Energa Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 35:30. Pierwsze zwycięstwo w fazie play-out

dak.
20 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Krzysztof Komarzewski był w sobotę najaktywniejszym graczem w zespole Energi Wybrzeża Gdańsk. Zdobył 8 bramek. Krzysztof Komarzewski był w sobotę najaktywniejszym graczem w zespole Energi Wybrzeża Gdańsk. Zdobył 8 bramek.

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 35:30 (19:15). Pozbawieni rozgrywającego, Ramona Oliveiry, szczypiorniści z Gdańska nawet na moment nie dali wyjść rywalom na prowadzenie. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Thomasa Orneborga po podziale tabeli na grupę mistrzowską i spadkową.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Komarzewski 8, Prymlewicz 6, Gajek 5, Kondratiuk 5, Wróbel 4, Janikowski 3, Bednarek 2, Franczak 1, Salacz 1, Gądek, Papaj, Adamczyk

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Chychykalo 6, Dudkowski 6, Moryn 4, Sroczyk 4, Dawydzik 2, Jaszka 2, Kuzdeba 2, Pawlaczyk 2, Gebala 1, Mrozowicz 1, Bondzior

Sprawdź relację z przegranego 22:27 przez Energę Wybrzeże Gdańsk meczu z Energą Kalisz

W załodze Energa Wybrzeża Gdańsk, w sobotnim starciu z Zagłębiem Lubin zabrakło Ramona Oliveiry. Rozgrywający zespołu doznał kontuzji w ostatnim meczu z Energą Kalisz, a jego miejsce zajął Wojciech Prymlewicz.

Jedni i drudzy liczyli na pierwsze punkty w fazie play-out. W poprzedniej kolejce, szczypiorniści z Lubina sensacyjnie przegrali z Arką Gdynia, natomiast gracze z Gdańska ulegli w Kaliszu 22:27.

Od początku meczu zawodnicy obu zespołów zaczęli dość spokojnie, jakby chcieli "wybadać" rywala. Efektem były strzelone dwie bramki jednych i drugich. Dopiero w 11. minucie gospodarze przejęli inicjatywę, gdy po dwóch szybkich golach Krzysztofa Komarzewskiego, wyszli na 4-punktowe prowadzenie. Grali wówczas jednego mniej, bowiem 2-minutową karę chwilę wcześniej otrzymał Michał Franczak.

Mając w garści bramkową zaliczkę, szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk chcieli dobrnąć do końca pierwszej połowy z korzystnym bilansem. Spora w tym również zasługa bramkarza Artura Chmielewskiego, który obronił przed przerwą sześć strzałów. Prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, jednak najpierw Adrian Kondriatuk, a później Krzysztof Komarzewski marnowali rzuty karne. Miejscowi schodzili ostatecznie do szatni przy wyniku 19:15.

Po zmianie stron gospodarze utrzymywali prowadzenie, a szczególnie aktywny był Komarzewski, który szybko zdobył trzy gole. W 40. minucie po jego faulu sędzia podyktował jednak rzut karny, a samego winowajcę odesłał na ławkę kar.

Im było bliżej do końcowej syreny, tym Wybrzeże Gdańsk przyśpieszało w swoich zagraniach. Na kilka minut przed końcem zaczęli powiększać swoją przewagę dzięki dobrej grze w obronie i skutecznych rzutach Ksawerego Gajka czy Adriana Kondriatuka. Goście przegrywali już nawet różnicą ośmiu goli. W ciągu ostatniej minuty stracili jednak trzy gole, w efekcie czego wygrali 35:30.

14 Zagłębie Lubin 2 0 0 0 2 52:61 0
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-04-20

Wyniki 28 kolejki

• ARKA GDYNIA - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (15:14)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Zagłębie Lubin 35:30 (19:15)
  • Energa MKS Kalisz - Stal Mielec 26:22 (15:11)
dak.

Opinie (10)

• Po co grali tyle meczy skoro teraz wyzerowali punkty?

• 18 2

• Nareszcie walka i ... bieganie

• 11 5

• (1)

I Arka wygrała !

• 14 2

• no. Już mają więcej punktów niż przez cały sezon.

• 7 1

• Dobra praca nowego trenera daje już rezultaty (1)

Szkoda ze tak późno klub zmienił trenera . Widać inny styl gry . Widać potencjał zespołu . brawo , brawo

• 7 11

• Zgadzam się. Inna dynamika rozgrywania akcji , w ataku gra cały zespół łącznie ze skrzydłami , martwi trochę mała skuteczność w rzutach łącznie z karnymi i brak krytycznej oceny szans na powodzenie rzutu u niektórych zawodników. Rzut na bramkę to nie jest tylko pozbycie się piłki, musi być przekonanie graniczące z pewnością że zakończy się zdobyciem bramki. Panowie zawodnicy jesteście profesjonalistami i wasz obowiązek jest dobrze wykonywać swoją pracę. Za to bierzecie wynagrodzenie. Jest lepie ale pracy indywidualnej i zespołowej jeszcze ogrom.

• 3 3

• Do boju Wybrzeze

• 4 2

• Z przyjemnością patrzyło się na K. Komarzewskiego (za wyjątkiem nonszalancji w rzucie sam na sam w słupek pod koniec meczu-akcja zresztą po wlasnym przechwycie). Papiery na granie to chłopak ma: jeszcze troszkę więcej zadziorności i bezczelności na parkiecie i wyjeżdżaj do lepszej ligi!