Energa Wybrzeże przegrało po karnych z MMTS. Wielki niedosyt w Kwidzynie

Torus Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk rzucił osiem bramek, a następnie jako jedyny z gdańszczan wykorzystał rzut w serii karnych. Niestety, gdańszczanie przegrali w Kwidzynie. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża przegrali w rzutach karnych 1:4 na wyjeździe MMTS Kwidzyn, w regulaminowym czasie było 26:26 (9:14). Gdańszczanie przegrywali już nawet różnicą sześciu bramek, ale odwrócili losy meczu dzięki serii pięciu trafień w drugiej połowie. Odbili prowadzenie, ale w ostatnich sekundach pozwolili rywalom na wyrównanie.

MMTS: Dudek, Szczecina - Adamski, Grzenkowicz, Guziewicz, Janiszewski, Krieger 5, Kryński 4, Landzwojczak, Nogowski 2, Orzechowski 1, Ossowski, Peret 3, Potoczny 8, Przytuła 3, Rosiak

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak 1, Gajek 3, Janikowski 1, Komarzewski 4, Kondratiuk 8, Papaj 2, Prymlewicz, Oliveira, Salacz 2, Sulej 3, Wróbel 1

4:1 Krieger

Dla gdańszczan mecz w Kwidzynie był pierwszym po przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi. W spotkanie weszli fatalnie, bo w 7. minucie za uderzenie w twarz Adriana Nogowskiego czerwoną kartką ukarany został Wojciech Prymlewicz, a po 13 minutach MMTS prowadził już 8:2.

Zespół do odrabiania strat próbował prowadzić Adrian Kondratiuk, którego występ z powodu urazu stał wcześniej pod znakiem zapytania. Kapitanowi udało się dopiero po zmianie stron. Wybrzeże zaskoczyło i w 5 minut zniwelowali straty doprowadzając do wyniki 17:17.

MMTS odzyskał prowadzenie, ale na chwilę. Na 5 minut przed końcem spotkania gdańszczanie przeważali 25:22 i wydawało się, że Wybrzeże na dobre odwróciło losy meczu. Bramki Nogowskiego i Michała Potocznego w ostatnich minutach doprowadziły jednak do remisu i konkursu rzutów karnych.

W nich dla gości trafił tylko Kondratiuk. Rzut Piotra Papaja obronił Bartosz Dudek, a Paweł Salacz trafił w poprzeczkę. Po ambitnej pogoni gdańszczanie muszą zadowolić się zaledwie punktem.