Energa Wybrzeże Gdańsk bez szans z mistrzem Polski. Vive rozstrzygnęło mecz do przerwy

27 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Adrian Kondratiuk zdobył przeciwko mistrzowi Polski siedem bramek. Adrian Kondratiuk zdobył przeciwko mistrzowi Polski siedem bramek.

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk ulegli na wyjeździe PGE Vive Kielce 28:42 (13:22). Mistrzowie Polski od początku narzucili swoje tempo gry, a losy starcia praktycznie rozstrzygnęli w pierwszej połowie. Najskuteczniejszy wśród gości był zdobywca siedmiu bramek Adrian Kondratiuk.

W SOBOTĘ ARKA PODEJMIE GWARDIE. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA

PGE Vive: Wałach, Ivić, Cupara - Bis 3, A. Dujszebajew, Aguinagalde 5, Jachlewski 5, Janc 3, Lijewski 3, Jurkiewicz 5, Kulesz 3, Moryto 5, Fernandez 5, D. Dujszebajew 4, Karałek 1

ENERGA WYBRZEŻE: Witkowski, Chmieliński - Gajek 2, Rutkowski, Adamczyk 5, Wołowiec 4, Salacz 3, Wróbel, Komarzewski 3, Kondratiuk 7, Papaj 1, Prymlewicz, Sulej, Bednarek, Oliveira 3

Drużyna Energa Wybrzeża Gdańsk wybrała się we wtorek na boisko jedynej, niepokonanej drużyny PGNiG Superligi, mistrza Polski, czyli PGE Vive Kielce. Trudno było oczekiwać, że zespół Marcina Lijewskiego będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Dlatego też jednym z głównych punktów meczu było jego spotkanie z bratem, zawodnikiem kieleckiej drużyny Krzysztofem Lijewski.

Już po 4 minutach trener Wybrzeża musiał prosić o czas, ponieważ zespół jego brata prowadził 4:0, a Krzysztof rzucił jedną z bramek. Po nim gdańszczanom udało się otworzyć wynik dzięki trafieniu Ramona Oliveiry. Na dwa trafienia - jedno po drugim - gdańszczanie pozwolili sobie po raz pierwszy pomiędzy 9. a 11. min. Bramki Adriana Kondratiuka i Piotra Papaja zmniejszyły stratę gości do stanu 5:8. Vive szybko odpowiedziało czterema bramkami więc ponownie spokojnie prowadziło, tym razem 12:5. I tak przewaga mistrzów Polski rosła, aż do 11 trafień (21:10). Wybrzeżu udało się to zniwelować jeszcze przed przerwą. Po trafieniach Pawła Salacza oraz Oliveiry zrobiło się 22:13.

Serię do 3:0 przedłużył tuż po zmianie stron Krystian Wołowiec. W tej części meczu kielczanie skupili się na utrzymaniu przewagi. Więc wymiana cios za cios była im na rękę. Choć w 38. min. mogli mieć powody do zmartwień, ponieważ po kolejnym trafieniu Wołowca było już tylko 20:26, to 3 min później Vive prowadziło 30:20. Gdańszczanom nie udało się już więcej zbliżyć do najlepszej drużyny ostatnich lat w Polsce na chociażby sześć bramek. Mało tego, w 58. min mieli już 12 trafień straty. Vive jako jedyne rzucało skutecznie także w ostatnich 3 min i wygrało 42:28.

Wyniki 13 kolejki

• PGE VIVE Kielce - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 42:28 (22:13)
  • ARKA GDYNIA - Gwardia Opole 29:40 (12:20)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 20:26 (9:11)
  • Piotrkowianin - Stal Mielec 34:26 (13:16)
  • Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 28:17 (12:10)
  • MMTS Kwidzyn - Energa MKS Kalisz 24:21 (12:9)
  • NMC Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 28:25 (14:11)

Opinie (14)

• (2)

Taki wynik to przecież antyreklama piłki ręcznej. Wstyd.