Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała z Sokołem Kościerzyna i gra dalej w PP

10 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wojciech Prymlewicz wrócił prosto ze zgrupowania reprezentacji Polski B i rzucił 7 bramek dla Wybrzeża w meczu z Sokołem. Wojciech Prymlewicz wrócił prosto ze zgrupowania reprezentacji Polski B i rzucił 7 bramek dla Wybrzeża w meczu z Sokołem.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Sokół Porcelanę Lubiana Kościerzyna 25:18 (10:10) i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Lijewskiego grający bez czterech reprezentantów kraju, problemy z I-ligowym rywalem mieli tylko do przerwy.

TRENER MARCIN LIJEWSKI Z WYBRZEŻA WŚRÓD NOMINOWANYCH DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU. ZOBACZ POZOSTAŁYCH KANDYDATÓW I ZAGŁOSUJ

Sokół: Kaczmarek, Kotuła, Sokołowski - Brukwicki 4, Reichel M. 3, Bronk A. 2, Dawidowski 2, Derdzikowski 2, Dworaczek 2, Babieracki 1, Orlich 1, Reichel J. 1 oraz Bednarek, Bronk T., Konkel, Piechowski

ENERGA WYBRZEŻE: Witkowski, Chmieliński - Oliveira 3, Gądek 4, Frańczak, Bednarek, Sulej 2, Prymlewicz 7, Papaj 2, Wróbel, Gajek 5, Rutkowski 2

Dzień po przegranym jedną bramką sparingu z mistrzem Cech HCB Karvina, Energa Wybrzeże zagrała o 1/8 finały Pucharu Polski. W Kościerzynie zespół trenera Marcina Lijewskiego zagrał bez kadrowiczów: Adriana Kondratiuka, Pawła Salacza, Kamila AdamczykaKrzysztofa Komarzewskiego.

Bezpośrednio ze zgrupowania kadry B, na mecz przyjechali jednak Krzysztof Gądek, Artur ChmielińskiWojciech Prymlewicz. Ten ostatni do przerwy rzucił cztery bramki, ale gdańszczanie trochę pomęczyli się z I-ligowym rywalem, który przed przerwą doprowadził do remisu odrabiając trzybramkową stratę.

KRYSTIAN WOŁOWIEC ODSZEDŁ Z WYBRZEŻA, ALE MOŻE TRAFIĆ DO ARKI. CZYTAJ WIĘCEJ

Po przerwie miejscowi objęli nawet prowadzenie, ale gdańszczanie po bramkach Ramona Oliveiry i Prymlewicza przejęli inicjatywę. Po zmianie stron trzy razy bramkarza rywali pokonał Ksawery Gajek, a ostatnie 10 minut to już kompletna dominacja gdańszczan.

Wybrzeże poczeka teraz na losowanie rywala w kolejnym etapie, który zagra 19 lub 20 stycznia. Natomiast 30 stycznia gdańszczanie wznowią rozgrywki Superligi spotkaniem z Piotrkowianinem we własnej hali.

o awansie decyduje jeden mecz
ARKA GDYNIA - Górnik Zabrze 30:33 (16:17)
Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 18:25 (10:10)
Azoty-Puławy II - MTS Chrzanów
MKS Wieluń - Chrobry Głogów
Gwardia Koszalin - Sandra Spa Pogoń Szczecin
Real-Astromal Leszno - Piotrkowianin Piotrków Tryb.