Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała w Kaliszu. Kontuzje na rozegraniu

17 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Ramon Oliveira nabawił się urazu tuż przed przerwą meczu w Kaliszu. Jeszcze przed nim kontuzji doznał inny prawy rozgrywający Kamil Adamczyk. Ramon Oliveira nabawił się urazu tuż przed przerwą meczu w Kaliszu. Jeszcze przed nim kontuzji doznał inny prawy rozgrywający Kamil Adamczyk.

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk rozpoczęli rundę play-out Superligi od wyjazdowej porażki z Energą MKS Kalisz 22:27 (12:15). Jeszcze gorsza wiadomość to fakt, że dzień przed meczem urazu nabawił się Kamil Adamczyk, a w trakcie spotkania kontuzji doznał Ramon Oliveira. Gdańszczanie stracili więc dwóch prawych rozgrywających.

Energa MKS: Padasinow, Zakreta - Adamczak, Adamski, Bałwas 1, Bożek, Czerwiński, Drej 4, Grozdek, Klopsteg, Kniazow 8, Krycki 1, Kwiatkowski, Misiejuk 1, Pilitowski 4, Szpera 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Bednarek, Ciołak, Frańczak, Gądek, Gajek, Janikowski 1, Komarzewski 8, Kondratiuk 6, Oliveira 2, Papaj 3, Prymlewicz, Salacz 1, Wróbel 1

Wybrzeże do fazy play-out Superligi przystąpiło jako najlepszy z najsłabszych sześciu zespołów sezonu zasadniczego. Drużyny walczące o utrzymanie do rywalizacji przystąpiły jednak z wyczyszczonym dorobkiem z poprzednich spotkań, więc każdy zaczynał z czystą kartą.

Gdańszczanie, którzy w tym sezonie wygrali oba dotychczasowe mecze z Energą MKS, w środę rozpoczęli od prowadzenia 2:1 po bramkach Keliana JanikowskiegoRamona Oliveiry. Przewagę na dobre stracili jednak po serii czterech bramek z rzędu dla gospodarzy, którzy odskoczyli na 8:4 tuż przed upływem kwadransa gry.

Przeczytaj o sensacyjnej wygranej Arki w Lubinie

Energa Wybrzeże zbliżyła się do rywali po trzech kolejnych bramkach kapitana Adriana Kondratiuka (10:12). Później rzutu karnego nie wykorzystał jednak drugi najlepiej punktujący w tym momencie Krzysztof Komarzewski. Na przerwę goście zeszli ze stratą trzech trafień.

Większym zmartwieniem było jednak to, że urazu w 29. minucie nabawił się Oliveira. Zważywszy na to, że na wtorkowym treningu kontuzji doznał także Kamil Adamczyk i zespół został bez prawego rozgrywającego.

Mimo tego, po zmianie stron podopieczni Thomasa Orneborga wrzucili jednak wyższy bieg. Przy ogromnym udziale Komarzewskiego i dwóch trzybramkowych seriach zniwelowali straty do 19:20 w 42. minucie.

Zanim jednak gdańszczanie zdołali wyrównać, miejscowi odpowiedzieli dwiema bramkami Kamila Adamskiego i jedną Krzysztofa Misiejuka. Tym samym na 10 minut przed końcem gry przystopowali pogoń Energi Wybrzeża.

W kolejnych minutach karę wyłapał Janikowski, a Kondratiuk wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów karnych. Na 5 minut przed końcem goście przegrywali już 21:26. Jak się okazało, szansa na choćby remis i rzuty karne, wymsknęła im się bezpowrotnie.

14 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 0 0 1 22:27 0
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-04-18

Wyniki 27 kolejki

• Energa MKS Kalisz - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 27:22 (15:12)
  • Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 22:26 (9:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Stal Mielec 29:29 (14:15) k. 2:4

Opinie (11)

• (1)

a Areczka wygrała , hahahah podobno słabi trenerzy a w GKS-ie zagraniczniak!

• 9 13

• areczka to ma poważne kłopoty, tylko gdzie indziej, także się nie jaraj....

• 3 2

• Ta drużyna to jedna wielka (1)

porażka !!!
    Wybrzeże i Areczka powinny spaść z tej ligi.

• 8 13

• Wybrzeże tak a areczka zobaczymy nie koniecznie

• 8 4

• Ludzie, ale głupoty piszecie. Przecież wiadomo było, że z Kaliszem nie będzie łatwo o wygraną. To dobry zespół, bardzo podobny do Wybrzeża. Poczekajcie. Jeszcze 9 spotkań, to było dopiero pierwsze. Jeszcze wszystko się może zdarzyć. Pogadamy pod koniec maja. Wy tu jak zwykle tylko czekacie na potknięcie ;)

• 5 3

• I co ???

Już są nerwy prawda ? To są zupełnie inne mecze niż w rundzie zasadniczej. Tutaj każdy dostał taką samą szansę na utrzymanie i będzie walczył o życie (choćby Arka pokazała). Doszły kontuzje, nie daj Boże wpadka z Zagłębiem i będzie poważny problem. A mecze ze Szczecinem, Mielcem, Lubinem będą baaaaaaaaardzo ciężkie.

• 5 0

• szacunek dla trenerów (2)

Trener Lijewski wygrał dwa mecze z Kaliszem. Trener Orneborg przegrał wyrażnie z Kaliszem.... zmiana na lepsze? Po co to komu było? Działacze WSTYD!!

• 6 3

• Dokładnie tak.po co ta zmiana .

• 3 0

• Patrząc w tej sposób za trenera Lijewskiego drużyna wysoko przegrała z Zabrzem, a za trenera Oreneborga wygrała czyli zmiana była na plus. Nie ma co oceniać tych zmian w perspektywie 1 meczu. Czy miały one sens podyskutujemy po sezonie bo możemy również wróżyć, że z trenerem Lijewskim zagraliby jak w rundzie zasadniczej albo beznadziejnie jak w Lubinie. Niezależnie od osoby na ławce jak w 16 minut rzuca się 2 bramki, nie można wygrać meczu.