Energa Wybrzeże Gdańsk nie sprostało wiceliderowi Górnikowi Zabrze

18 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
W pierwszej połowie meczu z Górnikiem atakiem Wybrzeża dowodził Mateusz Wróbel, który zdobył w niej aż 7 bramek. Po przerwie już nie dołożył gola. W pierwszej połowie meczu z Górnikiem atakiem Wybrzeża dowodził Mateusz Wróbel, który zdobył w niej aż 7 bramek. Po przerwie już nie dołożył gola.

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z wiceliderem tabeli, NMC Górnikiem Zabrze 19:28 (9:15). Choć w pierwszej połowie świetną skutecznością popisał się Mateusz Wróbel, w drugiej z dobrej strony pokazywali się w ataku Piotr Papaj oraz Ramon Oliveira, to okazało się to za mało na mocnego rywala.

NMC Górnik: Galia Kornecki - Adamuszek, Bąk 1, Buszkow 5, Czuwara 3, Daćko 1, Gliński 2, Gromyko 1, Pawelec 1, Sićko 2, Sluijters 4, Tatarincew 2, Tomczak 6

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Gajek 1, Komarzewski 2, Kondratiuk, Oliveira 3, Papaj 4, Prymlewicz 1, Rutkowski, Salacz 1, Sulej, Wołowiec, Wróbel 7

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk wybrali się do znajdującego się przed obecną kolejką na pozycji wicelidera Górnika Zabrze. Zespół Marcin Lijewska jechał na Śląsk po niespodziankę, ale jednocześnie wiedział, że gra przeciwko wielu doświadczonym szczypiornistom będzie niezwykle trudna.

Zwłaszcza, że gdańszczanie występują ostatnio ze zmiennym szczęściem. Kolejno przegrali z Chrobrym Głogów, wygrali z Zagłębiem Lubin, by w poprzedniej kolejce ulec przed własną publicznością Gwardii Opole.

Mecz w Zabrzu zaczął się od trafienia Mateusza Wróbla. Kiedy ten szczypiornista zdobywał drugą bramkę, w 6. min. goście prowadzili 3:1. Taką przewagę udało się utrzymać Wybrzeżu do 10. min, gdy po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Wróbel (3:5). Za chwilę 2-minutową karę otrzymał Krzysztof Komarzewski, a Górnik wypracował sobie serię 3:0 (6:5). Do remisu doprowadził oczywiście najlepiej dysponowany w ataku Wróbel. A kiedy Górnik zdobył dwie bramki pod rząd, także on odpowiedział tym samym i w 20. min. było 8:8.

Niestety sam nie był w stanie trzymać Wybrzeża w grze. A Górnik był w stanie zbudować kolejną serię, tym razem 5:0 (13:8). Na 2 min. przed przerwą przerwał ją nie kto inny jak Wróbel. Gospodarze dorzucili jednak jeszcze dwie bramki i schodzili na przerwę prowadząc 15:9.

Górnik powiększył przewagę trafieniem tuż po zmianie stron (16:9), ale nadzieję Wybrzeżu dały bramki Piotra Papaja, Ramona Oliveiry oraz Komarzewskiego (16:12). I tym razem zabrzanie szybko wybili gościom marzenia o zwycięstwie i zdobyli dwa gole z rzędu (18:12). Choć trafił również Papaj, to Górnik ponownie nie zlitował się nad przyjezdnymi. W 48. min. było już 24:13 i po meczu. Papaj oraz Oliveira byli skuteczni do końca starcia, ale nie miało to wpływu na losy meczu.

Wyniki 11 kolejki

• ARKA GDYNIA - Chrobry Głogów 21:25 (11:11)
  • Górnik Zabrze - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 28:19 (15:9)
  • PGE Vive Kielce - Stal Mielec 35:28 (16:14)
  • Piotrkowianin - Azoty Puławy 32:31 (18:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz 25:28 (12:12)
  • MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 21:22 k. 3:4 (10:10)
  • Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 34:20 (16:9)

Opinie (10)

• Braki kondycyjne (2)

Wytrzymali 20 minut pierwszej i 10 minut drugiej połowy. Jak na zawodowców to za mało.