełnego zamachu, ale znów krążek pofrunął prosto w Spesnego (Energa Toruń).
36'
Fragment spokojniejszej gry. Oba zespoły starają się przede wszystkim rozbijać ataki rywali.
38'
Dwie świetne szanse miał Kalinowski (Energa Toruń), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) kolejny raz błysnął refleksem.
[ICO]
38'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
39'
Dwa razy z pierwszego krążka uderzał Sierguszkin (Energa Toruń) i o dużym szczęściu może mówić Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
40'
Obronili się gdańszczanie. Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) wrócił na lód.
40'
Zakończyła się druga tercja.
[ICO]
Druga tercja toczona była w szybkim tempie. Drogę do siatki znaleźli torunianie po precyzyjnym strzale Artioma Smirnowa (Energa Toruń). Gdańszczanie próbowali wykorzystać moment przestoju w grze gospodarzy, ale strzelają dziś prosto w Spesnego (Energa Toruń). Podopiecznym Marka Ziętary zostało 20 minut na odwrócenie wyniku.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
42'
Skólmowski (Energa Toruń) wrzucił spod niebieskiej. Nie miał żadnych problemów ze złapaniem krążka Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
42'
Rotuje składem trener Ziętara. Duże zmiany w formacjach. Szkoleniowiec próbuje pobudzić zespół do walki.
44'
Torunianie dobrze rozbijają ataki Lotosu.
45'
Błąd Jesajana (Energa Toruń). Strzelał Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), ale Spesny (Energa Toruń) na posterunku.
45'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ładnie przełożył dwóch rywali, ale jego strzał ze zbyt ostrego kąta nie mógł zaskoczyć Spesnego (Energa Toruń).
47'
Dobra kontra Lotosu. Strzelał Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk), ale kolejny raz doskonale ustawiony Spesny (Energa Toruń) odbił krążek.
49'
Jesajan (Energa Toruń) ze Sierguszkinem (Energa Toruń) dwukrotnie podnieśli ciśnienie Fucikowi (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten broni z dużą dozą szczęścia.
50'
Zbyt często próbują gdańszczanie strzałów, gdy kąt jest zbyt ostry. Takie próby nie mogą zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza.
[ICO]
51'
Kozłow (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
52'
Bijatyka na lodzie.
52'
Starli się Smirnow (Energa Toruń) z Bilcikiem (LOTOS PKH Gdańsk), co było efektem faulu na Szkodience, który z całym impetem uderzył w bandę. Na lodzie pojawiło się sporo krwi. Teraz zawodnik Energi jest opatrywany w boksie. Trwa narada sędziów, co do wysokości kar.
[ICO]
52'
Smirnow i Bilcik z karami meczu. Obaj otrzymali 5+ 20 minut za nadmierną ostrość. Bilcik dodatkowo otrzymał 2+2 za nadmierną ostrość. Na ławce kar także Wiejtow z karą 2 minut za ostrość w grze.
53'
Toruń w pełnym składzie, bo na lód wrócił Kozłow (Energa Toruń). Teraz to oni grają z jednym zawodnikiem więcej.
54'
Gdańszczanie również wstępują w pełnym składzie.
56'
Poprzeczka ratuje Spesnego (Energa Toruń) po strzale Polodny (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
56:22'
[2:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Po wrzutce Pastryka, krążek odbił się od Marca i szczęśliwie spadł na łopatkę kija Danieluka, a ten umieścił go w odsłoniętej siatce.
59'
Ostatnie dwie minuty w trzeciej tercji.
59'
Sierguszkin (Energa Toruń) ze "ściąganej". Złapał krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
60'
Tuż przed końcową syreną doskonała interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) zapewnia co najmniej punkcik Lotosowi.
60'
Zakończyła się trzecia tercja.
[ICO]
Tradycji stanie się zadość! Znów w derbach będzie 3:2, bo czeka nas dogrywka. W trzeciej tercji kibice obejrzeli bójkę na lodzie. Długo wydawało się, że to Energa sięgnie po 3 punkty, ale w 57. minucie do remisu doprowadził Mateusz Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk).
61'
Zaczynamy dogrywkę!
[ICO]
61:56'
[2:3] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Marzec podał przed bramkę, tam krążek odbił się od Danieluka i takim lobem wpadł za kołnierz Spesnego!
[ICO]
Najlepszymi zawodnikami wybrani Smirnow (Energa Toruń) i Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk).
[ICO]
Tradycji stało się zadość i znów w derbach padł wynik 3:2. Gdańszczanie dzięki znakomitej końcówce i dogrywce wrócą do domu z dwoma punktami.

opinie kibiców w trakcie relacji (55)


Typowanie wyników

mecz ligowy
26.01.2020 godz.17:00
wartość: 3 punkty
Energa Toruń
2:3 po dogrywce
LOTOS PKH Gdańsk

Jak typowano

1

24%

55 typowań

x

7%

15 typowań

2

69%

159 typowań


Tabela po 44 kolejkach

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy 42 29 1 3 9 183:76 92
2 Re-Plast Unia Oświęcim 42 25 3 3 11 153:87 84
3 JKH GKS Jastrzębie 41 22 5 1 13 171:91 77
4 Podhale Nowy Targ 42 20 5 5 12 157:97 75
5 GKS Katowice 42 23 2 3 14 130:75 76
6 Comarch Cracovia 42 19 3 10 10 138:108 73
7 LOTOS PKH GDAŃSK 42 17 8 4 13 135:90 71
8 Energa Toruń 41 13 6 3 19 134:131 54
9 Zagłębie Sosnowiec 42 14 2 3 23 117:157 49
10 Kadra PZHL 20 1 0 0 19 31:151 3
11 Naprzód Janów 42 1 0 0 41 44:330 3

Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.

Tabela wprowadzona: 2020-01-26

aktualna tabela »

Wyniki 44 kolejki:

 • Energa Toruń - LOTOS PKH GDAŃSK 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1, d. 0:1)
 • Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
 • GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
 • Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:12 (1:5, 0:4: 0:3)

Opinie (58) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

29.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 LOTOS PKH Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:4 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
25.02 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:1 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
22.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 7:2 LOTOS PKH Gdańsk
21.02 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 LOTOS PKH Gdańsk
16.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:3 Podhale Nowy Targ LIVE!
14.02 (pt) godz.18:00 JKH GKS Jastrzębie 1:2 LOTOS PKH Gdańsk
02.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:2 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
31.01 (pt) godz.18:00 GKS Tychy 3:1 LOTOS PKH Gdańsk
28.01 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 4:1 Zagłębie Sosnowiec LIVE!

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy
2 Re-Plast Unia Oświęcim
3 JKH GKS Jastrzębie
3 GKS Katowice
5 Podhale Nowy Targ
6 Comarch Cracovia
7 LOTOS PKH GDAŃSK
8 Energa Toruń
9 Zagłębie Sosnowiec
10 Kadra PZHL
11 Naprzód Janów
 • Ćwierćfinały:
 • LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 1:4
 • GKS Tychy - Energa Toruń 4:0
 • Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:4
 • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3
 • Półfinały zostały odwołane. Kolejność na miejscach 1-2 ustalono na podstawie tabeli po sezonie zasadniczym. Mistrzostwo Polski przyznano GKS Tychy, a wicemistrzem kraju została Re-Plast Unia. Natomiast dwóch pozostałych półfinalistów wspólnie sklasyfikowano na 3. miejscu.
 • Kolejność na miejsca 5-8 ustalona została według pozycji zajętych w sezonie zasadniczym przez drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach.
 • Kolejność na miejsca 9-11 na podstawie wyników po sezonie zasadniczym.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Re-Plast Unia Oświęcim
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Energa Toruń
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
3
LOTOS PKH GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
GKS Katowice
6 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
Re-Plast Unia Oświęcim
zwycięzca ćwierćfinału 3
JKH GKS Jastrzębie
zwycięzca ćwierćfinału 2
GKS Katowice
zwycięzca ćwierćfinału 4
Finał

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lotosu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomek Marcinkowski 50 85 62%
2. Piotr Ł. 52 84 59.6%
3. Adrian Pobłocki 51 82 60.8%
4. Radosław Dymkowski 52 81 59.6%
5. Marcin Dymkowski 51 81 58.8%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane