Energa Wybrzeże Gdańsk przegrało z Azotami Puławy i odpadło z Pucharu Polski

Torus Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk (z piłką) nabawił się urazu tuż przed meczem z Azotami i nie mógł pomóc kolegom w walce o półfinał Pucharu Polski. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Azotami Puławy 28:37 (12:20). Podopieczni Marcina Lijewskiego tym samym pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski na etapie ćwierćfinału. W meczu nie mógł zagrać Adrian Kondratiuk, który na rozgrzewce nabawił się urazu stopy.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Frańczak, Bednarek 1, Sulej 3, Prymlewicz 4, Papaj 2, Komarzewski, 2, Wróbel 1, Salacz 2, Adamczyk 4, Gajek 6, Janikowski 3

Azoty: Bogdanow 1, Koszowy - Kaleb 3, Panic 5, Podsiadło 5, Łyżwa, Matulic 2, Skrabania 5, Grzelak 1, Masłowski 3, Titow 1, Kasprzak 4, Prce 2, Seroka 1, Jarosiewicz 4

Gdańscy szczypiorniści liczyli na to, że wyżej notowanym Azotom postawią się mocniej niż w ligowym pojedynku z września, gdy przegrali różnicą 15 bramek. Wybrzeże zrealizowało wprawdzie ten cel, ale trudno mówić o satysfakcji, gdy i tak byli słabsi o 9 trafień, a praktycznie całą przewagę goście zbudowali już do przerwy.

Gospodarze mieli pecha już przed spotkaniem, bo musieli grać bez reprezentanta Polski Adriana Kondratiuka. Kapitan Wybrzeża na przedmeczowej rozgrzewce nabawił się urazu stopy. Jak poważnego, określą dopiero szczegółowe badania.

Przeczytaj w jakiej roli Karolina Siódmiak wesprze Energę Wybrzeże

Bez "Kciuka" gdańszczanie dotrzymywali tempa rywalom do 8. minuty. W ciągu kolejnych pięciu goście zdobyli 6 bramek z rzędu i odskoczyli na 11:4. Bezpieczną przewagę Azoty utrzymywały całe spotkanie, a w szczytowych momentach prowadziły 26:15 i 35:24.

Wśród gdańszczan z dobrej strony pokazał się Ksawery Gajek. 21-letni lewy rozgrywający pierwszą bramkę zdobył pod koniec pierwszej połowy, a mecz zakończył z sześcioma trafieniami na koncie, co było najlepszym wynikiem w zespole.

Wybrzeże do ligowego grania wróci 3 lutego. Zespół trenera Lijewskiego czeka wyjazdowe spotkanie z MMTS Kwidzyn.

Pozostałe mecze 1/4 Pucharu Polski
Gwardia Opole - PGE Vive Kielce 20:36 (10:20)

14 Grupa Azoty Tarnów 22 3 1 1 17 516:656 12

Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.