Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała w Kaliszu. Kontuzje na rozegraniu

Energa Wybrzeże Gdańsk

Ramon Oliveira nabawił się urazu tuż przed przerwą meczu w Kaliszu. Jeszcze przed nim kontuzji doznał inny prawy rozgrywający Kamil Adamczyk. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk rozpoczęli rundę play-out Superligi od wyjazdowej porażki z Energą MKS Kalisz 22:27 (12:15). Jeszcze gorsza wiadomość to fakt, że dzień przed meczem urazu nabawił się Kamil Adamczyk, a w trakcie spotkania kontuzji doznał Ramon Oliveira. Gdańszczanie stracili więc dwóch prawych rozgrywających.

Energa MKS: Padasinow, Zakreta - Adamczak, Adamski, Bałwas 1, Bożek, Czerwiński, Drej 4, Grozdek, Klopsteg, Kniazow 8, Krycki 1, Kwiatkowski, Misiejuk 1, Pilitowski 4, Szpera 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Bednarek, Ciołak, Frańczak, Gądek, Gajek, Janikowski 1, Komarzewski 8, Kondratiuk 6, Oliveira 2, Papaj 3, Prymlewicz, Salacz 1, Wróbel 1

Wybrzeże do fazy play-out Superligi przystąpiło jako najlepszy z najsłabszych sześciu zespołów sezonu zasadniczego. Drużyny walczące o utrzymanie do rywalizacji przystąpiły jednak z wyczyszczonym dorobkiem z poprzednich spotkań, więc każdy zaczynał z czystą kartą.

Gdańszczanie, którzy w tym sezonie wygrali oba dotychczasowe mecze z Energą MKS, w środę rozpoczęli od prowadzenia 2:1 po bramkach Keliana JanikowskiegoRamona Oliveiry. Przewagę na dobre stracili jednak po serii czterech bramek z rzędu dla gospodarzy, którzy odskoczyli na 8:4 tuż przed upływem kwadransa gry.

Przeczytaj o sensacyjnej wygranej Arki w Lubinie

Energa Wybrzeże zbliżyła się do rywali po trzech kolejnych bramkach kapitana Adriana Kondratiuka (10:12). Później rzutu karnego nie wykorzystał jednak drugi najlepiej punktujący w tym momencie Krzysztof Komarzewski. Na przerwę goście zeszli ze stratą trzech trafień.

Większym zmartwieniem było jednak to, że urazu w 29. minucie nabawił się Oliveira. Zważywszy na to, że na wtorkowym treningu kontuzji doznał także Kamil Adamczyk i zespół został bez prawego rozgrywającego.

Mimo tego, po zmianie stron podopieczni Thomasa Orneborga wrzucili jednak wyższy bieg. Przy ogromnym udziale Komarzewskiego i dwóch trzybramkowych seriach zniwelowali straty do 19:20 w 42. minucie.

Zanim jednak gdańszczanie zdołali wyrównać, miejscowi odpowiedzieli dwiema bramkami Kamila Adamskiego i jedną Krzysztofa Misiejuka. Tym samym na 10 minut przed końcem gry przystopowali pogoń Energi Wybrzeża.

W kolejnych minutach karę wyłapał Janikowski, a Kondratiuk wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów karnych. Na 5 minut przed końcem goście przegrywali już 21:26. Jak się okazało, szansa na choćby remis i rzuty karne, wymsknęła im się bezpowrotnie.

14 ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 1 0 0 0 1 22:27 0

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.

Tabela wprowadzona: 2019-04-18