Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Zagłębiem w Lubinie. Spadek na 10. miejsce

13 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Szczypiorniści Wybrzeża doznali kolejnej porażki. 10 minut skutecznej gry w końcówce meczu nie wystarczyło na Zagłębie. Szczypiorniści Wybrzeża doznali kolejnej porażki. 10 minut skutecznej gry w końcówce meczu nie wystarczyło na Zagłębie.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk ulegli na wyjeździe Zagłębiu Lubin 25:29 (11:18) i oddali rywalom 9. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Ostatnie 10 minut meczu wygrali 6:1, ale wcześniej poniesione straty okazały się zbyt duże, aby doprowadzić choćby do serii rzutów karnych.

Zagłębie: Małecki 1, Skrzyniarz - Bondzior 5, Borowczyk, Czyczykało 3, Dawydzik 3, Dudkowski 2, Gębala 4, Kużdeba 4, Moryń 2, Mrozowicz, Pawlaczyk 1, Pietryszko 1, Sroczyk 3, Szymyślik

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk 2, Bednarek, Frańczak 1, Gądek, Gajek 2, Janikowski 1, Komarzewski 3, Kondratiuk 7, Oliveira 1, Papaj 1, Salacz 4, Wróbel 3

Po nieoczekiwanej porażce we własnej hali z Chrobrym Głogów, faza play-off znacząco oddaliła się od Energi Wybrzeża. Świadomi tej sytuacji gdańszczanie zaczęli mecz w Lubinie bardzo agresywnie, bo w 5. minucie mieli na koncie dwie żółte kartki i prowadzenie 2:0.

Nie minęło jednak wiele czasu i wyżej notowani gospodarze szybko przywołali przyjezdnych do porządku. Pomiędzy 10. a 20. minutą Zagłębie zaliczyło serię 8:1. Na domiar złego rzut karny zepsuł Piotr Papaj. Do przerwy Zagłębie mogło powiększyć przewagę, ale skończyło się na 7 bramkach zaliczki dla miejscowych po tym jak w ostatniej minucie pierwszej połowy rzut karny zmarnował Krystian Bondzior.

Jerzy Ciepliński: Piłka ręczna jest w zapaści

Zrehabilitował się zdobywając pierwsze trafienie po zmianie stron. Gdańszczanie nadążali za rywalami przez 5 minut, ale w końcu Zagłębie zaliczyło serię 5:1 i po bramce wychowanka Spójni Gdynia Stanisława Gębali było już 25:15.

Gdańszczanie znakomicie spisali się w ostatnich 10 minutach. Podopieczni Marcina Lijewskiego zaliczyli w tym czasie serię 6:1. Przy stracie do której dopuścili, wystarczyło to wyłącznie do zmniejszenia rozmiarów porażki.

Wyniki 22 kolejki

• Zagłębie Lubin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:25 (18:11)
  • Energa MKS Kalisz - ARKA GDYNIA 27:16 (11:7)
  • Chrobry Głogów - Gwardia Opole 29:34 (12:15)
  • Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 42:21 (18:11)
  • MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin 33:28 (18:14)
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 25:37 (12:18)
  • Azoty-Puławy - PGE Vive Kielce 30:35 (15:17)

Opinie (16)

• Trener do zmiany natychmiast !!!

• 0 1

• No i dalej zgodnie przegrywają. Zresztą nie tylko oni, ale prawie wszystkie trójmiejskie drużyny we wszystkich dziedzinach. (4)

To jest jakaś choroba, której odpowiedzialni (w tym także trójmiejskie media) udają, że nie widzą i tym samym nie reagują i kiedy pospadają, będzie jedynie lament.

• 19 2

• ta choroba (1)

to brak kompetentnych ludzi, którzy mają wiedzę, doświadczenie i umiejętności prowadzenia zawodowego klubu sportowego

• 7 0

• Kiedyś ta pietrucha nazywała sie ..honor (1)

Tak było w GKS Wybrzeże..dumny klub był

• 4 0

• Dzisiaj też się tak nazywa.Tylko po co leśne ludzki wymyśliły zerowanie punktów przy play out ??? Teraz trzeba wyrachowania "gdy nie ma szans na play off" by pozostać w Superlidze .Z takim składem jak mamy wypada jeden-dwóch graczy z podstawowego składu i jesteśmy w 1-szej lidze .Więc po co takie slogany "walczaki' "serce na parkiecie" walka do upadłego" Wiadomo że góra i kibice chcieliby zespół w każdym meczu dawał 120% i pewnie by dawał gdyby nie ten bezsensowny zapis regulaminu,a jak ktoś tego nie rozumie to niech dalej smuci o walce o każdy punkt i walce w przyszłym sezonie o awans do Superligi !!!

• 4 5

• Ta drużyna powinna grać w I lidze .

• 4 3

• Ale o co chodzi?

82% przewidywało zwycięstwo Zagłębia.

• 5 0

• Gdybym był sponsorem tego zespołu i dawał swoje pieniądze to po ostatnich wynikach byłbym nieźle wku.....