Piłka ręczna. Sandra Spa Pogoń Szczecin - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:24

dak.
24 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Osiem bramek Adriana Kondratiuka nie wystarczyło w wyjazdowym meczu w Szczecinie. Osiem bramek Adriana Kondratiuka nie wystarczyło w wyjazdowym meczu w Szczecinie.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin (9:15). Pomimo słabszej pierwszej połowy i straty sześciu goli, przyjezdni zdołali nawiązać walkę i trzykrotnie wyrównywali po zmianie stron. W ostatnich minutach większą determinacją wykazali się jednak gospodarze i to oni ostateczni zwyciężyli.

Pogoń: Zapora 1 bramka, Gawryś - Rybski 8, Bosy 4, Horiha 4, Krysiak 4, Zaremba 4, Fedenczak 3, Krupa 2, Biernacki 1, Jedziniak, Wasowski

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Kondratiuk 8, Janikowski 5, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Komarzewski 2, Wróbel 2, Bednarek 1, Gajek 1, Papaj

Sprawdź relację z wygranego meczu Arki Gdynia ze Stalą Mielec 32:23 i wystaw oceny zawodnikom

Podobnie jak w ostatnim meczu, szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk do Szczecina wybrali się bez rozgrywającego Ramon Oliveiry. Z konieczności na tej pozycji znów wystąpił Wojciech Prymlewicz. Z powodu choroby w zespole zabrakło również Pawła Salacza.

Mecz zaczął się od klasycznej wymiany ciosów. Pierwsze bramki dla zespołu z Gdańska rzucali Adrian Kondriatuk, Kelian JanikowskiMateusz Wróbel. Wtedy bramkę na 4:3 zdobył Mateusz Zaremba, a po chwili na ławce kar musiał zasiąść Janikowski, a problemy dopiero się zaczęły.

Trzy bramki z rzędy zdobyli gospodarze, a przyjezdni musieli rzucić się do odrabiania strat. Z odsieczą przyszli Michał Bednarek i i Prymlewicz, ale ten pierwszy po chwili też został ukarany dwuminutową karą przez sędziego.

Przypomnij sobie, co przed meczem mówił Wojciech Prymlewicz

Być może przed przerwą była szansa na wyrównanie, ale bramkarz gospodarzy wielokrotnie stawał na wysokości zadania. Podopieczni Thomasa Orneborga w trakcie ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy zdobyli jedynie dwie bramki. Rywale byli bardziej skuteczni, bowiem pokonywali golkipera sześciokrotnie, co w efekcie przełożyło się na rezultat 15:9.

Po zmianie stron oglądaliśmy inną drużynę Wybrzeże Gdańsk, niż przed przerwą. Przynajmniej na początku. Szybkie bramki zdobyli Kondriatuk, Janikowski, Prymlewicz i po 40. minutach strata do Pogoni Szczecin zmalała do dwóch goli (17:15).

Szczypiorniści z Gdańska postanowili pójść za ciosem i pięć minut później po bramce Krzysztofa Komarzewskiego zdołali wyrównać (18:18). W kolejnej fazie spotkania piłkarze ręczni ponownie wymieniali się bramkami i grali już bardziej zachowawczo, bo mieliśmy remis, a do końca meczu zostało dziesięć minut.

Wtedy czerwoną kartkę ujrzał Bednarek, a rzut karny na bramkę zamienił Piotr Rybski. Miejscowi wykorzystali grę w przewadze i ponownie mieli korzystny wynik. W odstępie sześciu minut rzucili łącznie siedem bramek, nie pozostawiając tym samym złudzeń szczypiornistom z Gdańska, którzy w tym czasie zdobyli jedynie jednego gola.

14 Zagłębie Lubin 3 0 0 0 3 81:91 0
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-04-24

Wyniki 29 kolejki

• Stal Mielec - ARKA GDYNIA 23:32 (11:19)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 31:24 (19:15)
  • Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 29:30 (17:16)